Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2014 A A A
Jaki będzie nowy sezon w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie?
TOMASZ CICHOCKI / materiały prasowe Narodowego Starego Teatru w Krakowie

Nowy sezon artystyczny w Narodowym Starym Teatrze dedykowany jest Jerzemu Jarockiemu, wybitnemu polskiemu reżyserowi teatralnemu. Zobaczymy spektakle reżyserowane kiedyś przez samego Jarockiego, a także projekty poświęcone jego twórczości i jego osobie.


W sezonie 2014/2015 na deskach krakowskiej placówki odbędzie się 11 premier. Tytuły nowych spektakli wiążą się z twórczością Jerzego Jarockiego.

 

Najbliższe premiery to "Ubu Król" (16 października) w reż. Jana Klaty, według tekstu Alfreda Jarry'ego, oraz "Stara kobieta wysiaduje" z Anną Dymną (25 października), który Marcin Liber zrealizował na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza. Do opery "Ubu Król" (1991), skomponowanej przez Krzysztofa Pendereckiego, Jarocki, wraz z Pendereckim, napisał libretto. Klata sięga po nowy przekład sztuki autorstwa Jana Gondowicza.

 

W grudniu teatr wystawi "Króla Leara" Williama Szekspira w reż. Jana Klaty oraz "Nie-boską komedię" Zygmunta Krasińskiego w reż. Moniki Strzępki.

 

Premiery zaplanowane na 2015 rok to między innymi: "Gyubal Wahazar" Witkacego w reż. Pawła Świątka, "Gorgonowa" na podstawie tekstu Jolanty Janiczak, a w reż. Wiktora Rubina, "Skrzywdzeni i poniżeni" Fiodora Dostojewskiego w w reż. Mariusza Grzegorzka, "Płatonow" Antoniego Czechowa w reż. Konstantina Bogomołowa, "Życie snem" Pedra Calderona de la Barki w reż. Hiszpana Ernesta Caballera.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
TEATRALNY SYLWESTER Z GWIAZDAMI!
Warszawski Teatr Capitol zagra pięć hitowych komedii w gwiazdorskich ...
Sztuka bez babci
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na premierową sztukę ...
Teatr Pieśń Kozła pracuje nad nową premierą
Powstaje „Anty-Gone TRYPTYK” w trzech zupełnie różnych ...
Teatr Fredry z sukcesem wrócił z Rumunii
Gnieźnieński zespół powrócił z Bukaresztu, gdzie podczas ...