Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2014 A A A
Jaki będzie nowy sezon w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie?
TOMASZ CICHOCKI / materiały prasowe Narodowego Starego Teatru w Krakowie

Nowy sezon artystyczny w Narodowym Starym Teatrze dedykowany jest Jerzemu Jarockiemu, wybitnemu polskiemu reżyserowi teatralnemu. Zobaczymy spektakle reżyserowane kiedyś przez samego Jarockiego, a także projekty poświęcone jego twórczości i jego osobie.


W sezonie 2014/2015 na deskach krakowskiej placówki odbędzie się 11 premier. Tytuły nowych spektakli wiążą się z twórczością Jerzego Jarockiego.

 

Najbliższe premiery to "Ubu Król" (16 października) w reż. Jana Klaty, według tekstu Alfreda Jarry'ego, oraz "Stara kobieta wysiaduje" z Anną Dymną (25 października), który Marcin Liber zrealizował na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza. Do opery "Ubu Król" (1991), skomponowanej przez Krzysztofa Pendereckiego, Jarocki, wraz z Pendereckim, napisał libretto. Klata sięga po nowy przekład sztuki autorstwa Jana Gondowicza.

 

W grudniu teatr wystawi "Króla Leara" Williama Szekspira w reż. Jana Klaty oraz "Nie-boską komedię" Zygmunta Krasińskiego w reż. Moniki Strzępki.

 

Premiery zaplanowane na 2015 rok to między innymi: "Gyubal Wahazar" Witkacego w reż. Pawła Świątka, "Gorgonowa" na podstawie tekstu Jolanty Janiczak, a w reż. Wiktora Rubina, "Skrzywdzeni i poniżeni" Fiodora Dostojewskiego w w reż. Mariusza Grzegorzka, "Płatonow" Antoniego Czechowa w reż. Konstantina Bogomołowa, "Życie snem" Pedra Calderona de la Barki w reż. Hiszpana Ernesta Caballera.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...