Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2014 A A A
Jaki będzie nowy sezon w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie?
TOMASZ CICHOCKI / materiały prasowe Narodowego Starego Teatru w Krakowie

Nowy sezon artystyczny w Narodowym Starym Teatrze dedykowany jest Jerzemu Jarockiemu, wybitnemu polskiemu reżyserowi teatralnemu. Zobaczymy spektakle reżyserowane kiedyś przez samego Jarockiego, a także projekty poświęcone jego twórczości i jego osobie.


W sezonie 2014/2015 na deskach krakowskiej placówki odbędzie się 11 premier. Tytuły nowych spektakli wiążą się z twórczością Jerzego Jarockiego.

 

Najbliższe premiery to "Ubu Król" (16 października) w reż. Jana Klaty, według tekstu Alfreda Jarry'ego, oraz "Stara kobieta wysiaduje" z Anną Dymną (25 października), który Marcin Liber zrealizował na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza. Do opery "Ubu Król" (1991), skomponowanej przez Krzysztofa Pendereckiego, Jarocki, wraz z Pendereckim, napisał libretto. Klata sięga po nowy przekład sztuki autorstwa Jana Gondowicza.

 

W grudniu teatr wystawi "Króla Leara" Williama Szekspira w reż. Jana Klaty oraz "Nie-boską komedię" Zygmunta Krasińskiego w reż. Moniki Strzępki.

 

Premiery zaplanowane na 2015 rok to między innymi: "Gyubal Wahazar" Witkacego w reż. Pawła Świątka, "Gorgonowa" na podstawie tekstu Jolanty Janiczak, a w reż. Wiktora Rubina, "Skrzywdzeni i poniżeni" Fiodora Dostojewskiego w w reż. Mariusza Grzegorzka, "Płatonow" Antoniego Czechowa w reż. Konstantina Bogomołowa, "Życie snem" Pedra Calderona de la Barki w reż. Hiszpana Ernesta Caballera.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...