Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2014 A A A
W czwartek wymiana książek na moście
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Czy most Bartoszowicki przypomina przeprawę na Missisipi? Dowiesz się już 2 października. Na moście Uniwersyteckim odbędzie się wymiana książek, a także wymiana wiedzy o mostach i kładkach Wrocławia.


Książkę można przynieść lub się nią wymienić. Będzie można ją także otrzymać – za wiedzę o wrocławskich mostach. Wystarczy odpowiedzieć na jedno z pytań, które przygotowali wolontariusze programu „Mosty”. Organizatorzy zaaranżują także jedyną w swoim rodzaju plenerową czytelnię. Wydarzenie rozpocznie się w pobliżu pomnika „Powodzianki” o godz. 12.00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych. Wymiana na moście Uniwersyteckim to część promocji programu „Mosty”.

 

– W 2016 roku Wrocław będzie Światową Stolicą Książki UNESCO, więc wydarzeń związanych z książkami będzie w naszym mieście coraz więcej – mówi Karolina Marciniak, koordynatorka programu „Mosty”. – Natomiast historia i ciekawostki związane z wrocławskimi mostami to znakomita inspiracja dla osób, które chciałyby uczestniczyć w naszym programie.

 

Organizatorzy „Mostów” zachęcają osoby w wieku od 7 do 35 lat do zgłaszania pomysłów na wydarzenie artystyczne lub kulturalne. Autorzy ciekawych inicjatyw zrealizują je na wybranym przez siebie moście lub kładce we Wrocławiu w czerwcu 2015 roku. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet do 80 tysięcy złotych.

 

Podczas wymiany książek na moście Uniwersyteckim będzie działać punkt informacyjny programu „Mosty”. Organizatorzy opowiedzą o możliwościach, jakie daje, a także wyjaśnią zasady uczestnictwa. Termin zgłoszeń upływa 15 października.

 

Program „Mosty” jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Część książek przekazało Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Więcej informacji: http://wroclaw2016.pl/mosty/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...