Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2014 A A A
W czwartek wymiana książek na moście
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Czy most Bartoszowicki przypomina przeprawę na Missisipi? Dowiesz się już 2 października. Na moście Uniwersyteckim odbędzie się wymiana książek, a także wymiana wiedzy o mostach i kładkach Wrocławia.


Książkę można przynieść lub się nią wymienić. Będzie można ją także otrzymać – za wiedzę o wrocławskich mostach. Wystarczy odpowiedzieć na jedno z pytań, które przygotowali wolontariusze programu „Mosty”. Organizatorzy zaaranżują także jedyną w swoim rodzaju plenerową czytelnię. Wydarzenie rozpocznie się w pobliżu pomnika „Powodzianki” o godz. 12.00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych. Wymiana na moście Uniwersyteckim to część promocji programu „Mosty”.

 

– W 2016 roku Wrocław będzie Światową Stolicą Książki UNESCO, więc wydarzeń związanych z książkami będzie w naszym mieście coraz więcej – mówi Karolina Marciniak, koordynatorka programu „Mosty”. – Natomiast historia i ciekawostki związane z wrocławskimi mostami to znakomita inspiracja dla osób, które chciałyby uczestniczyć w naszym programie.

 

Organizatorzy „Mostów” zachęcają osoby w wieku od 7 do 35 lat do zgłaszania pomysłów na wydarzenie artystyczne lub kulturalne. Autorzy ciekawych inicjatyw zrealizują je na wybranym przez siebie moście lub kładce we Wrocławiu w czerwcu 2015 roku. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet do 80 tysięcy złotych.

 

Podczas wymiany książek na moście Uniwersyteckim będzie działać punkt informacyjny programu „Mosty”. Organizatorzy opowiedzą o możliwościach, jakie daje, a także wyjaśnią zasady uczestnictwa. Termin zgłoszeń upływa 15 października.

 

Program „Mosty” jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Część książek przekazało Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Więcej informacji: http://wroclaw2016.pl/mosty/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...