Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.10.2014 A A A
Wymienili się książkami i wiedzą na moście
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W czwartek przechodząc przez most Uniwersytecki we Wrocławiu można było wymienić książki i skorzystać z plenerowej czytelni. Odbyła się także wymiana wiedzy o wrocławskich mostach. To inicjatywa organizatorów programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.


Tuż po rozpoczęciu wymiany na moście Uniwersyteckim zjawiła się pierwsza wrocławianka z torbą wypełnioną po brzegi książkami. Pozostali uczestnicy cieszącej się sporym zainteresowaniem akcji przynosili zwykle po kilka pozycji, a następnie spędzali między książkami dłuższy czas – w poszukiwaniu tego, co najbardziej chcieliby przeczytać. Najwięcej fanów miały książki fantastyczne i historyczne.

 

Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Wystarczyło udzielić poprawnej odpowiedzi w jednym z quizów przygotowanych przez wolontariuszy programu „Mosty”. Pytania dotyczyły historii i ciekawostek związanych z wrocławskimi mostami.

 

– Wrocławianie sporo wiedzą o mostach. Chociaż na zdjęciach najlepiej rozpoznawali Grunwaldzki, Piaskowy i Zwierzyniecki, a z tymi mniejszymi i kładkami mieli problemy. Nic dziwnego, bo we Wrocławiu samych mostów jest dużo ponad sto - relacjonują wolontariusze.

 

Celem wydarzenia była promocja programu „Mosty”. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którzy mają koncepcję na wydarzenie artystyczne. Autorzy ciekawych inicjatyw będą mogli zrealizować je na jednym z wrocławskich mostów lub kładek w czerwcu 2015 roku. – To niepowtarzalna szansa, żeby zaprezentować swoją wizję na tak niezwykłej scenie, jaką jest most. Na realizację pomysłu można otrzymać dotację w wysokości nawet do 80 tysięcy złotych – dodaje Karolina Marciniak, koordynatorka projektu „Mosty”. Zgłoszenia trwają do 15 października. W programie mogą uczestniczyć mieszkańcy Wrocławia i regionu w wieku od 7 do 35 lat.

 

Wśród uczestników wczorajszej wymiany pojawiały się pomysły na wydarzenie artystyczne, które można będzie zrealizować w ramach programu. – Znajomi grają muzykę folkową, myślę, że mogliby w ciekawy sposób zinterpretować jeden z mostów – wyjaśniał jeden ze studentów, który wziął udział w wymianie.

 

Program „Mosty” jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Premiera książki Baracka Obamy "Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu"
12 lutego nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się wznowienie ...
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...