Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.10.2014 A A A
Wymienili się książkami i wiedzą na moście
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W czwartek przechodząc przez most Uniwersytecki we Wrocławiu można było wymienić książki i skorzystać z plenerowej czytelni. Odbyła się także wymiana wiedzy o wrocławskich mostach. To inicjatywa organizatorów programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.


Tuż po rozpoczęciu wymiany na moście Uniwersyteckim zjawiła się pierwsza wrocławianka z torbą wypełnioną po brzegi książkami. Pozostali uczestnicy cieszącej się sporym zainteresowaniem akcji przynosili zwykle po kilka pozycji, a następnie spędzali między książkami dłuższy czas – w poszukiwaniu tego, co najbardziej chcieliby przeczytać. Najwięcej fanów miały książki fantastyczne i historyczne.

 

Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Wystarczyło udzielić poprawnej odpowiedzi w jednym z quizów przygotowanych przez wolontariuszy programu „Mosty”. Pytania dotyczyły historii i ciekawostek związanych z wrocławskimi mostami.

 

– Wrocławianie sporo wiedzą o mostach. Chociaż na zdjęciach najlepiej rozpoznawali Grunwaldzki, Piaskowy i Zwierzyniecki, a z tymi mniejszymi i kładkami mieli problemy. Nic dziwnego, bo we Wrocławiu samych mostów jest dużo ponad sto - relacjonują wolontariusze.

 

Celem wydarzenia była promocja programu „Mosty”. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którzy mają koncepcję na wydarzenie artystyczne. Autorzy ciekawych inicjatyw będą mogli zrealizować je na jednym z wrocławskich mostów lub kładek w czerwcu 2015 roku. – To niepowtarzalna szansa, żeby zaprezentować swoją wizję na tak niezwykłej scenie, jaką jest most. Na realizację pomysłu można otrzymać dotację w wysokości nawet do 80 tysięcy złotych – dodaje Karolina Marciniak, koordynatorka projektu „Mosty”. Zgłoszenia trwają do 15 października. W programie mogą uczestniczyć mieszkańcy Wrocławia i regionu w wieku od 7 do 35 lat.

 

Wśród uczestników wczorajszej wymiany pojawiały się pomysły na wydarzenie artystyczne, które można będzie zrealizować w ramach programu. – Znajomi grają muzykę folkową, myślę, że mogliby w ciekawy sposób zinterpretować jeden z mostów – wyjaśniał jeden ze studentów, który wziął udział w wymianie.

 

Program „Mosty” jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...