Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.10.2014 A A A
Rusza 3 edycja European Glass Festival we Wrocławiu!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Już po raz trzeci we Wrocławiu startuje  Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass”. Odbywa się od 2012 roku w trzecim tygodniu października i obejmuje liczne działania w obszarze europejskiej sztuki szkła, m.in. wystawy, warsztaty, wycieczki, spotkania z artystami, seminarium, Dzień Otwartych Pracowni, Dzień Otwartych Drzwi w Katedrze Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, „Szklany Autobus”.


Projekt „Play with Glass” - European Glass Festival, opracowany przez Anitę Bialic, Galeria BB i profesora Kazimierza Pawlaka, Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu, znalazł się w aplikacji Wrocławia do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Europejski Festiwal Szkła organizuje Fundacja Fly with Art i Galeria BB we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych i Związkiem Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu, oraz Gminą Wrocław.

 

W tegorocznej wystawie głównej „Animal Planet”, organizowanej po raz kolejny na Dworcu Wrocław Główny, weźmie udział 18 artystów z 14 krajów Europy. Odbędą się także liczne wystawy towarzyszące, m.in. w Muzeum Narodowym i wrocławskich galeriach. Wystawa „Animal Planet” zostanie także zaprezentowana w Galerii Miejskiej w Łodzi oraz w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

 

W ramach festiwalu zostały zinwentaryzowane 54 obiekty szklanej architektury Wrocławia oraz wytyczony pierwszy Szklany Szlak Wrocław Stare Miasto. Działania festiwalowe odbywają się we Wrocławiu i w innych miejscowościach Dolnego Śląska.

 

Europejski Festiwal Szkła „Play with Glass” wywołuje coraz większe zainteresowanie nie tylko we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, ale także w całej Polsce i za granicą.

 

Ogromna popularność materiałów prezentowanych na facebooku festiwalu oraz liczne komentarze, które docierają do jego organizatorów z całego świata, świadczą o tym, że impreza ta może stać się jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie, prezentujących prace artystów wykonanych ze szkła czy z dodatkiem szkła.

 

Program festiwalu dostępny pod linkiem: www.europeanglassfestival.com/pl/festiwal-2014

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Mur, który znika. Interaktywna instalacja w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie
„Znikający mur" to interaktywna instalacja, która w sierpniu ...
Zaraźliwy uśmiech. Czesław Przęzak, wystawa na 45-lecie twórczości
Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza w sobotę 22 sierpnia ...
WIRTUALNA FAMA 2020
Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z ...