Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.10.2014 A A A
Philippe Falardeau przewodniczącym Międzynarodowego Jury na Festiwalu Ale Kino!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Znani są już członkowie Międzynarodowego Jury, które oceniać będzie filmy pełnometrażowe na 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!


Na czele składu jurorskiego stanie kanadyjski reżyser Philippe Falardeau, którego filmy były pokazywane na największych światowych festiwalach - m.in. w Cannes, Berlinie i Toronto. Jego film z 2011 roku, Pan Lazhar, odniósł wielki międzynarodowy sukces - został nominowany do Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego i był dystrybuowany w ponad 50 krajach na całym świecie. Będzie to pierwsza wizyta Philippe'aFalardeau na festiwalu filmowym w Polsce.

 

W składzie Międzynarodowego Jury znajdą się również: Christian Lo - norweski reżyser, którego filmyTwardzielei seria filmów o Patykupokazywane podczas poprzednich edycji Festiwalu Ale Kino!, Graham Ralph - brytyjski reżyser filmów animowanych dla dzieci, Lina Uzkuraityté - dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Wilnie, Bregt Van Wijnendaele - dyrektor artystyczny Europejskiego Festiwalu Filmów dla Młodzieży we Flandrii oraz Marta Żurek - dyrektor Festiwalu Filmów dla Dzieci w Krakowie.

 

Międzynarodowe Jury przyzna nagrodę Złotych Koziołków twórcom najlepszych filmów pełnometrażowych dla dzieci i młodzieży na Festiwalu Ale Kino!

 

32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!rozpocznie się w Poznaniu 30 listopada. Tegoroczny Festiwal potrwa do 7 grudnia, a w jego programie znajdą się najciekawsze filmy z całego świata, reprezentujące bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży.

 

W programie Festiwalu znajdzie się ponad 100 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko - również dorośli z pewnością znajdą coś dla siebie. O główną nagrodę Festiwalu, Złote Koziołki, powalczą tytuły zakwalifikowane do sekcji konkursowej. Różnorodność i jakość współczesnego kina dla dzieci i młodzieży udowodnią filmy pokazywane zarówno w sekcji konkursowej i sekcji Panorama. Dzięki Ale Kino! Najnajmłodszego Widza nie zabraknie także seansów dla najmniejszych uczestników Festiwalu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...