Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.10.2014 A A A
Legendarny muzyk sam o sobie
INFORMACJA PRASOWA

Cztery lata sławy – tyle wystarczyło Jimiemu Hendrixowi, by stać się ikoną światowej kultury. Oryginalność i siła wyrazu jego muzyki wraz z gitarową maestrią zapewniły mu trwałe miejsce w muzycznym panteonie. Jaki jednak był naprawdę? „Jimi Hendrix. Sam o sobie” to zbiór wywiadów, tekstów piosenek, zapisków, a nawet scenicznych zagajeń muzyka, które stworzyły niezwykły pamiętnik. Autobiografia muzyka ukazała się 22 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Jimi Hendrix, twórca takich hitów jak „Hey Joe” czy „Little Wing”, to postać legendarna i owiana mgłą tajemnicy. Napisano o nim wiele – wypowiadali się znawcy, fani, a także krytycy – zgodnie i niezgodnie z rzeczywistością. Na jego temat do dziś krąży wiele mitów i półprawd. Dlatego też książka „Jimi Hendrix. Sam o sobie” pozwala Jimiemu przedstawić własną, osobistą wizję jego życia i muzyki.

 

Przez cztery lata swojej sławy Hendrix nieustannie udzielał wywiadów, a dodatkowo miał nałóg pisania. Pisał na wszystkim, co wpadło mu w ręce: na porwanych kartkach, serwetkach, kartonach po papierosach czy hotelowej papeterii. Zawsze opowiadał o sobie z wielką szczerością, wrażliwością i humorem. Muzyk pozostawił po sobie obszerną relację ze swojej twórczości, doświadczeń i przemyśleń. Relację ukrytą pośród wypowiedzi, listów, wierszy, niczym w chińskiej łamigłówce. Już piosenki Jimiego same w sobie stanowią jego autobiografię, gdyż Hendrix zawsze powtarzał, że życie i muzyka stanowią nierozłączną całość. Książka stanowi zbiór wszystkich tych cząstek, opracowany w formie narracyjnej, ułożony chronologicznie. W ten sposób powstał tekst, który można nazwać osobistym pamiętnikiem – dowcipnym i poetyckim w wyrazie. Na jego kartach Jimi Hendrix po raz pierwszy opowiada sam o sobie tak, jak tylko on to potrafił.

 

Co Jimi Hendrix pamięta z czasów, gdy miał cztery lata? Za co skazano go na dwa lata więzienia? W jaki sposób udało mu się wykręcić od służby wojskowej i jak rozpoczęła się jego wielka kariera? Co Hendrix myślał o hipisach, rasizmie i narkotykach? Dlaczego wielki muzyk był tak skromny? Jak wyglądał słynny festiwal Woodstock oczami Jimiego? Co mówił artysta krótko przed swoją śmiercią? Na te i wiele innych pytań odpowiada książka „Jimi Hendrix. Sam o sobie”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...