Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.10.2014 A A A
„Rozdroża” wojenny romans z historią Górnego Śląska w tle
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Niezwykła opowieść o miłości w czasach wojny pomiędzy niemiecką dziewczyną a polskim chłopakiem na którą złożyły się rodzinne wspomnienia autorki, właśnie pojawiła się w księgarniach.


Rok 1934. Młoda, niemiecka dziewczyna, Sophie Trauter wraz z całą rodziną przenosi się na polską stronę Śląska, gdzie poznaje Władka Zaleskiego - chłopaka, mieszkającego w tej samej kamienicy. Sąsiedzka relacja szybko przeradza się w silne uczucie. Wiosną 1939 roku Władek oświadcza się Sophie, pobierają się w maju i pozornie wszystko ma zakończyć się szczęśliwie. Wrześniowy wybuch wojny przekreśla jednak ich plany. Władek zostaje wcielony do polskiego wojska i rozpoczyna walkę z niemieckim okupantem. Szybko jednak dostaje się do niewoli, a wkrótce zostaje żołnierzem Wehrmachtu. Sophie zostaje w Katowicach kończy kurs stenopistek i rozpoczyna pracę w pszczyńskim urzędzie.

 

Wojenna rozłąka jest trudna dla obojga. Uczucie Sophie i Włodka zostaje wystawione na próbę, każde z nich staje wobec trudnych wyborów pomiędzy obowiązkiem, miłością i przeznaczeniem.

 

Historia opisana w „Rozdrożach” widziana jest oczami zwykłych ludzi, opowiada o miłości, cierpieniu, trudnych decyzjach i sile ducha na tle burzliwych wojennych wydarzeń. Autorka połączyła wątek wielkiej miłości z historią. „Rozdroża” to opowieść, która na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

 

„Rozdroża” będą miały wkrótce swoją kontynuację. Sabina Waszut pracuje właśnie nad „Mostami” drugą częścią historii o Sophie i Władku.

 

Sabina Waszut – urodzona w 1979 roku w Chorzowie. Publikowała między innymi w Magazynie Materiałów Literackich Cegła oraz w Śląskiej Strefie Gender. Związana z Grupą Lliteryczną Na krechę. Laureatka konkursów literackich. Recenzentka. W styczniu 2013 roku nakładem weszła na rynek książka Isabelle, której jest współautorką.

 

Autor: Sabina Waszut

Tytuł: Rozdroża

Data premiery: 29 października

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 34,99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...