Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.10.2014 A A A
„Rozdroża” wojenny romans z historią Górnego Śląska w tle
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Niezwykła opowieść o miłości w czasach wojny pomiędzy niemiecką dziewczyną a polskim chłopakiem na którą złożyły się rodzinne wspomnienia autorki, właśnie pojawiła się w księgarniach.


Rok 1934. Młoda, niemiecka dziewczyna, Sophie Trauter wraz z całą rodziną przenosi się na polską stronę Śląska, gdzie poznaje Władka Zaleskiego - chłopaka, mieszkającego w tej samej kamienicy. Sąsiedzka relacja szybko przeradza się w silne uczucie. Wiosną 1939 roku Władek oświadcza się Sophie, pobierają się w maju i pozornie wszystko ma zakończyć się szczęśliwie. Wrześniowy wybuch wojny przekreśla jednak ich plany. Władek zostaje wcielony do polskiego wojska i rozpoczyna walkę z niemieckim okupantem. Szybko jednak dostaje się do niewoli, a wkrótce zostaje żołnierzem Wehrmachtu. Sophie zostaje w Katowicach kończy kurs stenopistek i rozpoczyna pracę w pszczyńskim urzędzie.

 

Wojenna rozłąka jest trudna dla obojga. Uczucie Sophie i Włodka zostaje wystawione na próbę, każde z nich staje wobec trudnych wyborów pomiędzy obowiązkiem, miłością i przeznaczeniem.

 

Historia opisana w „Rozdrożach” widziana jest oczami zwykłych ludzi, opowiada o miłości, cierpieniu, trudnych decyzjach i sile ducha na tle burzliwych wojennych wydarzeń. Autorka połączyła wątek wielkiej miłości z historią. „Rozdroża” to opowieść, która na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

 

„Rozdroża” będą miały wkrótce swoją kontynuację. Sabina Waszut pracuje właśnie nad „Mostami” drugą częścią historii o Sophie i Władku.

 

Sabina Waszut – urodzona w 1979 roku w Chorzowie. Publikowała między innymi w Magazynie Materiałów Literackich Cegła oraz w Śląskiej Strefie Gender. Związana z Grupą Lliteryczną Na krechę. Laureatka konkursów literackich. Recenzentka. W styczniu 2013 roku nakładem weszła na rynek książka Isabelle, której jest współautorką.

 

Autor: Sabina Waszut

Tytuł: Rozdroża

Data premiery: 29 października

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 34,99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...