Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.10.2014 A A A
„Rozdroża” wojenny romans z historią Górnego Śląska w tle
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Niezwykła opowieść o miłości w czasach wojny pomiędzy niemiecką dziewczyną a polskim chłopakiem na którą złożyły się rodzinne wspomnienia autorki, właśnie pojawiła się w księgarniach.


Rok 1934. Młoda, niemiecka dziewczyna, Sophie Trauter wraz z całą rodziną przenosi się na polską stronę Śląska, gdzie poznaje Władka Zaleskiego - chłopaka, mieszkającego w tej samej kamienicy. Sąsiedzka relacja szybko przeradza się w silne uczucie. Wiosną 1939 roku Władek oświadcza się Sophie, pobierają się w maju i pozornie wszystko ma zakończyć się szczęśliwie. Wrześniowy wybuch wojny przekreśla jednak ich plany. Władek zostaje wcielony do polskiego wojska i rozpoczyna walkę z niemieckim okupantem. Szybko jednak dostaje się do niewoli, a wkrótce zostaje żołnierzem Wehrmachtu. Sophie zostaje w Katowicach kończy kurs stenopistek i rozpoczyna pracę w pszczyńskim urzędzie.

 

Wojenna rozłąka jest trudna dla obojga. Uczucie Sophie i Włodka zostaje wystawione na próbę, każde z nich staje wobec trudnych wyborów pomiędzy obowiązkiem, miłością i przeznaczeniem.

 

Historia opisana w „Rozdrożach” widziana jest oczami zwykłych ludzi, opowiada o miłości, cierpieniu, trudnych decyzjach i sile ducha na tle burzliwych wojennych wydarzeń. Autorka połączyła wątek wielkiej miłości z historią. „Rozdroża” to opowieść, która na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

 

„Rozdroża” będą miały wkrótce swoją kontynuację. Sabina Waszut pracuje właśnie nad „Mostami” drugą częścią historii o Sophie i Władku.

 

Sabina Waszut – urodzona w 1979 roku w Chorzowie. Publikowała między innymi w Magazynie Materiałów Literackich Cegła oraz w Śląskiej Strefie Gender. Związana z Grupą Lliteryczną Na krechę. Laureatka konkursów literackich. Recenzentka. W styczniu 2013 roku nakładem weszła na rynek książka Isabelle, której jest współautorką.

 

Autor: Sabina Waszut

Tytuł: Rozdroża

Data premiery: 29 października

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 34,99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Premiera książki Baracka Obamy "Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu"
12 lutego nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się wznowienie ...
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...