Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.10.2014 A A A
Zapomniane dziecko
INFORMACJA PRASOWA

Cathy Glass – tworząca pod pseudonimem autorka – ma dwadzieścia pięć lat doświadczenia w prowadzeniu rodziny zastępczej, a swoją pracę opiekuna łączy z pisarstwem. W swoich książkach opowiada historie wybranych podopiecznych. "Zapomniane dziecko" to szokująca, oparta na faktach opowieść o przemocy i zaniedbaniu.


„Another Forgotten Child” (Jeszcze jedno zapomniane dziecko) to historia ośmioletniej Aimee, która trafia do Cathy z powodu rażącego zaniedbania. Z raportu pomocy społecznej Cathy dowiaduje się, że Aimee jest dzieckiem ludzi uzależnionych od narkotyków i że żyje w straszliwych warunkach. Do tego jest podobno bardzo agresywna wobec własnej matki i zwierząt. Cathy zgadza się zająć dziewczynką, co jak przewiduje nie będzie łatwe.

 

Kiedy sąd wydaje zgodę na odebranie Aimee matce i dziewczynka trafia do domu Cathy, okazuje się, że Aimee jest przede wszystkim bardzo zaniedbana – myła się bardzo rzadko, ma znoszone i za małe ubrania, nie potrafi umyć zębów ani się samodzielnie ubrać. Co raz Cathy odkrywa nową niespodziankę – dziewczynka nigdy nie miała własnego łóżka, nigdy nie jadała przy stole, nie umie posługiwać się sztućcami. Jak się okazuje, mimo istniejącego w Wielkiej Brytanii obowiązku szkolnego, prawie nigdy nie chodziła na lekcje, więc w wieku lat ośmiu nie potrafi czytać ani pisać. Cathy i wszystkie inne osoby zaangażowane w sprawę – asystentka rodziny, szkolna pedagog, kurator… – nie mogą pojąć, czemu nie zabrano dziecka z domu dużo wcześniej.

 

"Zapomniane dziecko" to obraz skrzywdzonego dziecka, które trafiło na szczęśliwą drogę dzięki pomocy innych. Wzruszająca historia o potrzebie kochania i bliskości.

 

Autor: Cathy Glass

Tytuł: “Zapomniane dziecko”

Wydawnictwo: Muza S.A.

Cena detaliczna: 34, 99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...