Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.10.2014 A A A
Zapomniane dziecko
INFORMACJA PRASOWA

Cathy Glass – tworząca pod pseudonimem autorka – ma dwadzieścia pięć lat doświadczenia w prowadzeniu rodziny zastępczej, a swoją pracę opiekuna łączy z pisarstwem. W swoich książkach opowiada historie wybranych podopiecznych. "Zapomniane dziecko" to szokująca, oparta na faktach opowieść o przemocy i zaniedbaniu.


„Another Forgotten Child” (Jeszcze jedno zapomniane dziecko) to historia ośmioletniej Aimee, która trafia do Cathy z powodu rażącego zaniedbania. Z raportu pomocy społecznej Cathy dowiaduje się, że Aimee jest dzieckiem ludzi uzależnionych od narkotyków i że żyje w straszliwych warunkach. Do tego jest podobno bardzo agresywna wobec własnej matki i zwierząt. Cathy zgadza się zająć dziewczynką, co jak przewiduje nie będzie łatwe.

 

Kiedy sąd wydaje zgodę na odebranie Aimee matce i dziewczynka trafia do domu Cathy, okazuje się, że Aimee jest przede wszystkim bardzo zaniedbana – myła się bardzo rzadko, ma znoszone i za małe ubrania, nie potrafi umyć zębów ani się samodzielnie ubrać. Co raz Cathy odkrywa nową niespodziankę – dziewczynka nigdy nie miała własnego łóżka, nigdy nie jadała przy stole, nie umie posługiwać się sztućcami. Jak się okazuje, mimo istniejącego w Wielkiej Brytanii obowiązku szkolnego, prawie nigdy nie chodziła na lekcje, więc w wieku lat ośmiu nie potrafi czytać ani pisać. Cathy i wszystkie inne osoby zaangażowane w sprawę – asystentka rodziny, szkolna pedagog, kurator… – nie mogą pojąć, czemu nie zabrano dziecka z domu dużo wcześniej.

 

"Zapomniane dziecko" to obraz skrzywdzonego dziecka, które trafiło na szczęśliwą drogę dzięki pomocy innych. Wzruszająca historia o potrzebie kochania i bliskości.

 

Autor: Cathy Glass

Tytuł: “Zapomniane dziecko”

Wydawnictwo: Muza S.A.

Cena detaliczna: 34, 99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...