Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.10.2014 A A A
Zapomniane dziecko
INFORMACJA PRASOWA

Cathy Glass – tworząca pod pseudonimem autorka – ma dwadzieścia pięć lat doświadczenia w prowadzeniu rodziny zastępczej, a swoją pracę opiekuna łączy z pisarstwem. W swoich książkach opowiada historie wybranych podopiecznych. "Zapomniane dziecko" to szokująca, oparta na faktach opowieść o przemocy i zaniedbaniu.


„Another Forgotten Child” (Jeszcze jedno zapomniane dziecko) to historia ośmioletniej Aimee, która trafia do Cathy z powodu rażącego zaniedbania. Z raportu pomocy społecznej Cathy dowiaduje się, że Aimee jest dzieckiem ludzi uzależnionych od narkotyków i że żyje w straszliwych warunkach. Do tego jest podobno bardzo agresywna wobec własnej matki i zwierząt. Cathy zgadza się zająć dziewczynką, co jak przewiduje nie będzie łatwe.

 

Kiedy sąd wydaje zgodę na odebranie Aimee matce i dziewczynka trafia do domu Cathy, okazuje się, że Aimee jest przede wszystkim bardzo zaniedbana – myła się bardzo rzadko, ma znoszone i za małe ubrania, nie potrafi umyć zębów ani się samodzielnie ubrać. Co raz Cathy odkrywa nową niespodziankę – dziewczynka nigdy nie miała własnego łóżka, nigdy nie jadała przy stole, nie umie posługiwać się sztućcami. Jak się okazuje, mimo istniejącego w Wielkiej Brytanii obowiązku szkolnego, prawie nigdy nie chodziła na lekcje, więc w wieku lat ośmiu nie potrafi czytać ani pisać. Cathy i wszystkie inne osoby zaangażowane w sprawę – asystentka rodziny, szkolna pedagog, kurator… – nie mogą pojąć, czemu nie zabrano dziecka z domu dużo wcześniej.

 

"Zapomniane dziecko" to obraz skrzywdzonego dziecka, które trafiło na szczęśliwą drogę dzięki pomocy innych. Wzruszająca historia o potrzebie kochania i bliskości.

 

Autor: Cathy Glass

Tytuł: “Zapomniane dziecko”

Wydawnictwo: Muza S.A.

Cena detaliczna: 34, 99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...