Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.11.2014 A A A
Wieczór z utworami Billie Holiday
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Piosenki jednej z najbardziej uznanych amerykańskich wokalistek jazzowych – Billie Holiday – będzie można usłyszeć już w najbliższą sobotę, 9 listopada o godzinie 19:00, na scenie Teatru Muzycznego. Niezwykły koncert Anny Sroki-Hryń i Włodzimierza Nahornego przypomni toruńskiej publiczności najpiękniejsze przeboje niepokornej Lady Day.


Talent muzyczny nie uchronił Elinore Harris, bo tak naprawdę nazywała się Billie, przed tragicznym losem. Uzależnienie od alkoholu i narkotyków stały się przyczyną narastających kłopotów zdrowotnych artystki, ostatecznie doprowadzając ją do śmierci. Jej muzyka pozostała jednak wiecznie żywa, co udowadniają Anna Sroka-Hryń i Włodzimierz Nahorny.

 

Anna Sroka-Hryń jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Pierwsze kroki stawiała na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wcielając się w rolę Edith Piaf. Była związana przez wiele lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Koncertuje z własnymi recitalami oraz z koncertem „Vintage”- recitalem piosenek międzywojennych. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt ról dubbingowych, serialowych i filmowych. Toruńska publiczność mogła posłuchać artystki na tegorocznym Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Podczas sobotniego recitalu śpiewającej aktorce akompaniować będzie Włodzimierz Nahorny – pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Nahorny jest laureatem wielu nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. I nagrody na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu 1967 oraz I nagrody na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kolejno w 1972 i 1973 r. Kompozytor najsłynniejszej powojennej polskiej piosenki „Jej Portret” ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim BIM-BOMEM, z zespołami Andrzeja Trzaskowskiego, Andrzeja Kurylewicza oraz z Breakoutami w okresie ich największej popularności.

 

Bilety na koncert 9 listopada w cenie 35/30 zł do nabycia w siedzibie Teatru Muzycznego przy ulicy Żeglarskiej 8 w Toruniu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...