Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.11.2014 A A A
Wieczór z utworami Billie Holiday
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Piosenki jednej z najbardziej uznanych amerykańskich wokalistek jazzowych – Billie Holiday – będzie można usłyszeć już w najbliższą sobotę, 9 listopada o godzinie 19:00, na scenie Teatru Muzycznego. Niezwykły koncert Anny Sroki-Hryń i Włodzimierza Nahornego przypomni toruńskiej publiczności najpiękniejsze przeboje niepokornej Lady Day.


Talent muzyczny nie uchronił Elinore Harris, bo tak naprawdę nazywała się Billie, przed tragicznym losem. Uzależnienie od alkoholu i narkotyków stały się przyczyną narastających kłopotów zdrowotnych artystki, ostatecznie doprowadzając ją do śmierci. Jej muzyka pozostała jednak wiecznie żywa, co udowadniają Anna Sroka-Hryń i Włodzimierz Nahorny.

 

Anna Sroka-Hryń jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Pierwsze kroki stawiała na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wcielając się w rolę Edith Piaf. Była związana przez wiele lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Koncertuje z własnymi recitalami oraz z koncertem „Vintage”- recitalem piosenek międzywojennych. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt ról dubbingowych, serialowych i filmowych. Toruńska publiczność mogła posłuchać artystki na tegorocznym Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Podczas sobotniego recitalu śpiewającej aktorce akompaniować będzie Włodzimierz Nahorny – pianista, saksofonista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Nahorny jest laureatem wielu nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. I nagrody na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu 1967 oraz I nagrody na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kolejno w 1972 i 1973 r. Kompozytor najsłynniejszej powojennej polskiej piosenki „Jej Portret” ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim BIM-BOMEM, z zespołami Andrzeja Trzaskowskiego, Andrzeja Kurylewicza oraz z Breakoutami w okresie ich największej popularności.

 

Bilety na koncert 9 listopada w cenie 35/30 zł do nabycia w siedzibie Teatru Muzycznego przy ulicy Żeglarskiej 8 w Toruniu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CHELSEA zagra u Pameli
W poniedziałek (23.09.2019) w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela ...
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...