Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.11.2014 A A A
Zwariowane przygody Benjamina Baumgartnera
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

„W obronie pozycji misjonarskiej” to frapująca i zabawna powieść o zaskakującym życiu, emocjach i pisaniu. Benjamin Baumgartner, syn hipiski, walczy z epidemią miłości, próbuje rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia i podróżuje po świecie w poszukiwaniu śladów ojca – Indianina. Książka Wolfa Haasa ukazała się 5 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Kiedy zakochałem się po raz pierwszy, byłem w Anglii i wtedy wybuchła choroba wściekłych krów. Kiedy zakochałem się po raz drugi, byłem w Chinach i wtedy wybuchła ptasia grypa. A trzy lata później byłem pierwszą zarejestrowaną ofiarą świńskiej grypy. Jeśli kiedykolwiek znów zauważysz u mnie objawy zakochania, natychmiast zawiadom sanepid, obiecaj mi to – fragment książki.

 

Benjamin Baumgartner cały czas walczy o to, aby się nie zakochać. Jednakże na próżno, ponieważ ta epidemia i tak go dopada i całkiem traci głowę. Innym problemem bohatera jest jego pochodzenie. Matka, dawna hipiska, powiedziała mu, że jego ojciec był Indianinem z plemienia Hopi, stąd jego indiański wygląd, a jedyną pamiątką po ojcu jest srebrny pierścień. Opowieść matki zrobiła na młodzieńcu duże wrażenie. Podróżuje więc po świecie w poszukiwaniu śladów ojca i wplątuje się w nieprawdopodobne sytuacje, aby tylko dowiedzieć się prawdy. Benjamin ma również dziwną obsesję – nie chce znać imion nowo poznanych osób. Wmówił sobie, że jeśli tylko będzie znał imię danej osoby, czar znajomości pryśnie.

 

Austriacki pisarz Wolf Haas, znany przede wszystkim z bestsellerowych kryminałów, tym razem prezentuje iskrzącą humorem powieść obyczajową – choć nie brakuje w niej wyrafinowanej intrygi i frapujących zagadek. Autor porywa czytelników w zwariowaną podróż z ekscentrycznym głównym bohaterem, której zakończenia nie sposób przewidzieć.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...