Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.11.2014 A A A
12 POMYSŁÓW NA PIĘKNE KINO DLA DZIECI
INFORMACJA PRASOWA

W Polsce prawie nie kręci się pełnometrażowych filmów dla najmłodszych. Dzięki projektowi Stowarzyszenia Nowe Horyzonty to wkrótce się zmieni- filmowcy i pisarze pracują już nad nowymi pomysłami.


W konkursie wybrano 12 zespołów składających się ze scenarzysty i producenta, którzy zgłosili najciekawsze pomysły na piękne kino dla dzieci. W grudniu, wraz z zagranicznymi opiekunami, rozpoczną pracę nad scenariuszami i założeniami produkcyjnymi. Producenci będą rozwijać strategię finansowania, promocji i dystrybucji filmu. „Zakładamy, że dzięki programowi w perspektywie 3-4 lat pojawią się wyjątkowe propozycje filmowe dla młodych widzów, oparte na solidnie dopracowanych, współczesnych scenariuszach. Jesteśmy przekonani, że młodego widza trzeba traktować tak samo, jak dorosłych - serio” – mówi Sebastian Buttny, koordynator FILMS FOR KIDS.Pro.

 

Do organizatorów programu wpłynęło 49 projektów. „Zainteresowanie przeszło nasze wyobrażenia, bardzo się z niego cieszymy, choć nasi eksperci mieli trudne zadanie, by wyłonić najlepsze zespoły. Wiele dobrze rokujących projektów nie zmieściło się w finałowej dwunastce. Mamy nadzieję, że ich autorzy nie zniechęcą się i rozwiną pomysły w gotowe scenariusze, czemu bardzo kibicujemy i co postaramy się wspierać” – mówi Sebastian Buttny. FILMS FOR KIDS.Pro to pierwszy taki program w Europie, a Polsce pilnie potrzebny.

 

„Pierwsza edycja festiwalu Kino Dzieci, zakończona niedawno, potwierdziła, jak bardzo odstajemy od Europy, jeśli chodzi o kinematografię dziecięcą. W ciągu ostatnich pięciu lat powstało u nas dosłownie kilka filmów dla widzów w wieku od 5 do 12 lat. Chcemy czerpać inspirację z dobrych wzorców, takich jak kinematografia norweska czy niemiecka z bogatą tradycją produkcji i dystrybucji filmów dla dzieci” – mówi Maciej Jakubczyk, szef działu edukacji Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

 

Warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro będą trwać od grudnia 2014 r. do września 2015 r. Ich uczestnicy spotkają się podczas wyjazdowych sesji towarzyszących festiwalom: Ale Kino w Poznaniu, Barne Film Festival w Kristiansand (w Norwegii) i T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Od stycznia do czerwca 2015 r. będą odbywać się również sesje on-line. Warsztaty poprowadzą doświadczeni filmowcy i scenarzyści ze Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec: KirstenBonnenRask, Philip LaZebnik, UlfBreitstrand i Ronald Kruschak. Najciekawsze filmowe przykłady analizować będą także pisarze, reżyserzy, producenci, eksperci marketingu filmowego, profesjonaliści z branży telewizyjnej, dystrybucyjnej oraz agenci sprzedaży. To pierwsza taka próba zintegrowania środowiska pisarzy, scenarzystów i filmowców wokół tematyki dziecięcej.

 

FILMS FOR KIDS.Pro powstaje we współpracy Stowarzyszenia Film 1,2 i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz festiwalu Kino Dzieci. Partnerem projektu jest SornorskFilmsenter.

 

Projekt finansowany jest z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

 

Pełna lista zespołów zakwalifikowanych do warsztatów FILMS FOR KIDS.Pro oraz więcej informacji o projekcie na stronie www.filmsforkidspro.eu, a także www.dzieciakinahoryzoncie.pl oraz na profilu https://www.facebook.com/newhorizonsffkpro

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...