Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.04.2012 A A A
Ścibor Szpak zwycięzcą tegorocznej PAKI
Materiał prasowy

Wczoraj zakończyły się zmagania konkursowe podczas 28. Przeglądu Kabaretów PAKA. Grand Prix tegorocznej imprezy zostało przyznane kabareciarzowi z Wrocławia.


Po obejrzeniu 8 kabaretów podczas Prezentacji Konkursowych dniach 26-27 kwietnia jury w składzie: Dariusz Kamys – Przewodniczący, Maria Czubaszek – Karolak, Ireneusz Krosny, Tomasz Jachimek, Maciej Stuhr oraz Jacek Popiel zdecydowało o przyznaniu Grand Prix wrocławskiemu kabareciarzowi Ściborowi Szpakowi. To już kolejna jego nagroda na PACE. W ubiegłym roku Ścibor otrzymał w Krakowie I nagrodę oraz nagrodę publiczności.

 

Jury wyróżniło również inne kabarety. Pierwsza nagroda tegorocznej PAKI trafiła ex - aequo do Michała Kempy i Diapazonów oraz do kabaretu „Nic nie szkodzi”, II nagroda do kabaretu PUK oraz Marcina Sitka, a III nagrodę przyznano warszawskiemu Zygzakowi.

 

W przypadku PAKI zakończenie przeglądu nie oznacza zakończenia imprezy. Jeszcze dzisiaj odbędzie się wieczór laureatów oraz krakowskie improwizacje z udziałem grupy Ad-hoc oraz członków kabaretów: Ciach, Hrabi, Słuchajcie oraz Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jutro, w ostatni dzień festiwalu, w krakowskim „Kijów Centrum” odbędzie się koncert galowy pod hasłem „Kabareton ponadwojewódzki” z udziałem kabaretu Hrabi, Ireneusza Krosnego, Artura Andrusa, kabaretów Jurki i Limo oraz Ścibora Szpaka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...