Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.11.2014 A A A
Baśń o rozstaniu – singiel promujący nową płytę L.U.Ca
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Baśń o rozstaniu to pierwszy singiel zapowiadający płytę REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie Łukasza L.U.C Rostkowskiego. Utwór z gościnnym udziałem rapera Mateusza Buki Danieckiego został oparty na melodyjnym fragmencie refrenu śpiewanego przez Irenę Jarocką. Singiel, podobnie jak cała płyta, jest refleksją na temat budowania związków we współczesnym świecie.


Baśń o rozstaniu zapowiada nową płytę L.U.Ca, na której jego wielokrotnie docenione przez krytykę teksty spotykają się z refrenami takich postaci jak Halina Frąckowiak,  Stanisław Soyka, Magda Umer, Andrzej Nardelli czy Irena Jarocka.

 

Artysta znany z publicystycznych, sarkastycznych tekstów ujawnia na płycie zupełnie nową twarz dzieląc się refleksjami i obserwacjami na temat budowania związków, w czasach coraz bardziej narcystycznego pokolenia selfie. Jednym z wątków jaki próbuje zgłębić są społeczne przyczyny coraz częstszych rozwodów i rozstań.

 

L.U.C zaprosił do współpracy przy singlu rapera młodszego pokolenia – Bukę, który na co dzień jest członkiem formacji SumaStyli jak również prowadzi solową działalność artystyczną pod skrzydłami MAXFLO. Samplowany refren pochodzi z piosenki Ty i Ja wczoraj i dziś z repertuaru Ireny Jarockiej z tekstem Marka Dutkiewicza.

 

Album REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie to połączenie spuścizny i historii polskiej piosenki ze współczesnym brzmieniem i artystami młodego pokolenia takimi jak K2, Mesajah, MC Silk, Rahim (Paktofonika, Pokahontaz) i Buka.

 

To nadzwyczaj pracochłonny projekt, który był dla mnie wielkim wyzwaniem i przygodą a zarazem magiczną podróżą w czasie. Wymagał zdobycia zgód dziesiątek autorów, wykonawców i producentów a niejednokrotnie także ich spadkobierców.  –wspomina L.U.C. Na płycie pojawiają się zarówno kultowe, jak i mniej znane refreny, które poprzez nowe aranżacje otrzymały inny wymiar. L.U.C przybliża także sylwetki tych ważnych dla polskiej kultury postaci by zainteresować nimi kolejne pokolenia.

 

Album ukaże się dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Patronat nad projektem objęła Akademia Ireny Jarockiej.

 

L.U.C. właściwie Łukasz Rostkowski to polski raper, beatbokser, producent muzyczny, kompozytor, a także reżyser teledysków, związany z Wrocławiem. Autor wielu konceptualnych albumów i projektów, również społecznych. Założyciel, frontman i współproducent projektu muzycznego Kanał Audytywny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Laureat Paszportu 
Polityki.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...