Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.11.2014 A A A
Myśliwska puszcza- projekt artystyczny nt POLOWANIA
INFORMACJA PRASOWA
Autor Jacek Kusz. Źródło: materiał prasowy

Pierwsza odsłona projektu POLOWANIE. Najbliższy weekend, 8-9 listopada , Kraków, Forum Przestrzenie, tworzenie kolażu Puszczy Mysliwskiej, wystawa pierwszych prac i spotkanie z Olgą Tokarczuk. Wstęp wolny.


Projekt POLOWANIE. powstał, by przyjrzeć się współczesnej relacji człowieka z przyrodą. Jego głównym zainteresowaniem jest łowiectwo i rola jaką dziś odgrywa w świecie zwierząt, i ludzi.

 

Dlaczego wciąż polujemy i kim w XXI wieku jest człowiek-łowca?

 

Podróż do znaczenia polowań i dzikiej przyrody rozpocznie się w świecie baśni i opowiadań myśliwskich. Hemingway ze sztucerem w Afryce, bohaterowie Curwooda z fuzją na ramieniu, a w europejskich lasach zwierzęta mówiące ludzkim głosem. Natura w opowieściach przyciąga intensywnością doznań i mocą symboli. Czy możemy więc mówić o ludzkiej tęsknocie za przebywaniem w świecie zwierząt, czy raczej o próbie uczłowieczenia przyrody? Jak interpretujemy swoje miejsce wśród innych istot i jak postrzegamy ich świat? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas inauguracji projektu POLOWANIE.

 

W sobotę, 8 listopada, zapraszamy do FORUM Przestrzenie na tworzenie wielkoformatowego kolażu Myśliwskiej Puszczy. Inspiracją dla twórczej improwizacji będą czytane przez krakowskich aktorów baśnie i opowiadania z myśliwym w roli głównej.

 

Materiałów do pracy, m.in. archiwaliów i ilustracji do klejenia dostarczą organizatorzy.Lektorami będą krakowscy aktorzy, m.in. Błażej Peszek, Marcin Kalisz i Olga Szostak.

 

W niedzielę, 9 listopada spotkamy się z Olgą Tokarczuk, by wspólnie przyjrzeć się znaczeniu łowów w literaturze i obrazowi myśliwego, jaki ugruntował się w naszej kulturze. Ilustracją do rozmowy będzie powstały dzień wcześniej kolaż Puszczy.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w projekcie: można przyjść ze znajomymi, całymi rodzinami. Wstęp jest wolny.  „Wejdźcie w magiczny las i uruchomcie dzikość serca!” – zachęcają Maria Szydłowska i Kalina Tomaszuk – pomysłodawczynie projektu, na co dzień studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Środki potrzebne na jego realizację zostały zebrane za pośrednictwem portalu crowdfundingowego.

 

Dokładny program wydarzeń na stronie: http://projektpolowanie.wordpress.com/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...
GOMBROWICZ PÓŁWIECZNY NA PLAKACIE
Ogłoszone zostały wyniki konkursu na plakat „Gombrowicz półwieczny”. ...
Wielkie Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy
Tehofest 2019 to piąta edycja Święta Szlaku Wody, Przemysłu ...
WYSTAWA: „Baon Stołeczny w obronie Warszawy w 1939 roku”
Muzeum Niepodległości w Warszawie przygotowało wyjątkową ...