Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2014 A A A
PLEBISCYT na najlepszą piosenkę z filmów o Panu Kleksie
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Z okazji przyznania Platynowych Koziołków Krzysztofowi Gradowskiemu organizatorzy 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz Radio Merkury zapraszają do udziału w Kleksowym Plebiscycie, który ma wyłonić najlepszą piosenkę z cyklu filmów o Panu Kleksie.


Słuchamy ich, śpiewamy je i nucimy już od trzydziestu lat. Wykonywały je gwiazdy: Maryla Rodowicz, Zdzisława Sośnicka, Małgorzata Ostrowska, Edyta Geppert, Emilian Kamiński, Bohdan Smoleń i oczywiście Piotr Fronczewski. Trudno zliczyć dokładnie, ile piosenek pojawiło się we wszystkich częściach cyklu. Na antenie Radia Merkury usłyszymy dziesięć wybranych do plebiscytu piosenek, a i tak wybór nie będzie prosty, bo któż muzycznie nie znalazł się „w naszej bajce”, „na wyspach Bergamutach” czy „nad rzeczką, opodal krzaczka”?

 

Plebiscyt trwa do 28.11.2014 do godziny 23:59 i przebiega dwutorowo: poprzez głosowanie SMS-owe dla słuchaczy Radia Merkury oraz drogą internetową poprzez formularz zamieszczony na stronie Festiwalu Ale Kino! www.alekino.com.

 

Po zakończeniu Plebiscytu głosy zostaną zsumowane, a werdykt zostanie ogłoszony podczas Koncertu Największych Przebojów Pana Kleksa otwierającego Festiwal 30 listopada 2014 o godzinie 12:00. Wykonywać je będą aktorzy Teatru Nowego, którzy zaproszą również do wspólnego śpiewania.

 

Każdy uczestnik Plebiscytu ma szansę otrzymać atrakcyjne nagrody, m.in. zaproszenia na koncert, bilety na seanse Festiwalu Ale Kino!, książki, vouchery do Term Maltańskich oraz gadżety festiwalowe.

 

Lista piosenek:

1. Witajcie w naszej bajce / Akademia Pana Kleksa

2. Kaczka dziwaczka / Akademia Pana Kleksa

3. ZOO / Piotr Fronczewski & Akademia Pana Kleksa

4. Na wyspach Bergamutach / Piotr Fronczewski & Akademia Pana Kleksa

5. Psie smutki / Edyta Geppert

6. Księżyc raz odwiedził staw / Piotr Fronczewski & Akademia Pana Kleksa

7. Leń / Akademia Pana Kleksa

8. Jak rozmawiać trzeba z psem / Piotr Fronczewski & Akademia Pana Kleksa

9. Meluzyna, czyli historia podwodnej miłości / Małgorzata Ostrowska

10. Pożegnanie z bajką / Zdzisława Sośnicka

 

32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dniach 30 listopada – 7 grudnia 2014.

 

W programie Festiwalu znalazło się 115 pełno- i krótkometrażowych filmów z całego świata, reprezentujących bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży. O główną nagrodę Festiwalu, Złote Koziołki, powalczą tytuły zakwalifikowane do konkursu. Ponadto pojawią się sekcje: Panorama Dzieci, Panorama Młodych, Ale Kino! Z rodziną, Ale Kino! Z dreszczykiem, Ale Kino! Z Piłką czy Ale Kino! Najnajmłodszego Widza, dzięki której już dwuletnie maluchy wkraczają w świat kina.

 

W sumie odbędzie się 117 seansów, w Multikinie 51, Nowym Kinie Pałacowym oraz na Scenie Wspólnej.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...