Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.11.2014 A A A
Tysiąc kolorów kwitnącej wiśni
INFORMACJA PRASOWA
Tysiąc kolorów. Fot. Mirka Maruszak. Źródło: materiał prasowy

Japonia od dawna znana jest z miłości do muzyki Polskich kompozytorów. Nie powinien zatem dziwić dobór spektakli „Już się zmierzcha" i „Tysiąc kolorów", które Polski Teatr Tańca zaprezentuje w Hamamatsu – mieście, w którym znajduje się kopia słynnego pomnika Chopina z warszawskich Łazienek.


Tancerze Polskiego Teatru Tańca wyruszyli w tym tygodniu w długą podróż do "Kraju Kwitnącej Wiśni". 13 listopada zameldowali się na lotnisku w Nagoi, skąd autokar zabrał ich do Hamamatsu, miasta partnerskiego Warszawy. W tamtejszym centrum Act City zaprezentują w niedzielę, 16.11., dwa spektakle - "Już się zmierzcha" Ewy Wycichowskiej i "Tysiąc kolorów" w choreografii Japonki, Takako Matsudy. Taki dobór repertuaru narzuca się sam, zważywszy na szacunek jakim w Japonii cieszą się Polscy kompozytorzy. Są to przecież choreografie ułożone do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego i Fryderyka Chopina. W chwilach wolnych od prób do 
przedstawień, artyści PTT poprowadzą warsztaty tańca współczesnego. Wizyta w Japonii jest dla Polskiego Teatru Tańca niemal podróżą sentymentalną. Ostatni raz byli tam dokładnie 20 lat temu, w listopadzie 1994 r. Także wtedy prezentowali swoje umiejętności właśnie w Hamamatsu.

 

Powrót do Poznania zaplanowany jest na poniedziałkowy wieczór. Natomiast najbliższa okazja do oglądania zespołu w stolicy Wielkopolski będzie 25 i 26 listopada w Centrum Kultury Zamek. Bilety na te wydarzenia są już w sprzedaży pod adresem http://bilety.ptt-poznan.pl/, w impresariacie Teatru (ul. Kozia 4) i kasach CK Zamek.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...