Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.11.2014 A A A
Tysiąc kolorów kwitnącej wiśni
INFORMACJA PRASOWA
Tysiąc kolorów. Fot. Mirka Maruszak. Źródło: materiał prasowy

Japonia od dawna znana jest z miłości do muzyki Polskich kompozytorów. Nie powinien zatem dziwić dobór spektakli „Już się zmierzcha" i „Tysiąc kolorów", które Polski Teatr Tańca zaprezentuje w Hamamatsu – mieście, w którym znajduje się kopia słynnego pomnika Chopina z warszawskich Łazienek.


Tancerze Polskiego Teatru Tańca wyruszyli w tym tygodniu w długą podróż do "Kraju Kwitnącej Wiśni". 13 listopada zameldowali się na lotnisku w Nagoi, skąd autokar zabrał ich do Hamamatsu, miasta partnerskiego Warszawy. W tamtejszym centrum Act City zaprezentują w niedzielę, 16.11., dwa spektakle - "Już się zmierzcha" Ewy Wycichowskiej i "Tysiąc kolorów" w choreografii Japonki, Takako Matsudy. Taki dobór repertuaru narzuca się sam, zważywszy na szacunek jakim w Japonii cieszą się Polscy kompozytorzy. Są to przecież choreografie ułożone do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego i Fryderyka Chopina. W chwilach wolnych od prób do 
przedstawień, artyści PTT poprowadzą warsztaty tańca współczesnego. Wizyta w Japonii jest dla Polskiego Teatru Tańca niemal podróżą sentymentalną. Ostatni raz byli tam dokładnie 20 lat temu, w listopadzie 1994 r. Także wtedy prezentowali swoje umiejętności właśnie w Hamamatsu.

 

Powrót do Poznania zaplanowany jest na poniedziałkowy wieczór. Natomiast najbliższa okazja do oglądania zespołu w stolicy Wielkopolski będzie 25 i 26 listopada w Centrum Kultury Zamek. Bilety na te wydarzenia są już w sprzedaży pod adresem http://bilety.ptt-poznan.pl/, w impresariacie Teatru (ul. Kozia 4) i kasach CK Zamek.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...