Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.11.2014 A A A
Tysiąc kolorów kwitnącej wiśni
INFORMACJA PRASOWA
Tysiąc kolorów. Fot. Mirka Maruszak. Źródło: materiał prasowy

Japonia od dawna znana jest z miłości do muzyki Polskich kompozytorów. Nie powinien zatem dziwić dobór spektakli „Już się zmierzcha" i „Tysiąc kolorów", które Polski Teatr Tańca zaprezentuje w Hamamatsu – mieście, w którym znajduje się kopia słynnego pomnika Chopina z warszawskich Łazienek.


Tancerze Polskiego Teatru Tańca wyruszyli w tym tygodniu w długą podróż do "Kraju Kwitnącej Wiśni". 13 listopada zameldowali się na lotnisku w Nagoi, skąd autokar zabrał ich do Hamamatsu, miasta partnerskiego Warszawy. W tamtejszym centrum Act City zaprezentują w niedzielę, 16.11., dwa spektakle - "Już się zmierzcha" Ewy Wycichowskiej i "Tysiąc kolorów" w choreografii Japonki, Takako Matsudy. Taki dobór repertuaru narzuca się sam, zważywszy na szacunek jakim w Japonii cieszą się Polscy kompozytorzy. Są to przecież choreografie ułożone do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego i Fryderyka Chopina. W chwilach wolnych od prób do 
przedstawień, artyści PTT poprowadzą warsztaty tańca współczesnego. Wizyta w Japonii jest dla Polskiego Teatru Tańca niemal podróżą sentymentalną. Ostatni raz byli tam dokładnie 20 lat temu, w listopadzie 1994 r. Także wtedy prezentowali swoje umiejętności właśnie w Hamamatsu.

 

Powrót do Poznania zaplanowany jest na poniedziałkowy wieczór. Natomiast najbliższa okazja do oglądania zespołu w stolicy Wielkopolski będzie 25 i 26 listopada w Centrum Kultury Zamek. Bilety na te wydarzenia są już w sprzedaży pod adresem http://bilety.ptt-poznan.pl/, w impresariacie Teatru (ul. Kozia 4) i kasach CK Zamek.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Niezapomniany weekend z teatrem ulicznym
Już w najbliższy weekend, w piątek 12 lipca 2019 roku rozpocznie ...
Dwie nagrody główne dla kieleckiego „Kubusia” na jednym z najważniejszych konkursów teatralnych w kraju
W tegorocznym, prestiżowym, 25 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie ...
Światowe tournée Teatru Pieśń Kozła. Wystąpią w The Globe
Wrocławski teatr zaprezentuje się na najbardziej prestiżowej ...
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych to przegląd premier ...