Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.04.2012 A A A
Testament psa wart 17 tys. zł
Materiały prasowe. Fot. A. Kazimierczak

W miniony weekend zakończył się 30. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi. Wśród 4 uczelni z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi najlepszym wydziałem teatralnym w Polsce może pochwalić się wrocławska filia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.


„Testament psa” to tytuł spektaklu, za który studenci z Wrocławia zdobyli Grand Prix w wysokości 17 tys. zł tegorocznego jubileuszowego festiwalu. W przedstawieniu wystąpili: Ewa Bobrowska, Sara Celler-Jezierska, Aleksandra Hamkało, Ewelina Klocek, Karolina Krawiec, Kamila Pieńkos, Ewelina Ruckgaber, Mariusz Adamski, Michał Kosela, Maciej Kosmala, Piotr Mokrzycki, Adam Mortas, Bartosz Nowicki, Piotr Rodak, Czesław Skwarek, Szymon Piotr Warszawski, Mateusz Witczuk. Dodatkowo Czesław Skwarek wyróżniony został nagrodą specjalną za rolę Świerszcza w wymienionym spektaklu.

 

Nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (15 tys. zł) za wybitną osobowość sceniczną uzyskał Mateusz Król, student Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Wyróżniono w ten sposób jego znakomite aktorstwo w rolach Andrzeja Prozorowa w spektaklu „Trzy siostry”, w spektaklu „Z Różewicza dyplom” oraz w spektaklu „Roberto Zucco”.

 

Jury festiwalu w składzie: Marcin Wrona, Magdalena Piekorz, Krzysztof Garbaczewski oraz Natalia Korczakowska postanowiło przyznać również:

- nagrodę im. Jana Machulskiego „Bądź orłem, nie zniżaj lotów” dla Fabiana Kocięckiego z Akademii Teatralnej w Warszawie za rolę Filozofa w spektaklu „Przypadki pana Jourdain”,

- dwie nagrody „Inwestycja w talent” dla Mai Łukawskiej z PWST w Krakowie za rolę w spektaklu „Mroczna gra albo historie dla chłopców” oraz Magdaleny Wróbel z PWSFTviT w Łodzi za rolę Matki Ady w spektaklu „Instynkt gry”,

oraz nagrody: dla Agnieszki Skrzypczak z PWSFTviT w Łodzi za rolę w spektaklu „Z Różewicza dyplom”, dla Antoniego Paradowskiego z PWST w Krakowie za rolę w spektaklu „Mroczna gra albo historie dla chłopców”, dla Arkadiusza Walesiaka z PWST w Krakowie za rolę w spektaklu „Mroczna gra albo historie dla chłopców”.

 

Festiwal Szkół Teatralnych odbywa się już od 30 lat i jest największą konfrontacją teatralną wydziałów aktorskich państwowych uczelni wyższych w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...