Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.11.2014 A A A
Wspaniali goście na Festiwalu Ale Kino!
INFORMACJA PRASOWA

Reżyserzy, aktorzy, producenci, przyszłe gwiazdy kina – na 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! nie 
zabraknie filmowych gości z całego świata. Za każdym filmem zawsze stoją ludzie, którzy dzięki pasji i ciężkiej pracy starają się 
zrealizować możliwie najlepsze dzieło. Do spotkań i rozmów z gośćmi zachęcamy wszystkich – dużych i małych, którzy chcą usłyszeć o kulisach filmowego rzemiosła.


Dla młodych widzów szczególną atrakcją będą spotkania z ich rówieśnikami, czyli dziecięcymi i młodzieżowymi aktorami. Już 
pierwszego dnia Festiwalu, 30 listopada, po seansach filmów o godzinie 20:00 odbędą się spotkania z aktorami dwóch brytyjskich filmów. O filmie Prawo stałego pobytu porozmawia z publicznością młody aktor Noof Ousellam, odtwórca roli Omara. Widzowie Szesnaście porozmawiają natomiast z Rogerem Jean Nsengiyumvą wcielającym się w Jumah. Aktorowi będzie towarzyszył również reżyser filmu Rob Brown oraz producent Jake Hume. (Drugi seans Szesnaście z udziałem gości odbędzie się 2 grudnia o 19:30).

 

1 grudnia uczestnicy seansu Akademii Pana Kleksa o godzinie 12:00 spotkają najważniejszego gościa tegorocznego Ale Kino! – laureata Platynowych Koziołków Krzysztofa Gradowskiego. Wraz z reżyserem na seansie będzie gościł Adam Probosz, który 30 lat temu wcielił się w rolę Księcia Mateusza. Dzień później, 2 grudnia po projekcji o 9:30 dzieci będą mogły porozmawiać z gośćmi z Filipin – utalentowanym 10-letnim aktorem Miggsem Cuaderno, któremu będzie towarzyszył reżyser Strefy 7 Carlo Obispo (drugi seans Strefy 7 z udziałem gości odbędzie się 4 grudnia o 12:00). We wtorkowy wieczór (2.12 po seansie o 19.30) młodzież spotka się natomiast z Sigrid ten Napel – odtwórczynią roli Anne w holenderskim filmie Lato (z kolei po seansie filmu 5 grudnia o 19:30 na pytania publiczności odpowie reżyserka Colette Bothof). Ostatnią młodą aktorką, z którą spotkają się mali widzowie Ale Kino!, jest Tabea Hanstein – tytułowa bohaterka filmu Lola na Ziarnku Grochu. 5 grudnia o 12:00 dziewczynce będzie towarzyszył reżyser Thomas Heinemann.

 

Na Festiwalu Ale Kino! pojawią się również reżyserzy innych wspaniałych filmów.

1 grudnia po projekcji o 12:00 z dziecięcą widownią spotka się Morgan Matthews, twórca X + Y.  Po seansie reżyser opowie o pracy z największymi gwiazdami brytyjskiego kina, m.in. Asą Butterfieldem.1 grudnia o 19:30 z nieco starszymi widzami porozmawia Maximón Monihan, twórca przejmującego konkursowego filmu Głos pozbawionych głosu (drugie spotkanie z gościem odbędzie się 4 grudnia o 19:30).2 grudnia o 12:00 – spotkanie z reżyserem filmu Nasza liga Jeanem Beaudry.

2 grudnia o 17:00 – spotkanie z reżyserką filmu Obietnica Anną Kazejak (na drugim seansie 4 grudnia o 17:00 będzie gościła aktorka Magdalena Popławska).

3 grudnia o 17:00 z widzami spotka się Stéphane Berla, reżyser Jacka i mechaniki serca (będzie również po kolejnej projekcji filmu, która odbędzie się 4 grudnia o godzinie 12).4 grudnia o 9:30 – spotkanie z Gioią Smid, reżyserką animacji Niezwykła przygoda Pima i Poma (drugie spotkanie odbędzie się po kolejnej projekcji filmu – 5 grudnia o 12).

4 grudnia o 19.30 w Nowym Kinie Pałacowym z widzami porozmawia Tali Barde, reżyser Tylko nie dla twoich oczu, filmu nawiązującego do Okna na podwórze Alfreda Hitchcocka.5 grudnia o 9.30 o kulisach produkcji baśniowej Legendy Longwood opowie producentka filmu Nadadja Kemper.

 

Już po raz trzeci obecni na Festiwalu reżyserzy prezentujący swoje filmy w programie festiwalowym poprowadzą warsztaty filmowe dla gimnazjalistów. W tym roku zostały one wzbogacone specjalnym udziałem znanych aktorów polskiego kina, dlatego zyskały nazwę Gramy z gwiazdami. Na zaaranżowanym w kinie mini planie filmowym wraz z młodymi widzami pracować będą m.in. Małgorzata Foremniak i Magdalena Boczarska.

 

32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dniach 30 listopada – 7 grudnia 2014. W programie Festiwalu znalazło się 115 pełno- i krótkometrażowych filmów z całego świata, reprezentujących bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży. O główną nagrodę Festiwalu, Złote Koziołki, powalczą tytuły zakwalifikowane do konkursu. Ponadto pojawią się sekcje: Panorama Dzieci, Panorama Młodych, Ale Kino! Z rodziną, Ale Kino! Z dreszczykiem, Ale Kino! Z Piłką czy Ale Kino! Najnajmłodszego Widza, dzięki której już dwuletnie maluchy wkraczają w świat kina.

 

W sumie odbędzie się 117 seansów, w Multikinie 51, Nowym Kinie Pałacowym oraz na Scenie Wspólnej.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...