Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.11.2014 A A A
Wspaniali goście na Festiwalu Ale Kino!
INFORMACJA PRASOWA

Reżyserzy, aktorzy, producenci, przyszłe gwiazdy kina – na 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! nie 
zabraknie filmowych gości z całego świata. Za każdym filmem zawsze stoją ludzie, którzy dzięki pasji i ciężkiej pracy starają się 
zrealizować możliwie najlepsze dzieło. Do spotkań i rozmów z gośćmi zachęcamy wszystkich – dużych i małych, którzy chcą usłyszeć o kulisach filmowego rzemiosła.


Dla młodych widzów szczególną atrakcją będą spotkania z ich rówieśnikami, czyli dziecięcymi i młodzieżowymi aktorami. Już 
pierwszego dnia Festiwalu, 30 listopada, po seansach filmów o godzinie 20:00 odbędą się spotkania z aktorami dwóch brytyjskich filmów. O filmie Prawo stałego pobytu porozmawia z publicznością młody aktor Noof Ousellam, odtwórca roli Omara. Widzowie Szesnaście porozmawiają natomiast z Rogerem Jean Nsengiyumvą wcielającym się w Jumah. Aktorowi będzie towarzyszył również reżyser filmu Rob Brown oraz producent Jake Hume. (Drugi seans Szesnaście z udziałem gości odbędzie się 2 grudnia o 19:30).

 

1 grudnia uczestnicy seansu Akademii Pana Kleksa o godzinie 12:00 spotkają najważniejszego gościa tegorocznego Ale Kino! – laureata Platynowych Koziołków Krzysztofa Gradowskiego. Wraz z reżyserem na seansie będzie gościł Adam Probosz, który 30 lat temu wcielił się w rolę Księcia Mateusza. Dzień później, 2 grudnia po projekcji o 9:30 dzieci będą mogły porozmawiać z gośćmi z Filipin – utalentowanym 10-letnim aktorem Miggsem Cuaderno, któremu będzie towarzyszył reżyser Strefy 7 Carlo Obispo (drugi seans Strefy 7 z udziałem gości odbędzie się 4 grudnia o 12:00). We wtorkowy wieczór (2.12 po seansie o 19.30) młodzież spotka się natomiast z Sigrid ten Napel – odtwórczynią roli Anne w holenderskim filmie Lato (z kolei po seansie filmu 5 grudnia o 19:30 na pytania publiczności odpowie reżyserka Colette Bothof). Ostatnią młodą aktorką, z którą spotkają się mali widzowie Ale Kino!, jest Tabea Hanstein – tytułowa bohaterka filmu Lola na Ziarnku Grochu. 5 grudnia o 12:00 dziewczynce będzie towarzyszył reżyser Thomas Heinemann.

 

Na Festiwalu Ale Kino! pojawią się również reżyserzy innych wspaniałych filmów.

1 grudnia po projekcji o 12:00 z dziecięcą widownią spotka się Morgan Matthews, twórca X + Y.  Po seansie reżyser opowie o pracy z największymi gwiazdami brytyjskiego kina, m.in. Asą Butterfieldem.1 grudnia o 19:30 z nieco starszymi widzami porozmawia Maximón Monihan, twórca przejmującego konkursowego filmu Głos pozbawionych głosu (drugie spotkanie z gościem odbędzie się 4 grudnia o 19:30).2 grudnia o 12:00 – spotkanie z reżyserem filmu Nasza liga Jeanem Beaudry.

2 grudnia o 17:00 – spotkanie z reżyserką filmu Obietnica Anną Kazejak (na drugim seansie 4 grudnia o 17:00 będzie gościła aktorka Magdalena Popławska).

3 grudnia o 17:00 z widzami spotka się Stéphane Berla, reżyser Jacka i mechaniki serca (będzie również po kolejnej projekcji filmu, która odbędzie się 4 grudnia o godzinie 12).4 grudnia o 9:30 – spotkanie z Gioią Smid, reżyserką animacji Niezwykła przygoda Pima i Poma (drugie spotkanie odbędzie się po kolejnej projekcji filmu – 5 grudnia o 12).

4 grudnia o 19.30 w Nowym Kinie Pałacowym z widzami porozmawia Tali Barde, reżyser Tylko nie dla twoich oczu, filmu nawiązującego do Okna na podwórze Alfreda Hitchcocka.5 grudnia o 9.30 o kulisach produkcji baśniowej Legendy Longwood opowie producentka filmu Nadadja Kemper.

 

Już po raz trzeci obecni na Festiwalu reżyserzy prezentujący swoje filmy w programie festiwalowym poprowadzą warsztaty filmowe dla gimnazjalistów. W tym roku zostały one wzbogacone specjalnym udziałem znanych aktorów polskiego kina, dlatego zyskały nazwę Gramy z gwiazdami. Na zaaranżowanym w kinie mini planie filmowym wraz z młodymi widzami pracować będą m.in. Małgorzata Foremniak i Magdalena Boczarska.

 

32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dniach 30 listopada – 7 grudnia 2014. W programie Festiwalu znalazło się 115 pełno- i krótkometrażowych filmów z całego świata, reprezentujących bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży. O główną nagrodę Festiwalu, Złote Koziołki, powalczą tytuły zakwalifikowane do konkursu. Ponadto pojawią się sekcje: Panorama Dzieci, Panorama Młodych, Ale Kino! Z rodziną, Ale Kino! Z dreszczykiem, Ale Kino! Z Piłką czy Ale Kino! Najnajmłodszego Widza, dzięki której już dwuletnie maluchy wkraczają w świat kina.

 

W sumie odbędzie się 117 seansów, w Multikinie 51, Nowym Kinie Pałacowym oraz na Scenie Wspólnej.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...