Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.12.2014 A A A
Nowa premiera na Nowy Rok
INFORMACJA PRASOWA

5 stycznia 2015 r. w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym odbędzie się premiera musicalu „Machiavelli” w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego. To muzyczna opowieść o jednym z najwybitniejszych umysłów politycznych swego czasu, Niccolo Machiavellim, mistrzu podstępu i politycznej intrygi.


Musical powstał w 1975 roku na zamówienie Teatru Muzycznego w Gdyni. Muzykę skomponował niezapomniany Jerzy Wasowski, a libretto (oparte na „Mandragorze” Machiavellego) napisał znakomity duet: Ryszard Marek Groński i Antoni Marianowicz. Na potrzeby toruńskiej produkcji Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje muzyczne.

 

Mistrz podstępu Machiavelli pod pretekstem pomocy swojemu uczniowi, Kallimachowi, wykorzystuje daną mu od losu szansę i postanawia zemścić się na swoim wrogu, Calfuccim, przez którego został skazany na wygnanie. Intryga uknuta przez Machiavellego udowadnia, że ludzka głupota nie zależy ani od stanowisk, ani wykształcenia.

 

Bartłomiej Wyszomirski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Reżyserii Dramatu. Karierę reżysera rozpoczął w Teatrze Polskim w Szczecinie spektaklami „Czarowna noc” Sławomira Mrożka i „Świeczka zgasła” Aleksandra Fredry. Współpracował m.in. z teatrami w Krakowie, Opolu, Kielcach, Zakopanem, Elblągu i Łodzi. Jest laureatem III Ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dzieł Dramatycznych Szekspira za spektakl „Makbet” w Teatrze Witkiewicza w Zakopanem oraz śląskiej Złotej Maski  za „Szewców” Witkacego w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. „Machiavelli” to jego pierwsza realizacja w Toruniu. Na scenie zobaczymy aktorów znanych już widzom Teatru Muzycznego: Agnieszkę Płoszajską, Kornelię Raniszewską, Radosława Smużnego i Witolda Szulca, a także artystów, którzy jeszcze w KPITM nie występowali – Dariusza Bereskiego i Michała Chorosińskiego.

 

Staramy się wyciągnąć z tej niesamowitej historii to, co najlepsze. A potencjał jest ogromny. Miłość, zdrada, zemsta, podstęp… A wszystko to w takt znakomitych, wpadających w ucho piosenek ­– zachęca Bartłomiej Wyszomirski.

 

Bilety w cenie 40/35 zł do nabycia w siedzibie Teatru przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Niezapomniany weekend z teatrem ulicznym
Już w najbliższy weekend, w piątek 12 lipca 2019 roku rozpocznie ...
Dwie nagrody główne dla kieleckiego „Kubusia” na jednym z najważniejszych konkursów teatralnych w kraju
W tegorocznym, prestiżowym, 25 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie ...
Światowe tournée Teatru Pieśń Kozła. Wystąpią w The Globe
Wrocławski teatr zaprezentuje się na najbardziej prestiżowej ...
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych to przegląd premier ...