Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.05.2012 A A A
Co jest istotą relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną?
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiały prasowe. Fot. Anna Gostkowska

Przedstawienie „Kwintesencja” w reżyserii Davida Foulkes'a, nagrodzone przez Ministra Kultury podczas Festiwalu Sztuk Aktorskich w Gdańsku w 2003 roku, już od dziesięciu lat nieprzerwanie grane jest na deskach Teatru Druga Scena w Warszawie. Najbliższe spektakle zostaną zaprezentowane ponownie już 11, 12 i 14 maja.


Kwintesencja to wzruszająca komedia o związku mężczyzny i kobiety: Kwinta i Esencji. Ich relacje rozpoczynają się od wzajemnej fascynacji. Z upływem czasu odczuwalne są miedzy nimi różnice charakterów, ale z nudów i lenistwa partnerzy zostają ze sobą, trwając w związku przepełnionym marazmem i nienawiścią, nie potrafiąc tego zmienić. Dla wnikliwego widza spektakl może być kwintesencją tego, czego należy unikać w związku i okazją do przemyślenia tego, co można byłoby naprawić, póki nie jest jeszcze za późno.

 

Wzruszająca, zabawna, erotyczna, brutalna i absurdalna „Kwintesencja” prezentuje istotę relacji między kobietą a mężczyzną. Widzowie przeżywają podróż psychologiczną, socjologiczną i seksualną od pierwszego spojrzenia do niepewnego flirtowania, od poznania się do lepszych i gorszych prób uprawiania seksu, od namiętności do nudy i od wzajemnej nienawiści do miłości.

 

„Kwintesencja” to pierwsza sztuka reżyserowana dla Teatru Druga Strefa przez angielskiego reżysera i aktora Davida Foulkesa. W spektaklu udział biorą Sylwester Biraga jako kwintesencja męskości i Beata Bójko jako czysta destylacja kobiecości.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...