Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.05.2012 A A A
Co jest istotą relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną?
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiały prasowe. Fot. Anna Gostkowska

Przedstawienie „Kwintesencja” w reżyserii Davida Foulkes'a, nagrodzone przez Ministra Kultury podczas Festiwalu Sztuk Aktorskich w Gdańsku w 2003 roku, już od dziesięciu lat nieprzerwanie grane jest na deskach Teatru Druga Scena w Warszawie. Najbliższe spektakle zostaną zaprezentowane ponownie już 11, 12 i 14 maja.


Kwintesencja to wzruszająca komedia o związku mężczyzny i kobiety: Kwinta i Esencji. Ich relacje rozpoczynają się od wzajemnej fascynacji. Z upływem czasu odczuwalne są miedzy nimi różnice charakterów, ale z nudów i lenistwa partnerzy zostają ze sobą, trwając w związku przepełnionym marazmem i nienawiścią, nie potrafiąc tego zmienić. Dla wnikliwego widza spektakl może być kwintesencją tego, czego należy unikać w związku i okazją do przemyślenia tego, co można byłoby naprawić, póki nie jest jeszcze za późno.

 

Wzruszająca, zabawna, erotyczna, brutalna i absurdalna „Kwintesencja” prezentuje istotę relacji między kobietą a mężczyzną. Widzowie przeżywają podróż psychologiczną, socjologiczną i seksualną od pierwszego spojrzenia do niepewnego flirtowania, od poznania się do lepszych i gorszych prób uprawiania seksu, od namiętności do nudy i od wzajemnej nienawiści do miłości.

 

„Kwintesencja” to pierwsza sztuka reżyserowana dla Teatru Druga Strefa przez angielskiego reżysera i aktora Davida Foulkesa. W spektaklu udział biorą Sylwester Biraga jako kwintesencja męskości i Beata Bójko jako czysta destylacja kobiecości.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...