Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.01.2015 A A A
Do wygrania "Ściema"
REDAKCJA

Jest już w księgarniach od kilku tygodni - książka Jarosława Blocha "Ściema" do wygrania również na naszym portalu.


Wśród osób, które na adres redakcja@kulturownia.pl nadeślą poprawną odpowiedź, rozlosujemy 3 nagrody książkowe. Pytanie brzmi: jak zatytułowany jest blog autora "Ściemy"?

 

Na odpowiedzi czekamy do końca stycznia. Przed wysłanie odpowiedzi prosimy o zapoznanie się z naszym regulaminem: http://kulturownia.pl/inne/regulamin

 

"Ściema" to opowieść nauczyciela, profesora Obdartusa, który co rusz obraża się na otaczającą go rzeczywistość. Choć denerwuje go paraliż życia społecznego, bezsens niektórych działań, nieustanne stwarzanie pozorów, żyje i pracuje, mając świadomość, że rzeczywistości nie pokona. Zmiana jednak następuje, wbrew jego woli. Zbieg okoliczności sprawia, że musi stawić czoło systemowi, którego był częścią. Z pozoru błahe wydarzenie, niczym „efekt motyla”, uruchamia ciąg zdarzeń, nad którymi Obdartus traci kontrolę. Podejmuje jednak nierówną walkę, narażając na szwank swoją karierę i szczęście rodzinne. Jakby tego było mało, dostaje przez przypadek potężną w swej wymowie, lecz również niebezpieczną, informację, która może odmienić jego przyszłe życie. Wiedza ta może wynieść go na szczyt lub zniszczyć. Czy Obdartus użyje jej właściwie?

 

"Ściema" to satyra na tzw. system. Ale czymże jest ten system? To przecież my, ludzie. To książka o nas samych, o społeczeństwie, w którym żyjemy, o tym, że sami odwalamy ściemę. Bo tak nam jest wygodniej…

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...