Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.02.2015 A A A
XV Reality Shopka Show w Teatrze Groteska
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

Tegoroczna Reality Shopka Show w Teatrze Groteska, która odbyła się w sobotę 31 stycznia nieco różniła się od poprzednich edycji. Po zakończonym występie, dyrektor i twórca Reality Shopka Szoł Adolf Weltschek zapowiedział, że była to ostatnia shopka. Jak przyznał, "taka jest kolej rzeczy".


Zanim to nastąpiło na scenie wystąpili: Kazimierz Barczyk, Robert Biedroń, Stanisław Bisztyga, Krzysztof Cugowski, Kazimierz Czekaj, Tadeusz Cymański, Zbigniew Ćwiąkalski, Andrzej Dera, Dariusz Joński, Agnieszka Kamińska, Beata Kempa, Andrzej Kosiniak-Kamysz, Wojciech Kozak, Jacek Krupa, Bogusław Krzeczkowski, Jacek Kurski, Jacek Majchrowski, Agnieszka Malatyńska, Katarzyna Matusik-Lipiec, Joanna Mucha, Ireneusz Raś, Joanna Senyszyn, Stanisław Sorys, Róża Thun oraz Andrzej Zoll.

 

Występy "serwowali" w strojach mistrzów kuchni Ewa Godlewska-Jeneralska i Sławomir Jeneralski. Tym razem było to nawiązanie do afery podsłuchowej z 2014 roku, na co wskazywała sama nazwa spektaklu – Shopka & Przyjaciele, co było odniesieniem do restauracji Sowa i Przyjaciele, gdzie podsłuchiwani byli czołowi polscy politycy. Wysokiej klasy lokal gastronomiczny zasłynął także jako wyposażony w profesjonalne studio nagrań ekskluzywny VIP Room, miejsce spotkań polskich polityków.

 

Oprócz afery taśmowej wiodącymi tematami tegorocznej Shopki były m.in.: poselskie podniebne podróże oraz regulaminowe zawiłości kilometrówki.

 

"Radek, to nie wypada" - śpiewał Dariusz Joński; "Podsłuchani są wśród nas, nagrywani już nie raz" - śpiewała Róża Thun, broniąc nagrywanych: "Oni przecież o podsłuchach nie wiedzieli".

 

W "akcie nieszczerego współczucia" prezentowała się Joanna Mucha: "Kap, kap, płyną łzy, sondaż dobry, chociaż zły"; "Adios Sienkiewiczu, rzodkiewek koneserze" - wtórowała jej Beata Kempa.

 

"Przeleć się, za darmo w samolocie" - nawoływali z kolei Krzysztof Cugowski i Stanisław Bisztyga, Joanna Senyszyn robiła przegląd politycznych chorób zawodowych, a Ireneusz Raś zapewniał: "PiS nie jest taki zły, z nim można wejść do gry, gdy się tylko przegra wybory". "Partia ci wszystko wybaczy" - zapewniała Agnieszka Kamińska.

 

Duży aplauz wywołał Robert Biedroń, witany na scenie przez Marylin Monroe, który dziękował przeciwnikom za to, że niechcący wsparli jego kampanię oraz Jacek Majchrowski, opowiadający z ekranu, jak kardynał Dziwisz wypędzał z niego diabła przed wyborami. Brawami przyjęto występy Katarzyny Matusik-Lipiec i Katarzyny Piekarskiej, występy samorządowców krakowskich i filozoficzne refleksje dwóch meneli, w których wcielili się Andrzej Zoll i Zbigniew Ćwiąkalski.

 

15. Reality Shopka Show była niepowtarzalnym spektaklem, podczas którego zobaczyć można było polityków w niecodziennych kostiumach, którym podczas odgrywania parodystycznych scenek partnerowali aktorzy Teatru Groteska, a całość zilustrowały niezwykłe projekcje multimedialne.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...