Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.02.2015 A A A
XV Reality Shopka Show w Teatrze Groteska
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

Tegoroczna Reality Shopka Show w Teatrze Groteska, która odbyła się w sobotę 31 stycznia nieco różniła się od poprzednich edycji. Po zakończonym występie, dyrektor i twórca Reality Shopka Szoł Adolf Weltschek zapowiedział, że była to ostatnia shopka. Jak przyznał, "taka jest kolej rzeczy".


Zanim to nastąpiło na scenie wystąpili: Kazimierz Barczyk, Robert Biedroń, Stanisław Bisztyga, Krzysztof Cugowski, Kazimierz Czekaj, Tadeusz Cymański, Zbigniew Ćwiąkalski, Andrzej Dera, Dariusz Joński, Agnieszka Kamińska, Beata Kempa, Andrzej Kosiniak-Kamysz, Wojciech Kozak, Jacek Krupa, Bogusław Krzeczkowski, Jacek Kurski, Jacek Majchrowski, Agnieszka Malatyńska, Katarzyna Matusik-Lipiec, Joanna Mucha, Ireneusz Raś, Joanna Senyszyn, Stanisław Sorys, Róża Thun oraz Andrzej Zoll.

 

Występy "serwowali" w strojach mistrzów kuchni Ewa Godlewska-Jeneralska i Sławomir Jeneralski. Tym razem było to nawiązanie do afery podsłuchowej z 2014 roku, na co wskazywała sama nazwa spektaklu – Shopka & Przyjaciele, co było odniesieniem do restauracji Sowa i Przyjaciele, gdzie podsłuchiwani byli czołowi polscy politycy. Wysokiej klasy lokal gastronomiczny zasłynął także jako wyposażony w profesjonalne studio nagrań ekskluzywny VIP Room, miejsce spotkań polskich polityków.

 

Oprócz afery taśmowej wiodącymi tematami tegorocznej Shopki były m.in.: poselskie podniebne podróże oraz regulaminowe zawiłości kilometrówki.

 

"Radek, to nie wypada" - śpiewał Dariusz Joński; "Podsłuchani są wśród nas, nagrywani już nie raz" - śpiewała Róża Thun, broniąc nagrywanych: "Oni przecież o podsłuchach nie wiedzieli".

 

W "akcie nieszczerego współczucia" prezentowała się Joanna Mucha: "Kap, kap, płyną łzy, sondaż dobry, chociaż zły"; "Adios Sienkiewiczu, rzodkiewek koneserze" - wtórowała jej Beata Kempa.

 

"Przeleć się, za darmo w samolocie" - nawoływali z kolei Krzysztof Cugowski i Stanisław Bisztyga, Joanna Senyszyn robiła przegląd politycznych chorób zawodowych, a Ireneusz Raś zapewniał: "PiS nie jest taki zły, z nim można wejść do gry, gdy się tylko przegra wybory". "Partia ci wszystko wybaczy" - zapewniała Agnieszka Kamińska.

 

Duży aplauz wywołał Robert Biedroń, witany na scenie przez Marylin Monroe, który dziękował przeciwnikom za to, że niechcący wsparli jego kampanię oraz Jacek Majchrowski, opowiadający z ekranu, jak kardynał Dziwisz wypędzał z niego diabła przed wyborami. Brawami przyjęto występy Katarzyny Matusik-Lipiec i Katarzyny Piekarskiej, występy samorządowców krakowskich i filozoficzne refleksje dwóch meneli, w których wcielili się Andrzej Zoll i Zbigniew Ćwiąkalski.

 

15. Reality Shopka Show była niepowtarzalnym spektaklem, podczas którego zobaczyć można było polityków w niecodziennych kostiumach, którym podczas odgrywania parodystycznych scenek partnerowali aktorzy Teatru Groteska, a całość zilustrowały niezwykłe projekcje multimedialne.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...