Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.05.2012 A A A
Trwają Warszawskie Targi Książki
Materiał prasowy

Do 13 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie potrwają III Warszawskie Targi Książki, podczas których pięciuset wystawców zaprezentuje nowości wydawnicze. To wyjątkowe spotkanie miłośników słowa drukowanego skupia z jednej strony największych wydawców książek w Polsce, z drugiej autorów i ich fanów.


Podczas tegorocznej edycji organizatorzy targów zaplanowali blisko 400 różnego rodzaju spotkań autorskich. Nie zabraknie twórców zagranicznych, a wśród nich znanych postaci światowej literatury, jak: Jonatana Carrolla, twórcy fantastyki, którego dzieła od lat cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce czy Carla Honoré`a - kanadyjskiego dziennikarza i publicysty.

 

Z polskich autorów na targi zaproszenie przyjęli m.in.: Andrzej Sapkowski, Hanna Krall, Beata Pawlikowska, Joanna Chmielewska, Mariusz Szczygieł, Grzegorz Miecugow oraz Julia Hartwig.

 

Podczas targów zostaną również ogłoszone nominację do 12 nagród literackich w tym: Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR, Nagrody Literackiej Gdynia czy Nagrody Literackiej NIKE oraz rozstrzygnięte zostaną trzy konkursy: 52. edycja Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku, 1. edycji Międzynarodowego Konkursu Illustration Startup i 3. edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka”.

 

Spotkania z autorami oraz konkursy to nie jedyne atrakcje Warszawskich Targów Książki. Przedsięwzięcie to jest przede wszystkim platformą promocji książek wydanych w różnej formie, w tym w wersjach elektronicznych i wirtualnych. Przez 3 dni w Pałacu Kultury i Nauki można będzie nie tylko zapoznać się z nowościami wydawniczymi, ale przede wszystkim kupić wybrane tytuły po cenach hurtowych, a nawet skorzystać z możliwości wymiany książek.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...