Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.05.2012 A A A
Trwają Warszawskie Targi Książki
Materiał prasowy

Do 13 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie potrwają III Warszawskie Targi Książki, podczas których pięciuset wystawców zaprezentuje nowości wydawnicze. To wyjątkowe spotkanie miłośników słowa drukowanego skupia z jednej strony największych wydawców książek w Polsce, z drugiej autorów i ich fanów.


Podczas tegorocznej edycji organizatorzy targów zaplanowali blisko 400 różnego rodzaju spotkań autorskich. Nie zabraknie twórców zagranicznych, a wśród nich znanych postaci światowej literatury, jak: Jonatana Carrolla, twórcy fantastyki, którego dzieła od lat cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce czy Carla Honoré`a - kanadyjskiego dziennikarza i publicysty.

 

Z polskich autorów na targi zaproszenie przyjęli m.in.: Andrzej Sapkowski, Hanna Krall, Beata Pawlikowska, Joanna Chmielewska, Mariusz Szczygieł, Grzegorz Miecugow oraz Julia Hartwig.

 

Podczas targów zostaną również ogłoszone nominację do 12 nagród literackich w tym: Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR, Nagrody Literackiej Gdynia czy Nagrody Literackiej NIKE oraz rozstrzygnięte zostaną trzy konkursy: 52. edycja Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku, 1. edycji Międzynarodowego Konkursu Illustration Startup i 3. edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka”.

 

Spotkania z autorami oraz konkursy to nie jedyne atrakcje Warszawskich Targów Książki. Przedsięwzięcie to jest przede wszystkim platformą promocji książek wydanych w różnej formie, w tym w wersjach elektronicznych i wirtualnych. Przez 3 dni w Pałacu Kultury i Nauki można będzie nie tylko zapoznać się z nowościami wydawniczymi, ale przede wszystkim kupić wybrane tytuły po cenach hurtowych, a nawet skorzystać z możliwości wymiany książek.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...