Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.03.2015 A A A
10.edycja Reggaelandu - szykują się niezapomniane atrakcje
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Jubileuszowa, X edycja Festiwalu Reggaeland odbędzie się w dniach 10-11 lipca 2015 roku w Płocku. Jak co roku organizatorzy zadbają o najwyższy poziom artystyczny, nadchodzącą edycję wyróżni  moc atrakcji. Karnety na Reggaeland Płock już w sprzedaży.


KOLEJNE GWIAZDY REGGAELANDU
Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Jah Cure, kolejna zagraniczna gwiazda. Jego specjalność to roots reggae i lovers rock. Cure uchodzi za króla tych wymagających gatunków i godnego następcę starych mistrzów. Jamajski artysta ma na swoim koncie sześć albumów. Obecnie kończy pracę nad swoją siódmą studyjną płytą oraz przygotowuje się do trasy po Europie i Ameryce Południowej. Już jako dziecko wymykał się z domu na koncerty ikon muzyki korzennej: Boba Marleya, Petera Tosha, Beresa Hammonda, który potem czuwał nad rozwojem jego muzycznej działalności. „Unconditional Love” z jego szóstego albumu "World Cry" stał się najpopularniejszym nagraniem reggae na całym świecie wspinając się na pierwsze miejsce list przebojów.

 

Na głównej scenie zagrają także czołowi polscy artyści reggae. Wśród nich Grubson, który w Płocku wystąpi z nowym materiałem.  Płyta Grubsona – „Holizm” ukazała się w marcu tego roku, zajmując piąte miejsce na polskiej liście przebojów OLIS. Album promuje singiel „Jedna z planet” z gościnnym udziałem Marceliny. Na 10. edycji Reggaelandu zagrają także Kamil Bednarek ze swoim zespołem, Damian SyjonFam czy Daab – jeden z pierwszych polskich zespołów reggaeowych.

 

WSPÓLNY KARNET NA REGGAELAND ORAZ OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL
Dwa czołowe polskie festiwale reggae – Reggaeland w Płocku (10-11 lipca) oraz Ostróda Reggae Festival (6-9 sierpnia) po raz pierwszy łączą siły w ramach wspólnego promo tour. Skorzystają na tym fani mający w planach wizytę na obu imprezach.

 

Na wybranych kwietniowych koncertach Bednarka i Damiana SyjonFama będzie można nabyć karnet kolekcjonerski na oba festiwale w cenie 160 złotych, oszczędzając 40 złotych. Obaj artyści wystąpią na tegorocznych festiwalach Reggaeland Płock oraz Ostróda Reggae Festival.

 

Bednarek i Damian SyjonFam to artyści, których popularność w środowisku nie tylko reggae jest niekwestionowana. Droga Kamila Bednarka na poważnie rozpoczęła się w 2010 roku dzięki sukcesowi w telewizyjnym „Mam Talent” i do dziś to pasmo sukcesów na niespotykaną wcześniej skalę – tysięcy koncertów i coraz lepszych wydawnictw płytowych. Damian SyjonFam zwrócił na siebie uwagę już jako wokalista nieistniejących Comeyah, ale dopiero jego ubiegłoroczny solowy album „Wracam do Domu” stał się wielkim wydarzeniem na polskiej scenie. Płyta została przez wielu okrzyknięta najciekawszym polskim wydawnictwem reggae w 2014 roku i spowodowała falę zainteresowania tym oryginalnym wokalistą, kompozytorem i tekściarzem.

 

Koncerty w ramach trasy Together znaczy razem:

 

BEDNAREK
12.04 Wrocław, Alibi, ul. Grunwaldzka 67
24.04 Włocławek, Browar B, ul. Bechiego 4

 

DAMIAN SYJONFAM
10.04 Warszawa, Skwer, Krakowskie Przedmieście 60a, Warszawa
17.04 Gdańsk, Klub Metro, ul. Miszewskiego 12/13
18.04 Ostróda, Amfiteatr sala kameralna, ul. Mickiewicza
25.04 Zabrze, „Markownia Reggae Spring”, Markownia przy Kopalni Sztuki, ul. Hagera 43

 

REGGAE DEBIUTY 2015
10. edycję festiwalu Reggaeland wyróżni również konkurs Reggae Debiuty, który w Płocku odbędzie się po raz pierwszy. Konkurs przeznaczony jest dla młodych polskich i zagranicznych zespołów grających szeroko pojętą muzykę reggae (roots, dancehall, dub, ska itp.), które nie mają na swoim koncie więcej niż jednego oficjalnie wydanego albumu. Aby zgłosić się do konkursu należy przesłać do 1.06.2015 r. nagranie w formacie mp3 na adres: debiuty@pokis.pl. Jury do 2.07.2015 podejmie decyzję o tym, kto zakwalifikował się do tegorocznej edycji. Finał konkursu odbędzie się 9.07.2015 w Restauracji ROCK69 w Płocku. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest wydanie płyty CD w ilości 500 szt. Laureat pierwszego miejsca będzie miał możliwość występu podczas festiwalu Reggaeland 2016 zgodnie z programem artystycznym określonym przez Organizatora oraz występu podczas tegorocznego festiwalu Ostróda Reggae Festival 2015. Regulamin „Reggae Debiuty 2015” dostępny na stronie reggaeland.eu

 

Karnety na Reggaeland Płock dostępne w cenie promocyjnej 30 zł wyłącznie na ticketpro.pl
Organizatorzy: Płock, POKiS
Sponsor Główny: LECH
Partner: Komunikacja Miejsca

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...