Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.04.2015 A A A
Opanowanie chaosu
INFORMACJA PRASOWA

Jak zmieniłby się świat, gdyby można było zapanować nad zdarzeniami losowymi? Czy w przyszłości będziemy mieć wpływ na występowanie pecha? „Mniejszy cud” to czerpiąca garściami z teorii naukowych, trzymająca w napięciu powieść science fiction. Książka Magdaleny Salik już od 15. kwietnia w księgarniach.


„Mniejszy cud” łączy najlepsze cechy fantastyki socjologicznej i kryminału. Akcja książki toczy się w świecie, w którym ludzie odkryli prawa rządzące „przypadkiem”. Najważniejszą rzeczą dla każdego obywatela jest powstrzymywanie rozszerzania chaosu. Odbywa się to permanentnie i dotyczy wszystkich. Już małe dzieci uczy się jak należy to robić: np. nie mieszać substancji (jak kawa i mleko), gdyż nie można później tego odwrócić, a takie sytuacje podnoszą poziom chaosu.

 

Bohaterowie „Mniejszego cudu” to Robert i Mark. Są swoimi przeciwieństwami. Pierwszy z nich, ekstrawertyk, jest lekarzem i naukowcem, zajmuje się chirurgią oraz medycyną regeneracyjną. Ma trzydzieści dwa lata i właśnie pracuje nad projektem życia – ustandaryzowanym wydrukiem sztucznej nerki z komórek własnych pacjenta. Drugi, Mark jest ponad wiek odpowiedzialnym i pracowitym introwertykiem: kiedy jego matka zapada na ciężką chorobę, mężczyzna rzuca szkołę średnią i idzie do pracy w policji. Ślepy traf sprawia, że choć życie każdego z nich ułożyło się zupełnie inaczej, to ich ścieżki wielokrotnie się stykają, a kiedy wreszcie się przetną, dramatyczny i zaskakujący finał wstrząśnie podstawami świata. Czy bohaterowie rozliczą się ze swoją przeszłością? Czy odkryją mechanizmy rządzące tzw. losem? Czy w
dokładnie zaplanowanej rzeczywistości może zdarzyć się tytułowy, niespodziewany cud? Co by było, gdyby przypadek nie istniał?

 

Tytuł: „Mniejszy cud”
Autor: Magdalena Salik
Data premiery: 15 kwietnia 2015
Wydawnictwo: Akurat
Cena detaliczna: 39,90 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...