Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.04.2015 A A A
Opanowanie chaosu
INFORMACJA PRASOWA

Jak zmieniłby się świat, gdyby można było zapanować nad zdarzeniami losowymi? Czy w przyszłości będziemy mieć wpływ na występowanie pecha? „Mniejszy cud” to czerpiąca garściami z teorii naukowych, trzymająca w napięciu powieść science fiction. Książka Magdaleny Salik już od 15. kwietnia w księgarniach.


„Mniejszy cud” łączy najlepsze cechy fantastyki socjologicznej i kryminału. Akcja książki toczy się w świecie, w którym ludzie odkryli prawa rządzące „przypadkiem”. Najważniejszą rzeczą dla każdego obywatela jest powstrzymywanie rozszerzania chaosu. Odbywa się to permanentnie i dotyczy wszystkich. Już małe dzieci uczy się jak należy to robić: np. nie mieszać substancji (jak kawa i mleko), gdyż nie można później tego odwrócić, a takie sytuacje podnoszą poziom chaosu.

 

Bohaterowie „Mniejszego cudu” to Robert i Mark. Są swoimi przeciwieństwami. Pierwszy z nich, ekstrawertyk, jest lekarzem i naukowcem, zajmuje się chirurgią oraz medycyną regeneracyjną. Ma trzydzieści dwa lata i właśnie pracuje nad projektem życia – ustandaryzowanym wydrukiem sztucznej nerki z komórek własnych pacjenta. Drugi, Mark jest ponad wiek odpowiedzialnym i pracowitym introwertykiem: kiedy jego matka zapada na ciężką chorobę, mężczyzna rzuca szkołę średnią i idzie do pracy w policji. Ślepy traf sprawia, że choć życie każdego z nich ułożyło się zupełnie inaczej, to ich ścieżki wielokrotnie się stykają, a kiedy wreszcie się przetną, dramatyczny i zaskakujący finał wstrząśnie podstawami świata. Czy bohaterowie rozliczą się ze swoją przeszłością? Czy odkryją mechanizmy rządzące tzw. losem? Czy w
dokładnie zaplanowanej rzeczywistości może zdarzyć się tytułowy, niespodziewany cud? Co by było, gdyby przypadek nie istniał?

 

Tytuł: „Mniejszy cud”
Autor: Magdalena Salik
Data premiery: 15 kwietnia 2015
Wydawnictwo: Akurat
Cena detaliczna: 39,90 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...