Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.04.2015 A A A
XI Dni Fantastyki 26-28 czerwca - ruszyła przedsprzedaż biletów
INFORMACJA PRASOWA
Dni Fantastyki 2014 fot. Rextorn Metalworks

Kilkaset punktów programu w 5 blokach i 8 strefach tematycznych, w tym spotkania z pisarzami, ilustratorami, pokazy fanfilmów, prelekcje popularnonaukowe, turnieje gier, prezentacje futurologiczne i II zlot fanów Gry o tron - to atrakcje wrocławskich Dni Fantastyki, które po raz 11 odbędą się w leśnickim Centrum Kultury "Zamek", w dniach 26-28 czerwca br. Chociaż do imprezy pozostały 2 miesiące, już teraz można nabyć karnety w promocyjnej cenie oraz wziąć udział w konkursach towarzyszących wydarzeniu: literackim i komiksowym.


Wrocławskie Dni Fantastyki, to największa i najważniejsza impreza fantastyczna na Dolnym Śląsku, tegoroczna edycja odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Rektora Politechniki Wrocławskiej - Tadeusza Więckowskiego oraz Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016. Do 7 czerwca można kupić tańsze karnety wstępu, które obecnie kosztują 30 zł, natomiast od 8 czerwca ich cena wzrasta do 40 zł.

 

Pomimo tego, że nie jest jeszcze znany pełny program imprezy fani już ostrzą sobie apetyty na trzydniowe święto fantastyki, które czeka ich w ostatni weekend czerwca. Organizatorzy - Centrum Kultury "Zamek" - w tym roku przygotowali pięć dużych bloków tematycznych, są to: literatura, nauka i technologie, komiks i ilustracja, film i seriale oraz 8 mniejszych stref tematycznych: Gra o tron, Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny, horror, hyde park, fantastyka w Azji, fantastyki open oraz multimedia i youtube.

 

Od czasów pierwszej edycji imprezy blokiem przyciągającym największą publiczność była literatura, ponieważ to właśnie tutaj fani fantastyki mogą spotkać się ze swoimi literackimi idolami, posłuchać ich, zdobyć autograf, a nawet porozmawiać w mniej formalnych okolicznościach przy kawie lub soku na trawie w zamkowym amfiteatrze. W tym roku swoją obecność potwierdzili m.in. laureaci najważniejszej nagrody w literaturze fantastycznej im. Janusza Zajdla - Andrzej Ziemiański,  Robert Wegner, Anna Kańtoch czy niezwykle popularni ostatnio Michał Gołkowski i Aneta Jadowska.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, również i w tym, specjalną strefę znajdą fani najpopularniejszego obecnie serialu fantasy na świecie - Gry o tron. Partnerem strefy jest kanał HBO Polska, który ufundował nagrody w konkursach dotyczących serialu oraz twórczości George'a Martina, jak i udostępnił materiały filmowe z powstawania kolejnych sezonów serialu.

 

Dni Fantastyki to również konkursy: cosplay - na najlepszy fantastyczny strój oraz dla początkujących pisarzy i rysowników: literacki i komiksowy. Wręczenie nagród konkursowych odbędzie się podczas Gali Dni Fantastyki 27 czerwca, natomiast uczestnicy swoje przygotowania zaczynają z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, zarówno Ci szyjący stroje na cosplay, jak i piszący opowiadania oraz rysujący komiksy. W tym roku konkurować będą w dwóch kategoriach konkursowych, na najlepsze opowiadanie (kategorie: debiutanci i profesjonaliści) oraz na najlepiej narysowany komiks. Do wygrania są nagrody finansowe i rzeczowe. Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się twórcy, dla których udział w konkursach stał się przepustką do rozwoju profesjonalnej twórczości, m.in. regularnie publikujący pisarze Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz czy Marcin Rusnak. Terminy w jakich należy nadsyłać prace to: 24 maja w konkursie literackim oraz 1 czerwca w komiksowym, konkurs strojów zostanie rozstrzygnięty podczas imprezy.

 

Dni Fantastyki (DeeFy) - o imprezie
to obecnie największa i jedyna organizowana nieprzerwanie od tylu lat impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku, a także jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Od samego początku, czyli od 2004 roku, odbywają się leśnickim Zamku oraz w jego najbliższym otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego. Organizatorem jest Centrum Kultury "Zamek". DeeFy to trzydniowe święto fanów fantastyki, które przyciąga ludzi zainteresowanych fantastyką, czytających książki oraz komiksy, oglądających filmy oraz seriale, uwielbiających grać: czy to w planszówki, czy na konsolach, czy w RPG-i albo larpy – dla ludzi kreatywnych i otwartych, z nieograniczoną wyobraźnią. Impreza gromadzi ok. 1500-2000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających z różnych części kraju. Pierwsze Dni Fantastyki odbyły się jeszcze w erze przedfejsbukowej, w 2004 roku. Od tamtego czasu w trakcie kolejnych 10 edycji odwiedziło nas kilkuset gości: pisarzy, redaktorów czasopism, rysowników, twórców gier, aktorów, reżyserów, artystów z Polski, Europy i USA.

 

Więcej szczegółów na stronie www.dnifantastyki.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...