Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.04.2015 A A A
Moda na PAKĘ", czyli serial, który trwa już 31 lat!
Tomasz Cichocki i mat.prasowe organizatorów

Z okazji wkroczenia w czwartą dekadę swojego istnienia, festiwal PAKA przygotował wiele zmian i nowości – zarówno dla widzów, jak i dla kabaretów. Od 2015 roku PAKA przybiera nową formę!


Na premierową edycję nowej formuły zaproszone zostały – wyróżniające się na polskiej scenie kabaretowej – znane i lubiane grupy, które zaprezentują się krakowskiej publiczności w wielu wydaniach. Gośćmi tegorocznej PAKI, która odbędzie się w dniach 23-26 kwietnia, będą kabarety: Hrabi, Jurki, Łowcy.B oraz Czesuaf.

 

W ciągu trzech dni festiwalu zobaczymy różnorodne odsłony kabaretu – improwizacje sceniczne, premiery oraz pojedynki kabaretowe. Wątek kończący pierwszy koncert będzie rozpoczynać kolejny i tak – wszystkie występy połączą się w jedną całość, tworząc wspaniały wielopoziomowy kabareton.

 

Do 31. PAKI wkroczy świat polskich i zagranicznych seriali, będący motywem przewodnim tegorocznego przeglądu.

 

Laureaci i finaliści 31. PAKI zaprezentują się podczas koncertu finałowego w kinie Kijów, wykorzystując umiejętności nabyte na festiwalowych warsztatach muzycznych i improwizacyjnych. Koncert pod batutą najlepszych dyrygentów sceny kabaretowej – Artura Andrusa, Piotra Bałtroczyka, Marcina Wójcika i Mariusza Kałamagi!

 

Kulminacyjnym punktem programu będzie Gra o tron – walka o nagrodę Grand Prix krakowskiej PAKI – kończąca wielomiesięczną rywalizację między kabaretami z całej Polski. Młodzi artyści będą musieli powalczyć nie tylko o sympatię jurorów, ale także widzów, przyznających nagrodę publiczności.

 

31. PAKĘ ubarwią rozmaite imprezy towarzyszące – nocne koncerty kabaretowe, spotkania artystów z widzami, poranek dla dzieci, piłkarski mecz i wiele innych.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...