Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 28.04.2015 A A A
Singiel „Życie” zapowiada najnowszą płytę śpiewającego franciszkanina
INFORMACJA PRASOWA

W niedzielę, 26 kwietnia o godzinie 19:00 miała miejsce internetowa premiera singla „Życie”. Utwór promuje najnowszą płytę o. Łukasza Buksy OFM „Możesz Więcej”. Krążek jest częścią ogólnopolskiego projektu rekolekcji, konferencji i koncertów kierowanych do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.


11 utworów - historii, które inspirują
„Możesz więcej!” to 11 prawdziwych historii zamkniętych w muzycznej formie. Każdy utwór opowiada o innych emocjach, problemach i sposobach radzenia sobie z nimi w kolejnych etapach naszego życia. Autorem tekstów jest o. Łukasz. Nowoczesne aranżacje stworzył Tomasz Basiuk, pianista, współpracujący m.in z zespołem Deus Meus. Na płycie gościnnie występują czołowi raperzy polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej: Arkadio i Kolah. Różnorodność gatunków, bogate instrumentarium i bezpośredni przekaz - w taki sposób śpiewający franciszkanin chce dotrzeć do młodzieży i zainspirować ją do aktywnego rozwi-jania swoich pasji i talentów zgodnie z nauką Kościoła.

 

Motywacja do działania
Każde spotkanie z cyklu „Obudź się! Możesz więcej!” to potężna dawka motywacji i inspi-racji do dobrego przeżywania czasu młodości. Celem projektu jest zmobilizowanie i pobu-dzenie młodzieży do działania, odciągnięcie jej sprzed monitorów komputera oraz zachę-cenie do poszukiwania nowych możliwości rozwoju. Receptą na życie zgodnie z ideą „Mo-żesz więcej!” jest pobudka, która dokonuje się podczas prowadzonych przez o.Łukasza spotkań.

 

Odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka
Projekt „Obudź się! Możesz więcej” jest odpowiedzą na wezwanie Papieża Franciszka, który ogłaszając trwający właśnie rok Życia Konsekrowanego wezwał duchownych, by „Obudzić świat! Być świadkami odmiennego sposobu czynienia, działania, życia! Być świadkami, iż jest możliwe życie w odmienny sposób na tym świecie.”  - mówi o. Łukasz. Papież podkreślił potrzebę wykorzystania nowego języka, nowego sposobu mówienia. Tym językiem stała się dla mnie muzyka, którą wykonuję podczas koncertów,a także sło-wo, które głoszę podczas konferencji. Płyta jest dopełnieniem projektu. To wezwanie do działania, do odkrywania swoich talentów i inspirowania innych. Cieszę się, że młodzież będzie mogła ją zabrać do domu, podzielić się moimi przemyśleniami z rodziną i rówieśni-kami. - dodaje.

 

Muzyk jeżdżący na desce
Jako duszpasterz młodzieży o.Łukasz stale szuka nowych sposobów komunikowania się z młodymi ludźmi. Zimą organizuje „RekoSKI” - kilka turnusów rekolekcji połączonych z obozem narciarsko-snowboardowym. Wiosną i latem ewangelizuje m.in. jeżdżąc na longboardzie. „Możesz Więcej” to zaproszenie do dołączenia do społeczności osób, które nie boją się wychodzić poza współczesne schematy, jednocześnie nie zapominając o fun-damentalnych wartościach.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CeZik powraca z nowym singlem!
Cezik powraca z nowym singlem i płytą. Piosenka nazywa się ...
Święto jazzu we Wrocławiu
Przed nami święto jazzu we Wrocławiu! 16 listopada rusza Jazztopad ...
RAWA BLUES FESTIVAL Z EUROPEJSKĄ NOMINACJĄ!
Śląski festiwal znalazł się w gronie nominowanych do tegorocznych ...
Jesień brzmi muzyką – VI Fetting Festiwal
Zbliża się ten moment w roku, gdy w Baranowie możemy posłuchać ...