Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.06.2015 A A A
Rebel Babel Ensemble – Międzynarodowa Orkiestra Orkiestr Dętych w Polsce
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Rebel Babel Ensemble to międzynarodowa orkiestra orkiestr dętych, która łączy tradycyjne instrumenty dęte z rapem, funkiem i muzyką filmową, organizując muzyczne spotkania i performensy ponad podziałami i językami. To także próba stworzenia największego Big Bandu Europy w celu przywrócenia dawnego blasku ochotniczym orkiestrom i nadania im współczesnego, popkulturowego oblicza. Pierwsze występy w Polsce będą miały miejsce podczas Wrocławskiego Święta Rowerzysty 14 czerwca oraz na Festiwalu Opener w Gdyni 3 lipca.


Działania muzyków pod przewodnictwem kompozytora i kreatora muzycznych performanców Jana Feat’a skupiają się na integrowaniu kultury ochotniczych orkiestr dętych w duchu hip-hopu i funku docelowo mieszając indywidualności brzmieniowe regionów z urokami werbalnymi różnych języków. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu pod jedną banderą - REBEL BABEL ENSEMBLE.

 

Pierwszym rozgrzewkowym działaniem projektu REBEL BABEL ENSEMBLE było rozpoczęcie internetowego międzynarodowego koncertu. Kolejne europejskie orkiestry odgrywają w swoich ambientach 11 symfonię Feat'a. Pierwszy epizod to koncert LIZBONA - TRZEBNICA w wykonaniu portugalskiej Original Bandalheira oraz wrocławskiej orkiestry Hanys Band. Łącznikiem był Jan Feat podróżujący z nutami i talerzami marszowymi.

 

W założeniu REBEL BABEL to seria koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje, unowocześniać tradycje orkiestr dętych, a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze.

 

Orkiestra REBEL BABEL ENSEMBLE po raz pierwszy wystąpi w Polsce podczas Wrocławskiego Święta Rowerzysty 14 czerwca, gdzie poprzez 5 orkiestr z różnych krajów zagra ośmiokilometrowy koncert jako BIKENSAMBLE PARADE. Rowerzyści będą mogli przyłączyć się do parady, stając się czynnym uczestnikiem mobilnego koncertu. Partnerami wydarzenia są: Wrocławska Inicjatywa Rowerowa oraz NEXTBIKE. Następny koncert odbędzie się 3 lipca podczas festiwalu Opener w Gdynii. Za każdym razem skład orkiestry będzie inny. Projekt spaja postać Jana Feat’a oraz wspierający go aranżacyjnie wrocławski muzyk Adam Lepka.

 

Wydarzenia muzyczne REBEL BABEL odbywają się pod patronatem Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

PARTNERZY REBEL BABEL

MIASTO WROCŁAW

EUROPEJSKA STOLICA KULTURY 2016

 

PARTNERZY BIKENSEMBLE PARADE

EUROPEJSKA STOLICA KULTURY 2016

NEXTBIKE

REBEL BABEL ENSEMBLE

WROCŁAWSKA INICJATYWA ROWEROWA

WROCŁAW MIASTO SPOTKAŃ

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...