Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.06.2015 A A A
Liga Mistrzów UEFA przez kolejne 3 lata wyłącznie w PES!
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

KONAMI wraz z UEFA mają przyjemność ogłosić, że na mocy nowej, trzyletniej umowy seria PES utrzymała wyłączne prawa do najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie.


Konami Digital Entertainment B.V. przedłużyło umowę z UEFA, dzięki której kolejne trzy edycje PES (Pro Evolution Soccer) będą na wyłączność zawierały rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA.

 

KONAMI oraz UEFA mają przyjemność blisko współpracować ze sobą od momentu podpisania pierwszej umowy w 2009 roku. Nowy kontrakt pozwala KONAMI na wykorzystywanie na wyłączność wszystkich elementów identyfikacji wizualnej prowadzonych przez UEFA rozgrywek klubowych w grach z serii PES. W rezultacie Liga Mistrzów UEFA, czyli najważniejsze rozgrywki klubowe na Starym Kontynencie, będzie obecna w trzech kolejnych odsłonach Pro Evolution Soccer. Ponadto, podobnie jak dotychczas, wszystkie wersje gry będą zawierały na okładkach i innych materiałach promocyjnych oficjalne logotypy rozgrywek UEFA.

 

Nowa umowa pozwoli KONAMI na wykorzystywanie rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA w różnych elementach nadchodzących gier. Pojawią się one nie tylko jako oddzielne tryby rozgrywek, ale także część pełnych sezonów klubowych. Dodatkowo Superpuchar Europy UEFA zostanie włączony do docenianego przez fanów trybu Master League. Warto przy okazji przypomnieć, że seria PES jest przez wielu uznawana za najlepszy symulator piłkarski dostępny na rynku, a jej ostatnia odsłona – PES 2015 – zdobyła szereg branżowych nagród, w tym tytuł „Gry sportowej roku 2014” przyznawany przez IGN, a także „Najlepszej gry sportowej 2014” w trakcie prestiżowych targów gamescom

 

“Liga Mistrzów UEFA to najważniejsze klubowe rozgrywki piłkarskie na świecie. W związku z tym z ogromną przyjemnością ogłaszamy przedłużenie naszej umowy, na mocy której turniej ten pojawi się na wyłączność w kolejnych odsłonach serii PES.”, stwierdził Sean Ratcliffe, europejski dyrektor marki. „W ciągu ostatnich sześciu lat współpracowaliśmy bardzo blisko z UEFA, tworząc PES Virtual UEFA Champions League jako globalną, sieciową odpowiedniczkę prawdziwych rozgrywek. Przy okazji tegorocznego finału rozgrywek Ligi Mistrzów w Berlinie odbyło się także ostatnie wydarzenie sezonu rozgrywek PES League w Pro Evolution Soccer 2015, w ramach którego 25 najlepszych graczy z całego świata spotkało się w celu wyłonienia mistrza. Rozgrywki finałowe odbyły się w specjalnie przygotowanej strefie PlayStation w ramach Festiwalu Ligi Mistrzów UEFA w sąsiedztwie ikonicznej Bramie Brandenburskiej. Ponadto dwaj finaliści rozegrali wyjątkowy mecz pokazowy na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na oczach wielotysięcznej publiczności. Jest to wspaniały czas dla serii PES i jej fanów!”

 

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia naszego partnerstwa z KONAMI. Nowa umowa pozwoli nam na zbudowanie jeszcze bliższej relacji między obiema organizacjami, co z pewnością zaowocuje jeszcze bardziej efektywnymi wspólnymi działaniami przez kolejne 3 lata”, skomentował ogłoszenie Guy Laurent-Epstein, dyrektor ds. marketingu UEFA Events S.A. „Ekscytuje nas wszystkich fakt, że rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA znajdą się w kolejnych odsłonach serii PES. Patrzymy z optymizmem zarówno na rozwój zarówno marki Pro Evolution Soccer, jak i możliwości kooperacji między obiema organizacjami.”

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...