Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.06.2015 A A A
Wystartowały zamówienia przedpremierowe na grę Pro Evolution soccer 2016
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

CDP.pl, oficjalny dystrybutor Pro Evolution Soccer 2016 od KONAMI w Polsce, ogłosił, że rodzimi fani mogą już składać zamówienia na grę w wersji Day One Edition.


Od skromnych początków na PSOne seria PES zdążyła zagościć na wielu platformach, za każdym razem coraz bardziej rozwijając się i zwiększając poziom realizmu rozgrywki. Hasło „kochając przeszłość, rozgrywaj przyszłość” łączy w sobie powrót do korzeni, jaki miał miejsce w zeszłorocznej grze PES 2015, z nowatorskimi rozwiązaniami, które mają potwierdzić wiodącą pozycję serii na rynku.

 

W roku 2014 poprzednia część PES zdobyła wiele wyróżnień dla najlepszej gry sportowej, co stało się inspiracją do kontynuowania tradycji jak najwierniejszego odtwarzania emocji związanych z tą piękną dyscypliną, jaką jest piłka nożna. Obecnie seria powraca do swoich korzeni, dając graczom okazję do ekscytującej rywalizacji zgodnie z dewizą „czas przejąć boisko!”. Każdy aspekt gry został ulepszony, by zaprezentować graczom prawdziwie niedościgniony produkt: od dalszej integracji wiodącego silnika Fox Engine sprawiającego, że akcje na murawie wyglądają jak prawdziwe, przez pogłębienie przyjemności płynącej z rozgrywki, aż po całkowitą modernizację trybu Master League.

 

Nowatorska rozgrywka – Ekscytujące nowości udowadniają, że seria PES cechuje się najbardziej pasjonującą rozgrywką.

 

- Zaawansowany system kolizji – Ulepszona fizyka gry znalazła zastosowanie w udoskonalonym systemie kolizji  obliczającym oddziaływania pomiędzy piłkarzami, co skutkuje wyjątkowymi rezultatami uzależnionymi od wielu czynników.

 

- Starcia powietrzne – Nowy silnik fizyczny jeszcze lepiej odzwierciedla lot piłki w powietrzu. Używając lewej gałki, okiwaj większego od siebie przeciwnika bądź ustaw się na najlepszej pozycji do zagrania główką lub wolejem.

 

- Kontrola jeden na jednego – W PES 2016 sterowanie w grze jeden na jednego zostało ulepszone i pozwala na szerszy zakres ruchu za pomocą dotychczasowych metod sterowania. Czas reakcji został skrócony, co umożliwia graczom dokładniejsze manewry w trudnych sytuacjach, a udoskonalone zwody pozwalają na nagłą zmianę kierunku  wyprowadzającą obrońców z równowagi. Dzięki potyczkom jeden na jednego można w każdej chwili zmienić losy meczu.  Tak jak na prawdziwym boisku, ryzykowne zagrania i nagłe okazje zaprocentują, jeśli gracz popisze się precyzyjną  techniką i wyczuciem czasu.

 

- Perfekcyjna obrona – Odpowiednie zablokowanie przeciwnika wypchnie go z drogi zawodnika kontrolowanego przez  gracza, gwarantując przejęcie piłki, a tym samym dając idealną okazję do kontrataku.

 

- Inteligentny przeciwnik – Możliwa będzie kombinacyjna gra 2-3 zawodnikami dzięki udoskonalonemu systemowi  współpracy zespołowej, który opiera się na wybranej dla drużyny taktyce. Gracze nie muszą już manualnie prowadzić  zagrań z pierwszej piłki – koledzy z drużyny będą automatycznie wychodzić na wolne pozycje po podaniach.

 

- Bramkarz – W celu poprawy wrażeń z gry i nadania większej indywidualności bramkarzowi, pozycja ta obdarzona została nowymi cechami, takimi jak chwyty, wybicia, rzuty i odbicia. Dzięki temu różni bramkarze preferować będą inne style gry: jeden zawodnik złapie piłkę, a drugi ją wybije; jeden będzie lepiej sobie radził ze strzałami z bliska, inny gorzej.

 

  • Radość ze zwycięstwa – Od teraz gracze będą mieli pełną kontrolę nad tym, jak zawodnik okazuje radość ze strzelonego gola! Możliwe będzie bardzo łatwe wybranie typowej dla danego piłkarza reakcji bądź innych sposobów na uczczenie sukcesu.

 

Fundamentalne zmiany – Znaczące udoskonalenia wszystkich trybów i aspektów rozgrywki.

 

- Tryb Master League – Znany i niezwykle popularny tryb Master League poddany został kompletnej modernizacji, by  pozwolić graczom jeszcze lepiej wczuć się w rolę menadżera piłkarskiego. Wszystko zostało opracowane na nowo, od  interfejsu po system transferów, sprawiając, że ten kultowy tryb gry jednoosobowej stał się jeszcze bardziej fascynujący.

 

- Udoskonalona grafika – PES 2016 w pełni wykorzystuje możliwości silnika Fox Engine, dzięki czemu będzie można  podziwiać krople deszczu pryskające na boki podczas ślizgu czy fragmenty murawy wyrzucone razem z wybitą piłką. Nowy  system oświetlenia nocnego i realistyczne tekstury murawy to tylko niektóre z licznych nowinek graficznych.

 

- Dynamiczna pogoda – Po raz pierwszy w serii PES pojawi się dynamiczny system pogodowy, łącznie z możliwością, że  deszcz zacznie padać dopiero w trakcie meczu. Dzięki realistycznej fizyce zachowania się piłki deszcz będzie zmieniał  sytuację na murawie, przyspieszając podania i powodując problemy z zatrzymaniem piłki u mniej doświadczonych  zawodników. Piłkarze będą również bardziej narażeni na poślizgi i upadki. Zmiany pogody pojawiać się będą we  wszystkich trybach offline, także w Master League, niejeden raz w znaczący sposób wpływając na wynik meczu.

 

- Realistyczne poruszanie się – Aby poruszanie się zawodników prezentowało się jeszcze lepiej, potrojona została liczba animacji zawartych w grze. Bramkarze obdarzeni zostali mnóstwem akcji obronnych, zaś gracze pola będą w zależności  od sytuacji na rozmaite sposoby strzelać, podawać, dryblować i blokować. Oprócz tego, piłkarze narzekają na decyzje  sędziego i pomstują na kolegów z drużyny, gdy ci nie podają piłki. Korzysta na tym również nowy system rozgrywki jeden  na jednego: gracze mogą oszukiwać przeciwników różnorodnymi zwodami, doprowadzając ich do utraty równowagi lub  podążenia w złym kierunku!

 

- Fizyka piłki – W ciągu ostatnich lat byliśmy świadkami wielkich postępów w rozwoju silnika fizycznego, dzięki czemu w PES 2016 obserwować możemy niedoścignione poziomy realizmu. Każdy obrót, podskok i rykoszet obliczony został na  podstawie zachowania prawdziwej piłki, a każda sekunda meczu jest jedyna w swoim rodzaju i nieprzewidywalna.

 

Usprawnienia – Wiele aspektów rozgrywki zostało poprawionych zgodnie z sugestiami fanów.

 

- myClub – Tryb myClub poddawany jest cotygodniowym aktualizacjom od czasu pojawienia się w PES 2015. Sugestie  graczy pozwoliły na dalsze usprawnienia, dzięki czemu w PES 2016 zobaczymy takie nowości, jak system rozwoju  umiejętności czy zawodników, którzy są dostępni wyłącznie w tym trybie. Użyj punktów GP i monet myClub, aby poczuć  prawdziwe emocje zarządzania klubem piłkarskim: wybierz menadżera, wytypuj trenerów i opracuj strategię dostosowaną  do celów, jakie sobie postawisz. Stwórz drużynę, zbuduj legendę!

 

- Dynamiczna szerokokątna kamera – Nowy styl kamery oferuje graczowi szersze pole widzenia, a tym samym pozwala  lepiej ustawiać zawodników na boisku i skuteczniej rywalizować o górne piłki – lub obserwować, jak sami piłkarze zajmują odpowiednie pozycje dzięki udoskonalonej sztucznej inteligencji. Kamera automatycznie reaguje na ruch futbolówki, by zapewnić widok najlepiej dostosowany do aktualnej sytuacji na murawie.

 

- Komentarz – Do zespołu PES dołączyli nowi komentatorzy z Wielkiej Brytanii i Niemiec: Peter Drury i Marco Hagemann. Specjalnie dla trybu Master League nagrane zostało mnóstwo nowych kwestii i anegdot odnoszących się do transferów zawodników, wzrostu umiejętności piłkarzy i osiągnięć drużyny.

 

- Importowanie obrazów – Tryb edycji, który stanowi kluczową część serii, został w PES 2016 jeszcze bardziej  udoskonalony. Gracze korzystający z PS4 i PS3 będą teraz mogli importować do gry menadżerów, a także dowolne stroje  i symbole drużyn.


PES 2016 zachowuje wyłączne prawa do rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA. Początek trzyletniej współpracy z UEFA pozwala KONAMI zaprezentować nie tylko Ligę Mistrzów, ale też rozgrywki Ligi Europy UEFA, zarówno w indywidualnych trybach rozgrywki, jak i w ramach kompletnego sezonu. W kultowym trybie Master League zawarty zostanie również mecz o Superpuchar Europy UEFA.

PES 2016 w wersji na konsole PlayStation 4, PlayStation  3, Xbox One i Xbox 360 można zamówić już teraz w CDP.pl oraz w innych dobrych sklepach z grami.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...