Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.05.2012 A A A
Weźrzesze najlepsi na Przewałce
Fot. Archiwum Zimowej Akcji Kabaretowej

W miniony weekend zakończyła się 14 edycja Ogólnopolskiej Giełdy Kabaretowej PrzeWAŁka. W tym roku motywem przewodnim imprezy było zbliżające się Euro.


Do tegorocznego wałbrzyskiego przeglądu zaproszone zostały kabarety: Z Nazwy, Z Konopi, Król Dopalaczy Marcin Sitek Show, Czwarta Fala, Tiruriru oraz Weźrzesz. To właśnie ten ostatni zdaniem jury w składzie: Maria Czubaszek, Michał Ogórek oraz Mariusz Gawlik, zaprezentował najciekawszy sceniczny program i otrzymał Grand Prix imprezy w wysokości 5000 zł.

 

Nagroda Dziennikarzy oraz Nagroda Publiczności trafiła natomiast do kieleckiego kabaretu Z konopi. Kabaret wygrał w ten sposób dwudniowy pobyt w Vilii Alexandra w Polanicy Zdrój z dodatkowymi atrakcjami takimi, jak: wejście na „Słoneczne Termy” w sanatorium Wielka Pieniawa oraz przejazd Letnim Torem Saneczkowym „Góralka” w Polanicy –Zdrój.

 

Król Dopalaczy Marcin Sitek Show, otrzymał specjalną nagrodę jurorów w wysokości 2000 zł. Ponadto Marcin Sitek otrzymał również nagrodę za osobowość sceniczną.

 

W tym roku gwiazdami giełdy kabaretowej w Wałbrzychu był Cezary Pazura oraz Kabareciarnia Zenona Laskowika.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
4 STAND-upowy Dzień Kobiet
Stand-upowy Dzień Kobiet w Krakowie po raz czwarty! Kultowa ...
Łowcy.B - "4 Jeźdźców Apopaklipsy"
4 Jeźdźców Apopaklipsy kolejny, najnowszy program kabaretu ...
FORMACJA CHATELET - JUBILEUSZ 20-LECIA Gramy Dalej
Gdyby 20 lat temu ktoś powiedział mi, że Formacja będzie ...
PRZEŁOMOWA PAKA już za tydzień w Krakowie
Już za tydzień, 29 marca startuje 33. PRZEGLĄD KABARETÓW ...