Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.07.2015 A A A
Koncertowe Dwa Brzegi
INFORMACJA PRASOWA
fot. P.Tarasewicz / MATERIAŁ PRASOWY

Wojtek Mazolewski na otwarcie, a potem napięcie rośnie. Na Dwóch Brzegach oprócz słynnego jazzowego kwintetu zagrają m.in. Hańba!, Kraków Street Band, Marta Topferova i Michał Kmieciak.


Dwa Brzegi to nie tylko znakomity repertuar filmowy, ale także muzyczny. Do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą przyjedzie szereg niezależnych artystów z całej Polski (i nie tylko).

 

Festiwal w tym roku otworzy wielokrotnie nagradzany Wojtek Mazolewski Quintet, zespół który wprowadził jazz pod polskie strzechy.

 

Jazzowe smyczki i trąbki ustąpią miejsca następnie imponującym kobiecym głosom. Na Dużym Rynku w Kazimierzu pojawi się bowiem Marta Topverowa z zespołem Trova, czeska artystka wykonująca tradycyjne i autorskie pieśni zakorzenione w rytmach tańców chilijskich, wenezuelskich i argentyńskich. Podczas Festiwalu Dwa Brzegi artystka zaprezentuje piosenki w języku hiszpańskim, zainspirowane muzyką Ameryki Łacińskiej. Mięćmierzem zawładną z kolei głosy z Laboratorium Pieśni, trójmiejskiego zespółu pieśniarek, śpiewającego w wielogłosie pieśni z całej Europy. Pod koniec festiwalu usłyszymy zaś głos Oleny Leonenko, która w spektaklu muzycznym „Podwórko – Świat” powróci do swojego rodzinnego Kijowa. Tam w akompaniamencie ukraińskich, rosyjskich i żydowskich pieśni krzyżują się muzyczne style i ludzkie losy.

 

Pieśni zostaną uzupełnione miejskim folkiem. Od zapomnienia piękne piosenki warszawskie uchroni Warszawskie Combo Taneczne, międzywojenne rytmy przypomni Hańba!, a unikalną atmosferę Kaszub zarysuje Olo Walicki. Ducha stolicy Małopolski za pomocą muzyki przybliżą zaś Kraków Street Band i Vladimirska.

 

Na Przystanku Korzeniowo zatrzymają się ponadto grający alternatywnego trance-rocka zespół Sjón i łączący islandzki minimalizm z klimatem muzyki filmowej pianista Michał Kmieciak.

 

Na wszystkie koncerty z wyjątkiem występu Wojtka Mazolewskiego i dwóch wydarzeń w Przystanku Korzeniowa obowiązuje wstęp wolny.

 

Dzięwiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
Różne oblicza muzyki, czyli nowy sezon z „Wielką Improwizacją" i „Muzyką Świata" w NFM!
Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia ...