Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.07.2015 A A A
Koncertowe Dwa Brzegi
INFORMACJA PRASOWA
fot. P.Tarasewicz / MATERIAŁ PRASOWY

Wojtek Mazolewski na otwarcie, a potem napięcie rośnie. Na Dwóch Brzegach oprócz słynnego jazzowego kwintetu zagrają m.in. Hańba!, Kraków Street Band, Marta Topferova i Michał Kmieciak.


Dwa Brzegi to nie tylko znakomity repertuar filmowy, ale także muzyczny. Do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą przyjedzie szereg niezależnych artystów z całej Polski (i nie tylko).

 

Festiwal w tym roku otworzy wielokrotnie nagradzany Wojtek Mazolewski Quintet, zespół który wprowadził jazz pod polskie strzechy.

 

Jazzowe smyczki i trąbki ustąpią miejsca następnie imponującym kobiecym głosom. Na Dużym Rynku w Kazimierzu pojawi się bowiem Marta Topverowa z zespołem Trova, czeska artystka wykonująca tradycyjne i autorskie pieśni zakorzenione w rytmach tańców chilijskich, wenezuelskich i argentyńskich. Podczas Festiwalu Dwa Brzegi artystka zaprezentuje piosenki w języku hiszpańskim, zainspirowane muzyką Ameryki Łacińskiej. Mięćmierzem zawładną z kolei głosy z Laboratorium Pieśni, trójmiejskiego zespółu pieśniarek, śpiewającego w wielogłosie pieśni z całej Europy. Pod koniec festiwalu usłyszymy zaś głos Oleny Leonenko, która w spektaklu muzycznym „Podwórko – Świat” powróci do swojego rodzinnego Kijowa. Tam w akompaniamencie ukraińskich, rosyjskich i żydowskich pieśni krzyżują się muzyczne style i ludzkie losy.

 

Pieśni zostaną uzupełnione miejskim folkiem. Od zapomnienia piękne piosenki warszawskie uchroni Warszawskie Combo Taneczne, międzywojenne rytmy przypomni Hańba!, a unikalną atmosferę Kaszub zarysuje Olo Walicki. Ducha stolicy Małopolski za pomocą muzyki przybliżą zaś Kraków Street Band i Vladimirska.

 

Na Przystanku Korzeniowo zatrzymają się ponadto grający alternatywnego trance-rocka zespół Sjón i łączący islandzki minimalizm z klimatem muzyki filmowej pianista Michał Kmieciak.

 

Na wszystkie koncerty z wyjątkiem występu Wojtka Mazolewskiego i dwóch wydarzeń w Przystanku Korzeniowa obowiązuje wstęp wolny.

 

Dzięwiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SZTUKA W CZASACH ZARAZY - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku
Koronawirus postawił świat na głowie, w tym także świat ...
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...