Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.05.2012 A A A
„The Absence” już w sprzedaży
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy

Dzisiaj oficjalnie na półki sklepowe trafi długo oczekiwana płyta amerykańskiej wokalistki Melody Gardot zatytułowana „The Absence”.  Artystka kazała czekać na ten album prawie 3 lata.


Ta amerykańska wokalistka została przez krytykę okrzyknięta objawieniem na mierę Norhy Jones. Melody Gardot wykonuje muzykę w rytmie swingu, jazzu i bluesa oraz brazylijskiej bossa novy.

 

Pierwsze reakcje na nową płytę artystki są rewelacyjne. Marek Niedźwiecki pisze na swojej stronie: „The Absence” to moja płyta... W połowie roku mam swoją Płytę Roku”.

 

Brzmieniem album nawiązuje do poprzedniej płyty „My One and Only Thrill”, jest bardzo stylowy i wysmakowany. Ale z drugiej strony pojawiają się na nim klimaty nowe. Utwory na nową płytę powstały podczas podróży koncertowych Artystki i jak sama mówi „zawierają impresje z wielu kultur i regionów świata - z marokańskiej pustyni, ulic Lizbony, tango barów Buenos Aires i brazylijskich plaż”.

 

Za produkcję płyty, aranżacje i partie gitar odpowiadał Heitor Pereira.  Ten znany kompozytor muzyki filmowej, producent i instrumentalista ma na koncie nagrodę Grammy i współpracę z takimi sławami jak Sting, Elton John, Simply Red, Nelly Furtado, Caetano Veloso.

 

Na nowej płycie Melody Gardot towarzyszy wielu wybitnych muzyków, wśród których są m.in.: Peter Erskine, Jim Keltner, Larry Goldings, Paulinho DaCosta.

 

Poprzednia płyta artystki „My One and Only Thrill”, która ukazała się w 2009 była bestsellerem na całym świecie i uzyskała najwyższe oceny krytyki.

 

Melody Gardot w tym roku w swoich planach koncertowych uwzględniła również Polskę. Artystka w naszym kraju wystąpi dwukrotnie: 29 lipca w Warszawie oraz 30 lipca w Szczecinie.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...