Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.05.2012 A A A
„The Absence” już w sprzedaży
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy

Dzisiaj oficjalnie na półki sklepowe trafi długo oczekiwana płyta amerykańskiej wokalistki Melody Gardot zatytułowana „The Absence”.  Artystka kazała czekać na ten album prawie 3 lata.


Ta amerykańska wokalistka została przez krytykę okrzyknięta objawieniem na mierę Norhy Jones. Melody Gardot wykonuje muzykę w rytmie swingu, jazzu i bluesa oraz brazylijskiej bossa novy.

 

Pierwsze reakcje na nową płytę artystki są rewelacyjne. Marek Niedźwiecki pisze na swojej stronie: „The Absence” to moja płyta... W połowie roku mam swoją Płytę Roku”.

 

Brzmieniem album nawiązuje do poprzedniej płyty „My One and Only Thrill”, jest bardzo stylowy i wysmakowany. Ale z drugiej strony pojawiają się na nim klimaty nowe. Utwory na nową płytę powstały podczas podróży koncertowych Artystki i jak sama mówi „zawierają impresje z wielu kultur i regionów świata - z marokańskiej pustyni, ulic Lizbony, tango barów Buenos Aires i brazylijskich plaż”.

 

Za produkcję płyty, aranżacje i partie gitar odpowiadał Heitor Pereira.  Ten znany kompozytor muzyki filmowej, producent i instrumentalista ma na koncie nagrodę Grammy i współpracę z takimi sławami jak Sting, Elton John, Simply Red, Nelly Furtado, Caetano Veloso.

 

Na nowej płycie Melody Gardot towarzyszy wielu wybitnych muzyków, wśród których są m.in.: Peter Erskine, Jim Keltner, Larry Goldings, Paulinho DaCosta.

 

Poprzednia płyta artystki „My One and Only Thrill”, która ukazała się w 2009 była bestsellerem na całym świecie i uzyskała najwyższe oceny krytyki.

 

Melody Gardot w tym roku w swoich planach koncertowych uwzględniła również Polskę. Artystka w naszym kraju wystąpi dwukrotnie: 29 lipca w Warszawie oraz 30 lipca w Szczecinie.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...