Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.05.2012 A A A
„The Absence” już w sprzedaży
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy

Dzisiaj oficjalnie na półki sklepowe trafi długo oczekiwana płyta amerykańskiej wokalistki Melody Gardot zatytułowana „The Absence”.  Artystka kazała czekać na ten album prawie 3 lata.


Ta amerykańska wokalistka została przez krytykę okrzyknięta objawieniem na mierę Norhy Jones. Melody Gardot wykonuje muzykę w rytmie swingu, jazzu i bluesa oraz brazylijskiej bossa novy.

 

Pierwsze reakcje na nową płytę artystki są rewelacyjne. Marek Niedźwiecki pisze na swojej stronie: „The Absence” to moja płyta... W połowie roku mam swoją Płytę Roku”.

 

Brzmieniem album nawiązuje do poprzedniej płyty „My One and Only Thrill”, jest bardzo stylowy i wysmakowany. Ale z drugiej strony pojawiają się na nim klimaty nowe. Utwory na nową płytę powstały podczas podróży koncertowych Artystki i jak sama mówi „zawierają impresje z wielu kultur i regionów świata - z marokańskiej pustyni, ulic Lizbony, tango barów Buenos Aires i brazylijskich plaż”.

 

Za produkcję płyty, aranżacje i partie gitar odpowiadał Heitor Pereira.  Ten znany kompozytor muzyki filmowej, producent i instrumentalista ma na koncie nagrodę Grammy i współpracę z takimi sławami jak Sting, Elton John, Simply Red, Nelly Furtado, Caetano Veloso.

 

Na nowej płycie Melody Gardot towarzyszy wielu wybitnych muzyków, wśród których są m.in.: Peter Erskine, Jim Keltner, Larry Goldings, Paulinho DaCosta.

 

Poprzednia płyta artystki „My One and Only Thrill”, która ukazała się w 2009 była bestsellerem na całym świecie i uzyskała najwyższe oceny krytyki.

 

Melody Gardot w tym roku w swoich planach koncertowych uwzględniła również Polskę. Artystka w naszym kraju wystąpi dwukrotnie: 29 lipca w Warszawie oraz 30 lipca w Szczecinie.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...