Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.07.2015 A A A
25. Festiwal Mozartowski dobiegł końca
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta rozbrzmiewały w Warszawie przez ponad półtora miesiąca. Festiwal zakończył się w sobotę widowiskiem plenerowym  „Czarodziejski flet” w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Na widowni zasiadło ponad tysiąc osób. We wszystkich wydarzeniach Festiwalu wzięło udział ponad 12 000 osób.


W tym roku widzowie mogli liczyć na różnorodny repertuar, odpowiednio dobrane lokalizacje i wiele atrakcji w przestrzeni miejskiej. Bardzo mocną propozycją okazał się cykl MOZART OFF, czyli efekt twórczych działań młodych artystów. Podczas 25. edycji Festiwalu zaprezentowane zostały dwa cykle koncertów kameralnych na świeżym powietrzu: „Mozart na Placu Defilad” oraz „Czwartki z muzyką poważną na Chłodnej”. Pierwszy z nich niejednokrotnie gromadził niemal pół tysiąca publiczności.

Festiwal otworzyło jedno z najbardziej znanych dzieł Mozarta – „Wesele Figara” wystawione w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej. Spektakl przygotowany został we współpracy z Operą Lwowską. Jak co roku, organizatorzy przygotowali przegląd większości operowych dzieł Mozarta. W repertuarze nie zabrakło spektakli takich jak: „Don Giovanni”, „Cosi fan tutte”, „Zaide”, czy „La finta Giardiniera”.

Organizatorzy zadbali także o propozycje muzyczne dla dzieci. Znalazł się wśród nich m.in. spektakl „Bastienka” przygotowany na podstawie opery „Bastien und Bastienne”. Przedstawienie można było oglądać w wybrane niedzielne poranki w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Dzięki narratorowi – Panu Libretto, mali widzowie nie nudzili się ani przez chwilę.

Uczestnicy Festiwalu mieli także okazję, aby wybrać się na koncerty kameralne, symfoniczne a także posłuchać największych dzieł oratoryjnych W.A. Mozarta.  A wszystko to dostępne było w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Warszawy: w Muzeum Pałacu w Wilanowie, Zamku Królewskim czy Muzeum Łazienek Królewskich.

Nowością tegorocznego Festiwalu była kampania MOZART WSZĘDZIE, dzięki której muzyka wiedeńskiego kompozytora opanowała całą Warszawę. Można było ją usłyszeć 25 czerwca w ponad pięćdziesięciu stołecznych miejscach – kawiarniach, klubach, restauracjach i w przestrzeni miejskiej. Dzięki kampanii utwory Mozarta dotarły do blisko 10 000 osób.

Festiwal Mozartowski jest corocznym, najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej. Wzięło w nim udział ponad 200 artystów oraz 2 orkiestry (Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Zespół Instrumentów Dawnych WOK  Musicae Antiquae Collegium Varsoviense). Odbyło się 60 wydarzeń (koncertów zarówno symfonicznych jak i kameralnych, oper, koncertów plenerowych i przedstawień dla dzieci).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...