Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.07.2015 A A A
25. Festiwal Mozartowski dobiegł końca
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta rozbrzmiewały w Warszawie przez ponad półtora miesiąca. Festiwal zakończył się w sobotę widowiskiem plenerowym  „Czarodziejski flet” w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Na widowni zasiadło ponad tysiąc osób. We wszystkich wydarzeniach Festiwalu wzięło udział ponad 12 000 osób.


W tym roku widzowie mogli liczyć na różnorodny repertuar, odpowiednio dobrane lokalizacje i wiele atrakcji w przestrzeni miejskiej. Bardzo mocną propozycją okazał się cykl MOZART OFF, czyli efekt twórczych działań młodych artystów. Podczas 25. edycji Festiwalu zaprezentowane zostały dwa cykle koncertów kameralnych na świeżym powietrzu: „Mozart na Placu Defilad” oraz „Czwartki z muzyką poważną na Chłodnej”. Pierwszy z nich niejednokrotnie gromadził niemal pół tysiąca publiczności.

Festiwal otworzyło jedno z najbardziej znanych dzieł Mozarta – „Wesele Figara” wystawione w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej. Spektakl przygotowany został we współpracy z Operą Lwowską. Jak co roku, organizatorzy przygotowali przegląd większości operowych dzieł Mozarta. W repertuarze nie zabrakło spektakli takich jak: „Don Giovanni”, „Cosi fan tutte”, „Zaide”, czy „La finta Giardiniera”.

Organizatorzy zadbali także o propozycje muzyczne dla dzieci. Znalazł się wśród nich m.in. spektakl „Bastienka” przygotowany na podstawie opery „Bastien und Bastienne”. Przedstawienie można było oglądać w wybrane niedzielne poranki w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Dzięki narratorowi – Panu Libretto, mali widzowie nie nudzili się ani przez chwilę.

Uczestnicy Festiwalu mieli także okazję, aby wybrać się na koncerty kameralne, symfoniczne a także posłuchać największych dzieł oratoryjnych W.A. Mozarta.  A wszystko to dostępne było w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Warszawy: w Muzeum Pałacu w Wilanowie, Zamku Królewskim czy Muzeum Łazienek Królewskich.

Nowością tegorocznego Festiwalu była kampania MOZART WSZĘDZIE, dzięki której muzyka wiedeńskiego kompozytora opanowała całą Warszawę. Można było ją usłyszeć 25 czerwca w ponad pięćdziesięciu stołecznych miejscach – kawiarniach, klubach, restauracjach i w przestrzeni miejskiej. Dzięki kampanii utwory Mozarta dotarły do blisko 10 000 osób.

Festiwal Mozartowski jest corocznym, najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej. Wzięło w nim udział ponad 200 artystów oraz 2 orkiestry (Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Zespół Instrumentów Dawnych WOK  Musicae Antiquae Collegium Varsoviense). Odbyło się 60 wydarzeń (koncertów zarówno symfonicznych jak i kameralnych, oper, koncertów plenerowych i przedstawień dla dzieci).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...