Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.08.2015 A A A
Bystry Bill wyrusza na podbój polskich kin!
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Bystry Bill to uroczy i sprytny koala pochodzący z australijskich antypodów, który od wielu dekad kradnie serca kolejnym pokoleniom rodzimej publiczności. Po raz pierwszy wyruszył na podbój pozostałych kontynentów w latach 90. Teraz wybiera się w swoją drugą globalną podróż. 21 sierpnia roku rozpocznie podbój Polski - zaprezentuje widzom (w każdym wieku!) swój najnowszy film.


Zawsze żądny przygód i niepotrafiący trzymać się z daleka od tarapatów Bill to przebiegły, pomysłowy i sprytny torbacz, któremu żadne wyzwanie nie straszne. Bill zaczął zachwycać młodych widzów już w latach 30. XX wieku, pojawiając się regularnie jako bohater serii książek skierowanych do dzieci autorstwa Dorothy Wall. „The Complete Adventures of Blinky Bill” jest obecnie uznawane za żelazną klasykę australijskiej literatury dla najmłodszych. Do dziś, już ponad osiemdziesiąt lat od momentu pojawienia się Billa na świecie, kolejne tomy są nieustannie dodrukowywane, a jego legenda przekazywana kolejnym pokoleniom zafascynowanych milusim koalą dziecięcych czytelników.

 

W 1992 roku firma produkcyjna Yoram Gross Film Studios – obecnie znana jako Flying Bark Productions – doprowadziła do nakręcenia pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego o przygodach Bystrego Billa - „Blinky Bill: The Mischievous Koala”. Ekscytującą opowieść o rezolutnym i sprytnym koali sprzedano do wielu krajów z całego świata – poza Polską film trafił między innymi do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Jugosławii, Grecji, Ukrainy, Bułgarii, Węgier, Indonezji oraz Nowej Zelandii. „Bystry Bill” zarobił w kinach 3.5 miliona dolarów, co w tamtych czasach było znacznym sukcesem dla skromnej animowanej produkcji próbującej przebić się w światowym box-office zdominowanym przez filmy realizowane przez Walt Disney Pictures.

 

Pełnometrażowy film o Bystrym Billu okazał się na tyle dużym sukcesem, że w ciągu następnych lat powstało kilka seriali telewizyjnych, które emitowano między innymi z powodzeniem w Stanach Zjednoczonych. I które do dziś znajdują miejsce w ramówkach stacji w ponad osiemdziesięciu krajach z całego świata. Łącznie seriale oparte na popularności postaci Bystrego Billa zarobiły ponad 18 milionów dolarów.

 

Bystry Bill posiada w Australii status prawdziwej ikony. Warto wspomnieć, że światełko na szczycie legendarnego mostu Harbour Bridge w Sydney zostało nazwane właśnie na jego cześć – ludzie znają je jako Bystrego Billa!

 

21 sierpnia widzowie będą mogli zobaczyć zupełnie nowe przygody Bystrego Billa. Tym razem uroczy koala wyruszy na poszukiwania swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć.  Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę.  Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.

 

„Bystry Bill” w kinach od 21 sierpnia!

 

W polskim dubbingu usłyszymy:

Dominikę Kluźniak („Gang wiewióra”, „Pszczółka Maja. Film”, „Merida Waleczna”),

Józefa Pawłowskiego („Gang wiewióra”, „Wojownicze Żółwie Ninja”, „Hobbit: Niezwykła podróż”)

Andrzeja Blumenfelda („Epoka lodowcowa”, Harry Potter i Insygnia śmierci”).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...