Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.08.2015 A A A
Muzyczne spotkania na Francuskiej
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Sierpień i wrzesień to cztery ostatnie w tym roku muzyczne spotkania w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej 31 na Saskiej Kępie.


W sierpniu pod Baobabem zagrają Goo Ba (8.08) oraz Skadyktator (22.08), we wrześniu – Pako Sarr i jego goście (5.09) oraz Mamadou Diouf & Sama Yoon (19.09).

 

– Café Baobab chce być czymś więcej niż tylko punktem gastronomicznym. Chcemy przypomnieć wielokulturowy charakter Saskiej Kępy, gdzie dawniej zamieszkali osadnicy z Holandii, jej walory rekreacyjne, które docenił król August III – mówi muzyk Mamadou Diouf, który jest zaangażowany również w organizację spotkań.

 

– Ulica Francuska nie powinna mieć kompleksów do żadnej innej ulicy z lewobrzeżnej Warszawy. Gdzie indziej cień dają jedynie parasolki, a tutaj mamy głęboki cień wysokich drzew. Tak jak w Afryce! – zaznacza Mamadou. – Dlatego Baobab zaprasza i stara się w niebanalny sposób integrować lokalną społeczność. Każdy może uczestniczyć i poznać lepiej bogatą kulturę zachodniej Afryki. Stąd nasze hasło: „Zagrajmy pod Baobabem!”. Dla najmłodszych te kameralne muzyczno-taneczne spotkania będą piękną lekcją otwartości na inne kultury. Spotkania na Francuskiej mają być przede wszystkim fajną zabawą i pozytywnym przeżyciem – podkreśla.

 

 

 

Program na sierpień i wrzesień:

 

8 sierpnia, 17:00 – GOO BA

Goo Ba, czyli Mamadou Bâ – senegalski aktor, dramaturg, choreograf, muzyk (gitara) i śpiewak pochodzący z Dakaru. Członek grupy artystycznej LaFabriks. Goo Ba zafascynowany jest literaturą w językach pël i wolof – co doskonale oddają jego poetyckie koncerty.

 

22 sierpnia, 17:00 – SKADYKTATOR

 

Silnie umocowany głową w gwiazdach, stopami oparty na barkach duchowych ojców stylu. Sercem i szyszynką podłączony do ska-rewolucyjnej pompy tłoczącej wody świętej ska-rzeki. Niestrudzenie i bezwzględnie realizuje ideę romantycznej ska-drogi głowy i serca.Skadyktator gra ska, jazz, rocksteady, reggae, zaskakuje żywiołową improwizacją i spontanicznością koncertu.

 

5 września, 17:00 – PAKO SARR PROJECT

Pako Sarr – warszawiak z Senegalu, muzyk o charakterystycznej barwie głosu, gitarzysta, kompozytor i producent. Karierę zaczynał w Dakarze jako perkusista w młodzieżowym zaspole Soweto Boys, z czasem zainteresował się też grą na gitarze i rozwijaniem umiejętności wokalnych. W swoich utworach czerpie z afro, reggae, soulu, popu i rocka, łącząc rytmy afrykańskie z zachodnimi.Pod Baobabem Pako wystąpi z zaproszonymi gośćmi.

 

19 września, 17:00 – SAMA YOON & JAM SESSION

Sama Yoon to nowy projekt Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mieszkającego w Polsce od wielu lat, oraz znakomitych instrumentalistów: Michała Mareckiego, Pawła Mazurczaka, Patrycji Naperały, Anny Patynek i Grzegorza Rytki."Sama Yoon" w wolof – ojczystym języku Mamadou – znaczy "moja droga", "mój wybór". Droga muzyczna, którą obrali członkowie zespołu, prowadzi przez afrobeat, ethno folk, reggae, orient.Muzycy i goście Sama Yoon zapraszają na koncert i jam session na zakończenie tegorocznych spotkań na Francuskiej.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Czesław Mozil i muzykująca młodzież na święta
Czesław Mozil stworzył muzyczny kalendarz prowadzący słuchaczy ...
Opera Rara: Mieszkania jako małe sale koncertowe
Krakowski festiwal zaprosi publiczność do wspólnego muzykowania ...
Zagraj na Rawa Blues Festival
Ruszyły przygotowania do 39 edycji festiwalu Rawa Blues. Na ...
Dziś rusza Festiwal Radio Azja!
Już za chwilę Warszawę zaleją azjatyckie dźwięki. Przed ...