Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.08.2015 A A A
Muzyczne spotkania na Francuskiej
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Sierpień i wrzesień to cztery ostatnie w tym roku muzyczne spotkania w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej 31 na Saskiej Kępie.


W sierpniu pod Baobabem zagrają Goo Ba (8.08) oraz Skadyktator (22.08), we wrześniu – Pako Sarr i jego goście (5.09) oraz Mamadou Diouf & Sama Yoon (19.09).

 

– Café Baobab chce być czymś więcej niż tylko punktem gastronomicznym. Chcemy przypomnieć wielokulturowy charakter Saskiej Kępy, gdzie dawniej zamieszkali osadnicy z Holandii, jej walory rekreacyjne, które docenił król August III – mówi muzyk Mamadou Diouf, który jest zaangażowany również w organizację spotkań.

 

– Ulica Francuska nie powinna mieć kompleksów do żadnej innej ulicy z lewobrzeżnej Warszawy. Gdzie indziej cień dają jedynie parasolki, a tutaj mamy głęboki cień wysokich drzew. Tak jak w Afryce! – zaznacza Mamadou. – Dlatego Baobab zaprasza i stara się w niebanalny sposób integrować lokalną społeczność. Każdy może uczestniczyć i poznać lepiej bogatą kulturę zachodniej Afryki. Stąd nasze hasło: „Zagrajmy pod Baobabem!”. Dla najmłodszych te kameralne muzyczno-taneczne spotkania będą piękną lekcją otwartości na inne kultury. Spotkania na Francuskiej mają być przede wszystkim fajną zabawą i pozytywnym przeżyciem – podkreśla.

 

 

 

Program na sierpień i wrzesień:

 

8 sierpnia, 17:00 – GOO BA

Goo Ba, czyli Mamadou Bâ – senegalski aktor, dramaturg, choreograf, muzyk (gitara) i śpiewak pochodzący z Dakaru. Członek grupy artystycznej LaFabriks. Goo Ba zafascynowany jest literaturą w językach pël i wolof – co doskonale oddają jego poetyckie koncerty.

 

22 sierpnia, 17:00 – SKADYKTATOR

 

Silnie umocowany głową w gwiazdach, stopami oparty na barkach duchowych ojców stylu. Sercem i szyszynką podłączony do ska-rewolucyjnej pompy tłoczącej wody świętej ska-rzeki. Niestrudzenie i bezwzględnie realizuje ideę romantycznej ska-drogi głowy i serca.Skadyktator gra ska, jazz, rocksteady, reggae, zaskakuje żywiołową improwizacją i spontanicznością koncertu.

 

5 września, 17:00 – PAKO SARR PROJECT

Pako Sarr – warszawiak z Senegalu, muzyk o charakterystycznej barwie głosu, gitarzysta, kompozytor i producent. Karierę zaczynał w Dakarze jako perkusista w młodzieżowym zaspole Soweto Boys, z czasem zainteresował się też grą na gitarze i rozwijaniem umiejętności wokalnych. W swoich utworach czerpie z afro, reggae, soulu, popu i rocka, łącząc rytmy afrykańskie z zachodnimi.Pod Baobabem Pako wystąpi z zaproszonymi gośćmi.

 

19 września, 17:00 – SAMA YOON & JAM SESSION

Sama Yoon to nowy projekt Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mieszkającego w Polsce od wielu lat, oraz znakomitych instrumentalistów: Michała Mareckiego, Pawła Mazurczaka, Patrycji Naperały, Anny Patynek i Grzegorza Rytki."Sama Yoon" w wolof – ojczystym języku Mamadou – znaczy "moja droga", "mój wybór". Droga muzyczna, którą obrali członkowie zespołu, prowadzi przez afrobeat, ethno folk, reggae, orient.Muzycy i goście Sama Yoon zapraszają na koncert i jam session na zakończenie tegorocznych spotkań na Francuskiej.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym
Nie spotkamy się w tym roku pod Wawelem na plenerowych pokazach ...
Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu
Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 ...