Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.08.2015 A A A
Pro Evolution Soccer 2016 - obecność na gamescom, nowa okładka oraz demo
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

PES 2016 bierze gamescom szturmem – kolejna odsłona sławnej serii piłkarskiej po raz pierwszy pokazuje się szerokiej publiczności w Europie, demonstrując przy okazji finalną okładkę i ujawniając datę premiery wersji demo.


Konami Digital Entertainment B.V. pojawia się na gamescomie z wyczekiwanym PES 2016, świętując dwudziestolecie serii poprzez udostępnienie gry na największych targach branżowych w Europie. KONAMI  pokaże też nowy zwiastun, prezentujący nowe rozwiązania oraz okładkę gry. Potwierdzono również, że 13 sierpnia pojawi się grywalne demo.

 

Hasło PES 2016 „kochając przeszłość, rozgrywaj przyszłość” nawiązuje do historii tej serii i zapowiada powrót do głównych wartości PES, rozwijając jednocześnie, to co sprawiło, że ubiegłoroczną odsłonę uhonorowano nagrodą „Najlepszej Gry Sportowej gamescom 2014”. W tym roku zaprezentowane zostanie wiele nowych elementów rozgrywki i wyglądu PES 2016, dzięki czemu impreza ta stanie się gratką dla fanów futbolu.

 

PES 2016 wciąż jest liderem w dziedzinie wirtualnego przedstawiania tego pięknego sportu. Nowa gra będzie oferować realistyczne i interesujące mecze oraz wysokiej jakości rozgrywkę zgodnie z hasłem KONAMI „Przejmujemy boisko”. Dalsza integracja innowacyjnego Fox Engine, pozwalająca graczom poczuć się jak na boisku, pełne zaangażowanie w zapewnienie im jak najlepszej rozgrywki oraz całkowita modernizacja Master League to sygnały, że ulepszono każdy element PES 2016, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze przeżycia.

 

Dopracowano każdy aspekt gry, biorąc pod uwagę opinie dotyczące hitu, jakim był PES 2015. Dzięki ulepszeniu systemu kolizji obliczającemu, jak oddziaływają na siebie gracze, i zapewniającemu wynik zależny od rodzaju zderzenia zwiększono realizm meczów. Walki w powietrzu także staną się unikatowym doświadczeniem – lewego drążka można teraz użyć do wytrącenia z równowagi większych zawodników lub znalezienia lepszej pozycji do główki czy też strzału z woleja. Inne ulepszenia to na przykład dodanie wielu nowych ruchów w ramach dotychczasowego systemu sterowania. Poprawiono też czas reakcji, co pozwala graczom na łatwiejsze manewrowanie w trudnych sytuacjach i ułatwia zwody oraz nagłe zmiany kierunku.

 

 

Indywidualność zawodnika podkreślana jest też przez stale rozwijane koncepcje Player ID oraz Team ID. Sprawia to, że piłkarze w PES 2016 nie tylko przypominają swoich odpowiedników ze świata realnego, ale mają też wszystkie ich cechy. Obrona zostanie ustawiona tak, by wykorzystać zalety drużyny, a specjalne umiejętności piłkarzy wykorzystywane będą w ramach bogatego wachlarza możliwości taktycznych gry. System ID rozszerzono na bramkarzy w celu ulepszenia jakości i sprawienia, że będą bardziej od siebie różni. Dodano nowe parametry bramkarzy, takie jak: Catching, Clearance, Collapsing oraz Deflecting. Dzięki temu bramkarze zyskali na indywidualności. Można więc liczyć, że złapią piłkę i będą skuteczniej interweniować.

 

Ulepszono także grafikę PES 2016. Nowa wersja posiada trzy razy więcej animacji niż zeszłoroczna. Bramkarze mają wiele nowych animacji obrony, a inni gracze strzelają, podają, dryblują i robią wślizgi na wiele nowych, zależnych od sytuacji, sposobów. Piłkarze narzekają, gdy faul nie zostaje odgwizdany, a także krzyczą na kolegów, którzy nie podają im piłki. Sprytni zawodnicy wykonują zwody, które mogą sprawić, że przeciwnik straci równowagę i się przewróci!

 

Wiele ulepszeń silnika Fox Engine od KONAMI wpływa też na grafikę w grze. Kałuże będą się rozchlapywać podczas wślizgów zawodników, a murawa ulega zniszczeniu w efekcie mocnych kopnięć. Inne zmiany to nowe, nocne oświetlenie oraz tekstury przypominające prawdziwą trawę. Co więcej, po raz pierwszy w historii serii wprowadzono dynamiczną pogodę. W trakcie meczu może się rozpadać, a silnik fizyczny piłki odwzoruje różnicę pogodową. Deszcz sprawi, że podania staną się szybsze, mniej doświadczeni zawodnicy będą mieć problemy, a wszyscy piłkarze będą mogli się wywrócić. Różnorodność warunków gry podkreśla też niesamowitą fizykę piłki w PES 2016, która obraca się, podskakuje lub odbija przy pomocy obliczeń wykonanych na podstawie danych pobranych z prawdziwych boisk. Dzięki temu każda akcja jest wyjątkowa i nieprzewidywalna.

 

Demo na gamescom prezentuje przede wszystkim grę na piłkarskim boisku, ale KONAMI dopracowało też inne elementy PES 2016. Całkowicie zmodernizowano popularny tryb Master League, pozwalając graczom jeszcze mocniej zagłębić się w menadżerskim aspekcie rywalizacji sportowej. Udoskonalono każdy element od nowych menu po innowacyjny system transferów, co sprawia, że jeden z najbardziej popularnych trybów serii zupełnie zmienia wariant gry dla jednego gracza w PES 2016. Nowy element, Team Roles, pozwala graczowi zostać gwiazdą lub symbolem klubu, czyli zawodnikiem, który poświęca się jednej drużynie i wpływa na jej zarządzanie oraz przewodzi jej.

 

Ulepszono także opcję myClub, kierując się uwagami graczy. Dodano systemy poziomów oraz graczy pojawiających się tylko w tym trybie. Użytkownicy mogą wykorzystać punkty zdobyte w meczach lub monety myClub, by faktycznie zarządzać klubem i ustalać jego skład. Tryb ten, wprowadzony w zeszłym roku, zawiera cotygodniowe aktualizacje dla graczy. Spodziewajcie się jeszcze więcej zawodów, wydarzeń i kampanii. Tuż po premierze wydane zostanie oświadczenie, dotyczące wyjątkowych graczy. Więcej szczegółów wkrótce. Wybierz managera, trenerów i stwórz strategię zgodną z celami stawianymi przed drużyną. Stwórz zespół, pozostaw po sobie spuściznę! Ostatnią ważną informację stanowi ulepszenie trybu edycji na PlayStation 4, który pozwala teraz na importowanie obrazów w celu personalizacji wyglądu drużyny, w tym jej emblematu i managerów.

 

KONAMI z radością potwierdza też, że już 13 sierpnia 2015 PES 2016 zostanie szerzej zaprezentowane jako darmowe demo, udostępnione przez standardowe kanały cyfrowe. Będzie ono zawierać stronę klubową i narodową oraz prezentować innowacyjne rozwiązania z rozgrywki na boisku.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...