Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.08.2015 A A A
Masz kabaret? Weź udział w przeglądzie kabaretowym w Skierniewicach
RED.
Wieczór Ostatniej Szansy poprowadzi grupa Ad-hoc, która wystąpi również w ramach Wieczoru Komedii Improwizowanej. Materiał prasowy. Fot. Bartek Cieniawa. Na zdjęciu Grupa AD HOC

Można już nadsyłać zgłoszenia do udziału w przeglądzie kabaretowym w Skierniewicach, który odbędzie sie podczas Festiwalu Twórczości Kabaretowej w dniach 9-10 października br. Poniżej można zapoznać się z regulaminem przeglądu.


Oprócz przeglądu, w ramach festiwalu wystąpią znane i lubiane kabarety zarówno młodszego jak i starszego pokolenia. Będą też improwizacje w wykonaniu krakowskiej grupy Ad-hoc. Szczegółowy program imprezy będzie znany do końca sierpnia.

 

 

Regulamin Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretowego w Skierniewicach


I. ORGANIZATORZY

1. Organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretowego, który odbywa się w ramach Festiwalu Twórczości Kabaretowej w Skierniewicach, jest Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach.


II. UCZESTNICY

1. Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy jest otwartym konkursem dla wszystkich grup, zespołów i osób indywidualnych 
zajmujących się twórczością kabaretową.

2. Do udziału w Przeglądzie zostaną zaproszone kabarety wybrane na podstawie zgłoszeń zawierających: - wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową, - nagranie występu o długości co najmniej 20 minut w wersji CD lub DVD umożliwiającej swobodne odtworzenie.

 

Zgłoszenie należy przesłać na adres:

Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach

ul. Reymonta 33

96-100 Skierniewicez

dopiskiem "Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy w Skierniewicach"

 

3. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 13 września 2015 roku.

4. Nadesłane materiały nie podlegają zwrotowi.

5. Organizator Przeglądu zapewnia: nocleg w dniu występu oraz posiłki w postaci śniadania oraz w dniu występu obiadokolacji.

6. Najpóźniej do 30 września 2015 roku Organizator udostępni do wiadomości publicznej listę kabaretów zakwalifikowanych do udziału w Przeglądzie oraz poinformuje o tym zainteresowane kabarety.

 

III. PRZEGLĄD

1. Na podstawie nadesłanych materiałów Organizator dokona wyboru 7 uczestników Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretowego oraz pierwszego i drugiego kabaretu rezerwowego, który zostanie zaproszony do udziału w Przeglądze w przypadku rezygnacji któregokolwiek z innych zakwalifikowanych uczestników.

2. Przegląd ma charakter dwustopniowy:

- W dniu 9 października 2015 roku (sala kameralna w budynku przy ul. Reymonta 33 w Skierniewicach) od godziny 19 odbędzie się Wieczór Ostatniej Szansy z udziałem 4 kabaretów. Zwycięzca Wieczoru zostanie zaproszony do udziału w Konkursie Finałowym.

- W dniu 10 października 2015 roku (sala główna w budynku kina Polonez w Skierniewicach) od godziny 17 odbędzie się Konkurs Finałowy do którego zaproszone zostaną, zdaniem Organizatora, 3 najlepsze kabarety wyłonione na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz kabaret - zwycięzca z Wieczoru Ostatniej Szansy.

2. Prezentacja kabaretu nie powinna trwać dłużej niż 20 minut. Organizator zastrzega sobie możliwość przerwania występu po przekroczeniu czasu występu.

3. Montaż - demontaż scenografii własnej kabaretu, nie powinien trwać dłużej niż 5 minut.

4. Po zakończeniu Konkursu Finałowego odbędzie się głosowanie Jury i zostanie odczytany werdykt oraz nastąpi rozdanie nagród.

 

IV. JURY I NAGRODY

1. Oceny wszystkich występów dokona najbardziej wymagające Jury w osobach publiczności festiwalowej.

2. Jury przyzna Grand Prix za najlepszy program i występ kabaretowy w wysokości 2500 zł brutto.

3. Dodatkowo zostanie przyznana niepieniężna Nagroda Dziennikarzy za najlepszy skecz kabaretowy.

4. Organizator może przyznać także dodatkowe nagrody nieprzewidziane w regulaminie, a mające charakter uznaniowy.

 

V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator zastrzega sobie wyłączne prawo dysponowania zarejestrowanym materiałem (foto, audio, wideo itp.) z przeglądu, w tym sprzedaży praw do emisji w telewizji lub za pośrednictwem Internetu.

2. Kwestie sporne w zakresie interpretacji niniejszego regulaminu rozstrzyga wyznaczony przedstawiciel Organizatora, którego decyzja jest ostateczna.

3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie. Organizator zobowiązany jest do poinformowania uczestników Przeglądu o wprowadzonych zmianach nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem Przeglądu.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...