Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.09.2015 A A A
Hozier w filmie „Chemia”
INFORMACJA PRASOWA
Chemia / fot. MATERIAŁ PRASOWY

Największy przebój Hoziera „Take Me To Church”, który zdobył ponad 230 milionów odsłon na Youtubie i szturmem zdobył pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, znalazł się w najpiękniejszym polskim filmie o miłości – „Chemii”.


Muzyk nie wahał się, gdy dostał propozycję umieszczenia tego utworu w filmie. Historia przedstawiona w „Chemii” -  określana przez „Hollywood Reporter” jako „energetyzująca love story o głodzie życia”, trafiła dokładnie we wrażliwość artysty.

 

 

Hozier znany jest ze swojego społecznego zaangażowania i wyborów podyktowanych wyłącznie szczerymi odczuciami. „Chemia” jest filmem, pod którym z czystym sumieniem mógłby się podpisać. To opowieść o niezwykłej miłości dwójki ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. Film inspirowany jest wydarzeniami z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyser filmu, Bartek Prokopowicz opowiadał o filmie w następujący sposób: „Chciałem zaznaczyć, że nawet w ekstremalnie trudnych okolicznościach można godnie żyć. Być głodnym życia w momencie, kiedy najmniej istotne rzeczy znaczą najwięcej. Magda mówiła mi, że odnajduje szczęście i przyjemność w każdym doświadczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne czy negatywne, ważne, że po prostu JEST.”

 

W rolach głównych w filmie znakomici Agnieszka Żulewska („Bejbi blues”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos.  Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz („Herkules”, „Wenus w futrze”, „Rzeź”).

 

„Chemia” w kinach od 2 października!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...