Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.09.2015 A A A
Hozier w filmie „Chemia”
INFORMACJA PRASOWA
Chemia / fot. MATERIAŁ PRASOWY

Największy przebój Hoziera „Take Me To Church”, który zdobył ponad 230 milionów odsłon na Youtubie i szturmem zdobył pierwsze miejsca na światowych listach przebojów, znalazł się w najpiękniejszym polskim filmie o miłości – „Chemii”.


Muzyk nie wahał się, gdy dostał propozycję umieszczenia tego utworu w filmie. Historia przedstawiona w „Chemii” -  określana przez „Hollywood Reporter” jako „energetyzująca love story o głodzie życia”, trafiła dokładnie we wrażliwość artysty.

 

 

Hozier znany jest ze swojego społecznego zaangażowania i wyborów podyktowanych wyłącznie szczerymi odczuciami. „Chemia” jest filmem, pod którym z czystym sumieniem mógłby się podpisać. To opowieść o niezwykłej miłości dwójki ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. Film inspirowany jest wydarzeniami z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyser filmu, Bartek Prokopowicz opowiadał o filmie w następujący sposób: „Chciałem zaznaczyć, że nawet w ekstremalnie trudnych okolicznościach można godnie żyć. Być głodnym życia w momencie, kiedy najmniej istotne rzeczy znaczą najwięcej. Magda mówiła mi, że odnajduje szczęście i przyjemność w każdym doświadczeniu. Niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne czy negatywne, ważne, że po prostu JEST.”

 

W rolach głównych w filmie znakomici Agnieszka Żulewska („Bejbi blues”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos.  Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz („Herkules”, „Wenus w futrze”, „Rzeź”).

 

„Chemia” w kinach od 2 października!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...