Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.10.2015 A A A
Rawa Blues Festival już w najbliższą sobotę!
INFORMACJA PRASOWA
fot. Łukasz Rak / MATERIAŁ PRASOWY

Do rozpoczęcia jubileuszowej, 35 edycji największego bluesowego festiwalu w zamkniętym pomieszczeniu zostały godziny. 3 października w katowickim „Spodku” zagrają cztery amerykańskie gwiazdy: Elvin Bishop, Bettye LaVette, Jarekus Singleton i Elvin Bishop. Wystąpi również silna reprezentacja polskiego bluesa z Irkiem Dudkiem, Sławomirem Wierzcholskim i Boogie Boys na czele. Gościem specjalnym festiwalu będzie Bruce Iglauer – szef słynnej bluesowej wytwórni płytowej Alligator Records. Startujemy w sobotę o 11.00, a blues rozbrzmiewał będzie w „Spodku” do północy.


Bez wątpienia największą indywidualnością 35 Rawa Blues Festival będzie Elvin Bishop – znakomity amerykański gitarzysta, były muzyk słynnego Paul Butterfield Blues Band, wprowadzony w tym roku do prestiżowej galerii sław - „Rock'n'Roll Hall of Fame”. Bishop potwierdza, że bluesman jest jak wino: im starszy, tym lepszy. W tym roku hurtowo zgarnia nagrody za album „Can't Even Do Wrong Right”. Zasłużenie, bo to bardzo dobra płyta, pokazująca weterana w świetnej formie.

 

Atrakcyjnie zapowiada się również koncert Bettye LaVette, porównywanej często do królowej soulu Arethy Franklin. Wokalistka wydała w 2015 roku znakomity album „Worthy”, a w „Spodku” zaprezentuje przekrojowy repertuar ze swojej bogatej kariery.

 

Jarekus Singleton i Selwyn Birchwood to z kolei dwa młode talenty współczesnego amerykańskiego bluesa. Ich muzyka to z jednej strony ukłon w stronę bluesowej tradycji, ale z drugiej – powiew świeżości.

 

 

Dyrektor festiwalu Irek Dudek co roku stara się czymś zaskoczyć festiwalową publiczność. Podczas 35 Rawa Blues Festival wystąpi z big bandem, a motywem przewodnim jego koncertu będzie harmonijka ustna. Muzyk świętuje w tym roku okazały jubileusz – 50 lecie gry na tym instrumencie.

 

Jubileuszowy festiwal rozpocznie się o 11.00 koncertami na Małej Scenie. Duża Scena ruszy o 15.00, a finałowy koncert największych gwiazd festiwalu zaplanowany został na godzinę 17.00.

 

Koncertom towarzyszyć będzie Tygiel Kulturalny na antresoli „Spodka”. Nie zabraknie także stoisk z płytami, na których fani bluesa będą mogli zaopatrzyć się w niedostępne w naszym kraju oryginalne płyty z wytwórni Alligator (w tym również albumy artystów 35 Rawa Blues Festival).

 

Bilety na festiwal będzie można również kupić w kasach „Spodka” w dniu imprezy. Szczegółowy program koncertów oraz ceny biletów można znaleźć na stronie www.rawablues.com. Dzieci do lat 12 wchodzą na festiwal za darmo.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...