Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 06.10.2015 A A A
Skąd przybywa obcy? Wystawa fotografii prof. Grzegorza Kołodki w Domotece
INFORMACJA PRASOWA
fot. Grzegorz W. Kołodko / MATERIAŁ PRASOWY

O migracji i migrantach mówi się w ostatnim czasie bardzo dużo. Mniej wiemy o świecie, z którego przybywają. W październiku w centrum wyposażenia wnętrz Domoteka przy ul. Malborskiej 51 rusza wystawa Grzegorza Kołodki „Następne pokolenie / Next Generation” przybliżająca życie codzienne, problemy i aspiracje ludzi z najodleglejszych zakątków świata.


„Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na wystawę fascynujących zdjęć z licznych podróży profesora Grzegorza Kołodki. Jego prace zachęcają do zastanowienia się nad tym, z jakimi problemami stykają się przedstawiciele odległych kultur i dlaczego decydują się na wędrówkę. To także inspirujące obrazy przedstawiające portrety w pięknej, egzotycznej scenerii” – mówi Olivia Skrzyńska, Shopping Centre Manager, Domoteka i Park Handlowy Targówek.

 

 

W ramach wystawy Grzegorza Kołodki, byłego wicepremiera, ekonomisty i podróżnika, zaprezentowanych zostanie seria unikatowych fotografii z podróży autora do krajów Afryki, Ameryki Południowej oraz Bliskiego Wschodu. To głos opowiadający się za większą tolerancją i wielokulturowością, zarazem zwracający uwagę na wyzwania przyszłości - także demograficzne i związane ze współczesną wędrówką ludów.

 

Bieżące zagadnienia społeczno-ekonomiczne to nie tylko temat wystawy w Domotece, ale też światowego bestsellera „Wędrujący świat” autorstwa Grzegorza Kołodki. Polityk jest także autorem i redaktorem naukowym 49 książek oraz ponad 400 artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 26 językach. W trakcie swoich podróży odwiedził 160 krajów.

 

Wystawę będzie można oglądać we wnętrzach Domoteki przez cały październik w godzinach otwarcia centrum (pn.- sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...