Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2015 A A A
Maja Komorowska w krakowskim Teatrze Groteska
TOMASZ CICHOCKI
fot. Tomasz Cichocki

Maja Komorowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, ale także osoba zaangażowana społecznie. Nie wszyscy wiedzą, że swoje pierwsze aktorskie kroki stawiała w Krakowie, wlaśnie w Teatrze Groteska. Aktorka wzięła udział w spotkaniu w cyklu "Kod mistrzów", które miało miejse 10 listopada.


- Dopóki mówię, dopóki gram - żyję. Mam poczucie, że kiedy spotyka nas coś bardzo trudnego, to jedyną radą - nie mam innej - jest pokonywać tę trudność następną sprawą, spotkaniem z następnym człowiekiem - mówiła Komorowska.

 

Ta znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna współpracowała m.in. z Jerzym Grotowskim, Erwinem Axerem, Krystianem Lupą, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą i Tadeuszem Konwickim.

 

- Miałam wielkie szczęście pracować z wybitnymi reżyserami. Na pewno jednym z pierwszych lotów, w dosłowny sposób, była "Stara kobieta wysiaduje" Jerzego Jarockiego, gdzie przecież latałam na żyrandolu i mówiłam: "Wszystko jest do kochania. Gamoni można kochać". A potem była "Końcówka", gdzie grałam starego Hamma w reżyserii Jerzego Krasowskiego. Następnie był Axer, który robił Bernharda. A gdybym nie była u Grotowskiego, to dzisiaj może nie umiałabym tak poszukiwać. Mnie się po prostu wydawało, że muszę być mu wierna i muszę ciągle coś udowadniać. Potem, po przerwie, pojawił się Lupa. Dał mi Marię w "Wymazywaniu" i taniec w "Sztuce hiszpańskiej" Yasminy Rezy. Gdy grałam Marię, byłam na bosaka, miałam rozpuszczone włosy, uwierzyłam, że Lupa cofnął mnie w czasie. To był jego wspaniały dar - podkreślała Komorowska.

 

W kolejnych miesiącach podczas Kodu Mistrzów będzie można spotkać Artura Rojka (9 grudnia) i Zygmunta Koniecznego (19 stycznia).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...