Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2015 A A A
Maja Komorowska w krakowskim Teatrze Groteska
TOMASZ CICHOCKI
fot. Tomasz Cichocki

Maja Komorowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, ale także osoba zaangażowana społecznie. Nie wszyscy wiedzą, że swoje pierwsze aktorskie kroki stawiała w Krakowie, wlaśnie w Teatrze Groteska. Aktorka wzięła udział w spotkaniu w cyklu "Kod mistrzów", które miało miejse 10 listopada.


- Dopóki mówię, dopóki gram - żyję. Mam poczucie, że kiedy spotyka nas coś bardzo trudnego, to jedyną radą - nie mam innej - jest pokonywać tę trudność następną sprawą, spotkaniem z następnym człowiekiem - mówiła Komorowska.

 

Ta znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna współpracowała m.in. z Jerzym Grotowskim, Erwinem Axerem, Krystianem Lupą, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą i Tadeuszem Konwickim.

 

- Miałam wielkie szczęście pracować z wybitnymi reżyserami. Na pewno jednym z pierwszych lotów, w dosłowny sposób, była "Stara kobieta wysiaduje" Jerzego Jarockiego, gdzie przecież latałam na żyrandolu i mówiłam: "Wszystko jest do kochania. Gamoni można kochać". A potem była "Końcówka", gdzie grałam starego Hamma w reżyserii Jerzego Krasowskiego. Następnie był Axer, który robił Bernharda. A gdybym nie była u Grotowskiego, to dzisiaj może nie umiałabym tak poszukiwać. Mnie się po prostu wydawało, że muszę być mu wierna i muszę ciągle coś udowadniać. Potem, po przerwie, pojawił się Lupa. Dał mi Marię w "Wymazywaniu" i taniec w "Sztuce hiszpańskiej" Yasminy Rezy. Gdy grałam Marię, byłam na bosaka, miałam rozpuszczone włosy, uwierzyłam, że Lupa cofnął mnie w czasie. To był jego wspaniały dar - podkreślała Komorowska.

 

W kolejnych miesiącach podczas Kodu Mistrzów będzie można spotkać Artura Rojka (9 grudnia) i Zygmunta Koniecznego (19 stycznia).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CZWORO DO POPRAWKI - nowa produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki
Fundacja Garnizon Sztuki rozpoczyna nowy projekt, którego zwieńczeniem ...
Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu. Nowy spektakl w Teatrze Kana
Zapraszamy na wymowny, przejmujący spektakl o apokalipsie, o ...
„WYKRYWACZ KŁAMSTW" – JUBILEUSZOWA SZTUKA ANNY GORNOSTAJ!
W tym roku Dyrektor warszawskiego Teatru Capitol, Anna Gornostaj, ...
"Hamlet" na 70-lecie Teatru Dramatycznego
Rok 2019 będzie dla Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy rokiem ...