Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2015 A A A
Maja Komorowska w krakowskim Teatrze Groteska
TOMASZ CICHOCKI
fot. Tomasz Cichocki

Maja Komorowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek, ale także osoba zaangażowana społecznie. Nie wszyscy wiedzą, że swoje pierwsze aktorskie kroki stawiała w Krakowie, wlaśnie w Teatrze Groteska. Aktorka wzięła udział w spotkaniu w cyklu "Kod mistrzów", które miało miejse 10 listopada.


- Dopóki mówię, dopóki gram - żyję. Mam poczucie, że kiedy spotyka nas coś bardzo trudnego, to jedyną radą - nie mam innej - jest pokonywać tę trudność następną sprawą, spotkaniem z następnym człowiekiem - mówiła Komorowska.

 

Ta znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna współpracowała m.in. z Jerzym Grotowskim, Erwinem Axerem, Krystianem Lupą, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą i Tadeuszem Konwickim.

 

- Miałam wielkie szczęście pracować z wybitnymi reżyserami. Na pewno jednym z pierwszych lotów, w dosłowny sposób, była "Stara kobieta wysiaduje" Jerzego Jarockiego, gdzie przecież latałam na żyrandolu i mówiłam: "Wszystko jest do kochania. Gamoni można kochać". A potem była "Końcówka", gdzie grałam starego Hamma w reżyserii Jerzego Krasowskiego. Następnie był Axer, który robił Bernharda. A gdybym nie była u Grotowskiego, to dzisiaj może nie umiałabym tak poszukiwać. Mnie się po prostu wydawało, że muszę być mu wierna i muszę ciągle coś udowadniać. Potem, po przerwie, pojawił się Lupa. Dał mi Marię w "Wymazywaniu" i taniec w "Sztuce hiszpańskiej" Yasminy Rezy. Gdy grałam Marię, byłam na bosaka, miałam rozpuszczone włosy, uwierzyłam, że Lupa cofnął mnie w czasie. To był jego wspaniały dar - podkreślała Komorowska.

 

W kolejnych miesiącach podczas Kodu Mistrzów będzie można spotkać Artura Rojka (9 grudnia) i Zygmunta Koniecznego (19 stycznia).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...