Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.11.2015 A A A
EVA CASSIDY – NIGHTBIRD. PREMIERA ALBUMU Z DWUNASTOMA NIEOPUBLIKOWANYMI PIOSENKAMI
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Album Nightbird Evy Cassidy ukaże się 13 listopada 2015 roku. Wydawnictwo składające się z dwóch płyt CD i jednej DVD zawiera zapis koncertu z 3 stycznia 1996 roku w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. W trakcie występu wokalistka wraz z zespołem zaprezentowała publiczności 8 premierowych utworów, a 12 z zagranych piosenek nigdy wcześniej nie zostało opublikowanych.


Album Evy Cassidy – Nightbird, który ukaże się nakładem wytwórni Blix Street Records, dokumentuje szczególną noc w karierze artystki. 3 stycznia 1996 roku wokalistka wraz z zespołem wystąpiła w klubie jazzowym Blues Alley w Georgetown. Koncert został zarejestrowany z myślą o wydaniu albumu live. Pierwotny tytuł nosił nazwę Live At Blues Alley i miał zawierać 12 utworów spośród 33 zagranych tego wieczora.

 

Zanim skończyłem przesłuchiwać cały materiał, wiedziałem, że mam do czynienia z jedną z lepszych wokalistek w historii muzyki. Wiedziałem, że może stać się gwiazdą, ale wiedziałem też, że może tego nie doczekać. – Bill Straw, dyrektor wytwórni Blix Street Records i wydawca Evy Cassidy, po przesłuchaniu oryginalnych nagrań z Live At Blues Alley pod koniec września 1996 roku.

 

Nowe wydanie nagrań z Blues Alley obejmuje jednak wszystkie 33 utwory zarejestrowane w formacie audio wraz z 12 piosenkami w formacie video. Na płycie znajdą się takie przeboje jak: Over The Rainbow, Time After Time, Nightbird i Bridge Over Troubled Water. Album zostanie wydany w limitowanej edycji 2CD i DVD wraz z płytą winylową. Osiem utworów granych podczas niezapomnianego koncertu nigdy wcześniej nie było publikowanych szerszej publiczności, m.in.: Son Of A Preacher Man, Route 66, Late In The Evening, Baby I Love You and Caravan.

 

Nagrania były remixowane i remasterowane z oryginalnych taśm, a materiał filmowy przeszedł staranną renowację. Dzięki temu fani wokalistki będą mogli cieszyć się podobnymi wrażeniami dźwiękowymi i wizualnymi jak słuchacze będący na miejscu tego magicznego wieczoru.

 

Nikt nie przypuszczał, że materiał nagrany 3 stycznia 1996 w Blues Alley okaże się początkiem ogromnej, pośmiertnej popularności artystki. Wiele piosenek śpiewanych przez Evę podczas koncertu stały się ulubionymi interpretacjami fanów, m.in.: Fields Of Gold, People Get Ready, Ain’t No Sunshine, Wonderful World. Autumn Leaves była jedną z pierwszych piosenek zaprezentowanych w eterze radia BBC 2 – słuchacze od razu zareagowali bardzo entuzjastycznie, domagając się kolejnych utworów granych w Georgetown. Niestety Eva w przeciągu 10 miesięcy od nagrań odeszła w wyniku zdiagnozowanego w połowie ’96 roku czerniaka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...