Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.11.2015 A A A
Bryan Adams z wystawą fotografii w Toruniu
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Już w poniedziałek (16 listopada) w toruńskim CSW Bryan Adams otworzy wystawę swoich fotografii, zatytułowaną EXPOSED! To pierwsza w Polsce i tej części Europy prezentacja zdjęć tego artysty, kojarzonego głównie ze sceną muzyczną - jednak Bryan Adams od lat realizuje się także w roli fotografa, współpracując z mediami i projektantami mody - między innymi z Calvinem Kleinem, magazynami „Harper's Bazaar" i „Vogue". Jego fotografie wystawiane były m.in. w Saatchi Gallery i National Portrait Gallery w Londynie oraz w Haus der Kunst w Monachium. Tym razem można zobaczyć je w CSW w Toruniu!


EXPOSED
Pierwszy z prezentowanych cykli fotograficznych składa się z serii portretów największych sław pop-kultury, między innymi Sir Bena Kingsleya, Mickeya Rourke`a, Sir Micka Jaggera, Lany Del Rey, Kate Moss, Tildy Swinton oraz Amy Winehouse. „EXPOSED" to zbiór stu trzydziestu intrygujących portretów znanych osobistości, które widzowie będą mogli odkryć na nowo poprzez obiektyw Adamsa. Zdecydowana większość zdjęć powstała na zlecenie czasopism, w tym europejskiego „Zoo Magazine" (którego Adams jest współzałożycielem). Niektóre fotografie nie były jednak nigdy wcześniej prezentowane publiczności.

 

WOUNDED: THE LEGACY OF WAR
Drugi cykl został zatytułowany „WOUNDED: THE LEGACY OF WAR" („Okaleczeni: Świadectwo wojny") - jego nazwa pochodzi od książki o takim samym tytule. Składa się na niego seria poruszających zdjęć okaleczonych brytyjskich weteranów wojen w Iraku i Afganistanie. Projekt powstawał w ciągu czterech lat (2008-2012) i stanowi niezwykły hołd dla odwagi i hartu ducha ocalałych żołnierzy, którzy zaznali ogromnego bólu i cierpienia. Fotografie eksponują ich zabliźnione rany i kalectwo, stanowiąc wstrząsające świadectwo współczesnych działań wojennych.

 

Obie serie, „WOUNDED" oraz „EXPOSED", doczekały się wydań albumowych Steidla, były wystawiane w prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie oraz wielokrotnie nagradzane i recenzowane w najważniejszych pismach poświęconych fotografii. Albumy będzie można nabyć w okresie trwania wystawy w Księgarni Sztuki w CSW.

 

Bilety:
10 zł bilet normalny
5 zł bilet ulgowy
20 zł bilet rodzinny

 

Wystawa odbywa się w ramach Międzynarodowego Festwalu Filmowego CAMERIMAGE. Organizatorzy: Fundacja Tumult i Fundacja Sztuki Świata. Wystawa zorganizowana została we współpracy z Crossover, Hamburg. Kuratorzy: Anke Degenhard i Mat Humphrey.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...
Zobacz najmniejszą na świecie „Grę o tron”
Takiej „Gry o tron” jeszcze nie widzieliście. Zamiast potężnych ...
Festiwal NARRACJE. Co odkryjemy na gdańskich Siedlcach?
Modernistyczne osiedle na ul. Tarasy z rzeźbami robotników ...
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...