Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.01.2016 A A A
„Powstanie Młodych” – wystawa fotografii w Domotece
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Od 8 stycznia Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zaprasza na wystawę fotografii Sebastiana Czarneckiego. Prace podejmują temat udziału młodych w powstaniu warszawskim i symboliki śladów, jakie zostały w Warszawie po tym okresie.


Fotografie Sebestiana Czarneckiego przedstawiają współczesnych młodych ludzi na tle miejsc, w których widoczne są ślady powstania. Fotografie są nie tylko pamiątką po zanikającym świecie. Ukazują także dramat młodych, którzy próbowali odnaleźć się i umierali w świecie ukształtowanym przez dorosłych. Zdaniem autora motyw walki młodych jest uniwersalny – dzisiaj bój toczy się o niezależność w świecie niepewnego zatrudnienia i olbrzymiej konkurencji na rynku pracy.

 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane aparatem Kodak Retina wyprodukowanym w 1936 roku w Niemczech. Sprzęt fotograficzny był wcześniej używany przez dziadka autora, żołnierza Armii Krajowej, w czasie okupacji oraz samego powstania warszawskiego.

 

„Domoteka jest nie tylko miejscem, gdzie nasi klienci mogą znaleźć ciekawe wzornictwo. Chcemy ich także zainspirować do przemyśleń o miejscach, w których żyją na co dzień – to one kryją bowiem najwięcej fascynujących historii.” – mówi Olivia Skrzyńska, Shopping Centre Manager, Domoteka, Park Handlowy Targówek i Park Handlowy Janki.

 

Wystawę będzie można oglądać we wnętrzach Domoteki do końca stycznia w godzinach otwarcia centrum (pn.-sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00).

 

 

O Domotece:

 

Domoteka to integralna część Parku Handlowego Targówek oraz raj dla wszystkich kochających dobre wzornictwo i czerpiących radość z aranżacji wnętrz. Każdy, kto lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, znajdzie tu coś wyjątkowego dla siebie. Zarówno miłośnicy klasycznego wzornictwa, jak i najnowocześniejszego designu znajdą w Domotece pełną gamę unikalnych przedmiotów w różnych cenach odpowiadających ich potrzebom i gustom.

 

Domotekę wyróżniają przytulne, niemal domowe, inspirujące wnętrza oraz nowoczesna architektura, tworząca idealną przestrzeń dla prezentacji przedmiotów niezbędnych podczas urządzania mieszkania lub domu. Niemal 60 sklepów i salonów zgromadzonych pod jednym dachem łączą wspólne cechy – wysoka jakość asortymentu oraz jego olbrzymia różnorodność. Znajdziemy tutaj nie tylko meble, ale również wszelkie akcesoria oraz dekoracje do domu. Wizyta w Domotece to wielka przyjemność przebywania wśród rzeczy, które sprawiają, że dom staje się jeszcze bardziej ciepły i przytulny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...
GOMBROWICZ PÓŁWIECZNY NA PLAKACIE
Ogłoszone zostały wyniki konkursu na plakat „Gombrowicz półwieczny”. ...
Wielkie Święto Szlaku TeH2O w Bydgoszczy
Tehofest 2019 to piąta edycja Święta Szlaku Wody, Przemysłu ...
WYSTAWA: „Baon Stołeczny w obronie Warszawy w 1939 roku”
Muzeum Niepodległości w Warszawie przygotowało wyjątkową ...