Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.03.2016 A A A
Gwiazdy sportu wspierają niewidome dzieci
INFORMACJA PRASOWA

Znamy ich z telewizji, z ekranów komputerów, smartfonów i tabletów oraz gazet. Dzięki #ZAKOLOROWANYM po raz pierwszy możemy zaprosić ich do swojego domu i pokolorować ich otoczenie! Marcin Gortat, Otylia Jędrzejczak i Rafał Sikora zostali bohaterami albumu z kolorowankami, który powstał, by wesprzeć niewidome dzieci.


Kolorując świat gwiazd…

 

Na każdej karcie albumu ZAKOLOROWANI można znaleźć fotografię gwiazdy, wokół której dorysowane zostały kontury do samodzielnego kolorowania. W ten sposób każdy może pokolorować świat ulubionej gwiazdy. To od nas - kolorujących - zależy, jaki kolor będzie miał but Marcina Gortata! - zachęca Łukasz Kaliciński, pomysłodawca akcji. To pierwsza kolorowanka, w której znalazło się aż tyle gwiazd! - dodaje.

 

…Kolorujemy świat niewidomych dzieciaków

 

Akcja, w którą zaangażowani są polscy sportowcy powstała by wesprzeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Kolorowanki z wizerunkami gwiazd zostały zamknięte w albumie, w którym znalazło się niemal 50 zwykłych i niezwykłych bohaterów: aktorów, muzyków, blogerów, sportowców i przedsiębiorców, a także podopiecznych krakowskiego ośrodka.

 

Każdy może to zrobi!

 

Akcja #ZAKOLOROWANI powstała z myślą o naszych przyjaciołach z ośrodka przy Tynieckiej w Krakowie. Dzięki niej po raz kolejny pokolorujemy świat niewidomych dzieciaków. - tłumaczy Łukasz Kaliciński. W ten sposób chcemy pokazała, że każdy z nas może pokolorować życie drugiego człowieka. Wystarczy złapać metaforyczne kredki i działa!  - dodaje.

 

Oprócz polskich sportowców na kolejnych kartach kolorowanki można znaleźć m.in. wizerunki: Wojciecha Łuszczykiewicza (Video), Magdy Steczkowskiej, Natalii Szroeder, Szymona Chodynieckiego, Michała Sadowskiego (Brand 24) i kabareciarza Adama Grzanki. Aktualnie na stronie www.akcjazakolorowani.pl trwa przedsprzedaż albumu. 100% dochodu ze sprzedaży kolekcji zostanie przeznaczone na zakup pomocy naukowych i ultranowoczesnej drukarki 3D dla niewidomych dzieci. W planach jest także sfinansowanie remontu jednego z pięter ośrodka przy Tynieckiej w Krakowie. Na stronie internetowej akcji na bieżąco aktualizowany jest pasek informujący o wysokości zebranych środków. By sfinansować realizację marzeń podopiecznych ośrodka przy Tynieckiej potrzeba 30 000zł.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
#HOP HOP CHALENGE TRWA NADAL. MATEUSZ DAMIĘCKI SKACZE DLA KOLEJNYCH DZIECI Z SMA
Nawet epidemia koronawirusa nie zatrzymała Mateusza Damięckiego ...
75 lat Teatru Syrena
Teatr Syrena w Warszawie w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia ...
Złap Groteskę w sieci
Po pierwszym tygodniu entuzjastycznie przyjętej akcji „Złap ...