Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.04.2016 A A A
Organizatorzy 31. Jesieni z Bluesem wrócili z Chorzowa z wyróżnieniem!
INFORMACJA PRASOWA
Blues top fot. Bluestracje / Materiał prasowy

Jesień z Bluesem, najstarszy organizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury festiwal (od 1978 roku!) i jeden z najstarszych bluesowych festiwali w Polsce, głosami czytelników kwartalnika "Twój Blues" został wybrany Wydarzeniem Roku 2015. To zaszczytne i cenne wyróżnienie w postaci grafiki artysty Romana Kalarusa, zostało odebrane 23 kwietnia w Chorzowie. Uroczystość odbyła się podczas specjalnego koncertu Gala Blues Top.


Corocznie, w ostatnim numerze "Twojego Bluesa" ogłaszana jest ankieta Blues Top, w której czytelnicy wybierają swoich faworytów w kilkunastu kategoriach (osobowość, zespół, wokalistka, wokalista, odkrycie, harmonijkarz, gitarzysta, pianista, instrumentalista, płyta, wydarzenie, fotografik i publicysta). Laureaci ankiety Blues Top biorą udział w specjalnym koncercie Gala Blues Top, odbywającym się co roku w kwietniu w Chorzowie.

 

Jesień z BluesemJeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, którego może by nie było, gdyby nie pomysł i determinacja Ryszarda „Skiby” Skibińskiego, lidera Kasy Chorych. Po raz pierwszy odbył się w 1978 roku, w 2014 roku świętowaliśmy jego 30. edycję! Ta kilkudniowa muzyczna impreza ma miejsce zawsze w listopadzie, gromadząc tłumy fanów bluesa z Białegostoku i całego kraju. Można podczas niej usłyszeć bluesa akustycznego, elektrycznego, blues-rocka, gospel, boogie, jump czy swingującego rhythm'n'bluesa. Po 11. edycji festiwalu, w 1988 roku, zawieszono organizowanie imprezy. Reaktywowano ją w 1996 roku i od tego czasu odbywa się regularnie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...