Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.04.2016 A A A
Organizatorzy 31. Jesieni z Bluesem wrócili z Chorzowa z wyróżnieniem!
INFORMACJA PRASOWA
Blues top fot. Bluestracje / Materiał prasowy

Jesień z Bluesem, najstarszy organizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury festiwal (od 1978 roku!) i jeden z najstarszych bluesowych festiwali w Polsce, głosami czytelników kwartalnika "Twój Blues" został wybrany Wydarzeniem Roku 2015. To zaszczytne i cenne wyróżnienie w postaci grafiki artysty Romana Kalarusa, zostało odebrane 23 kwietnia w Chorzowie. Uroczystość odbyła się podczas specjalnego koncertu Gala Blues Top.


Corocznie, w ostatnim numerze "Twojego Bluesa" ogłaszana jest ankieta Blues Top, w której czytelnicy wybierają swoich faworytów w kilkunastu kategoriach (osobowość, zespół, wokalistka, wokalista, odkrycie, harmonijkarz, gitarzysta, pianista, instrumentalista, płyta, wydarzenie, fotografik i publicysta). Laureaci ankiety Blues Top biorą udział w specjalnym koncercie Gala Blues Top, odbywającym się co roku w kwietniu w Chorzowie.

 

Jesień z BluesemJeden z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce, którego może by nie było, gdyby nie pomysł i determinacja Ryszarda „Skiby” Skibińskiego, lidera Kasy Chorych. Po raz pierwszy odbył się w 1978 roku, w 2014 roku świętowaliśmy jego 30. edycję! Ta kilkudniowa muzyczna impreza ma miejsce zawsze w listopadzie, gromadząc tłumy fanów bluesa z Białegostoku i całego kraju. Można podczas niej usłyszeć bluesa akustycznego, elektrycznego, blues-rocka, gospel, boogie, jump czy swingującego rhythm'n'bluesa. Po 11. edycji festiwalu, w 1988 roku, zawieszono organizowanie imprezy. Reaktywowano ją w 1996 roku i od tego czasu odbywa się regularnie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...