Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.06.2016 A A A
"Kalejdoskop wspomnień" - nowa, przejmująca powieść Gai Kołodziej
INFORMACJA PRASOWA

„Kalejdoskop wspomnień” Gai Kołodziej to poruszająca powieść o potędze pierwszej miłości, a także o odwadze, aby wbrew przeciwnościom losu sięgać po to, czego się naprawdę pragnie. Książka trafi do rąk czytelników 8 czerwca.


Po latach nieobecności Aniela, dwudziestokilkuletnia malarka, wraca ze złamanym sercem do kraju. W dniu jej powrotu w wypadku samochodowym nieoczekiwanie ginie jej matka. Z początku Aniela zamyka się w sobie i żyje w świecie wspomnień, ale stopniowo odnajduje w sobie siłę i odwagę, aby pójść za głosem serca. Szczęście przybiera często postać kogoś bardzo dobrze znanego...

 

„Kalejdoskop wspomnień” to przejmująca opowieść o tym, że można mieć decydujący wpływ na swoją przyszłość. Gaja Kołodziej z ogromną dbałością o psychologiczny detal opisuje trudne relacje rodzinne i skomplikowane życie uczuciowe bohaterów. Oto poruszająca historia o bohaterce, która, doświadczywszy ogromnego cierpienia, usiłuje pogodzić się ze światem.

 

„Kucnęłam przy krzaku dzikich róż, ukrywając twarz w ich cieniu. Nie wiedziałam, jak mam teraz żyć. Dzień ciągnął się w nieskończoność, a sama myśl o przyszłych miesiącach, latach, całych dziesięcioleciach bez Adriana była obezwładniająca. On najwyraźniej potrafił znaleźć szczęście z inną, ale dla mnie nie istniał nikt prócz niego. Kochałam go ponad życie, czekałam na niego tyle lat, aż wreszcie... Po co w ogóle zdawałam maturę, po co włożyłam tyle wysiłku, aby przygotować się do egzaminów wstępnych do Akademii Sztuk Pięknych? Naraz wszystkie poświęcenia i wyrzeczenia stały się daremne. Bez Adriana życie nie miało sensu. Nagle moją wymęczoną tępym pulsowaniem głowę wypełniło echo jego głosu:

– Znasz taki rodzaj miłości?

Babcia bez dziadka zwiędła niczym ścięta róża. Z przerażeniem zdałam sobie sprawę, że i mnie czeka ten sam los”. (fragment książki)

 

Gaja Kołodziej (1989) jest autorką siedmiu powieści i członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Uczy młodzież i dorosłych kreatywnego pisania, organizuje konkursy literackie, a pisarstwo stanowi esencję jej życia. W 2013 założyła Instytut Sztuki Literackiej, aby promować czytelnictwo i wspierać młodych początkujących i pisarzy. Do tej pory odbyła ponad sto spotkań autorskich w całym kraju.

 

Autor: Gaja Kołodziej

Tytuł: „Kalejdoskop wspomnień”

Premiera: 8 czerwca 2016

Cena: 29,90 zł

Liczba stron: 288

Wydawnictwo: MUZA SA

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Premiera książki Baracka Obamy "Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu"
12 lutego nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się wznowienie ...
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...