Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.06.2016 A A A
Lato w Teatrze
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Teatr Fredry będzie w wakacje otwarty dla najmłodszych. Gnieźnieńska scena nie przestaje działać podczas letniego odpoczynku i oferuje dzieciom w wieku 10-13 lat atrakcyjny sposób spędzenia wolnego wakacyjnego czasu!


„Jestem królem/królową” to cykl warsztatów, które Teatr Fredry Gniezno realizować będzie w ramach programu „Lato w Teatrze” 2016. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas tegorocznych letnich wakacji Teatr Fredry postawi przed sobą wyzwanie poznania istoty bycia władcą i wpływu wybranych faktów historycznych na lokalną tożsamość. Uczestnicy podczas dwutygodniowych spotkań odbywających się od 1 do 13 sierpnia pracować będą w czterech grupach: aktorskiej, scenograficznej, muzycznej i technicznej.

 

„W tym roku nie kończymy swej aktywności wraz z zamknięciem sezonu artystycznego. Uczestnicząc po raz pierwszy w ogólnopolskim programie Lato w Teatrze pragniemy, poprzez mające nowoczesny i atrakcyjny charakter działania edukacyjne, zachęcić młodych widzów, spędzających wakacje w mieście, do poznania naszego Teatru i uruchomienia własnej artystycznej kreatywności” – mówi Joanna Nowak – dyrektor Teatru Fredry.

 

Każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną szansę puścić wodze fantazji i poczuć się posiadaczem własnego królestwa. W program warsztatów wpisany został „trening bycia królem”. Zagramy w grę miejską, obejrzymy wystawę w Muzeum Początków Państwa Polskiego, dotrzemy też pod Drzwi Gnieźnieńskiej Katedry i odwiedzimy jej podziemia. Odniesiemy się do lokalnych bohaterów - Mieszka I i Bolesława Chrobrego, pierwszego władcy i króla Polski. Wszczynając detektywistyczne dochodzenie, wrócimy do enigmatycznego dokumentu „Dagome iudex”. Ale nie tylko!

 

„Cieszymy się, iż ten prestiżowy projekt będziemy realizować w Teatrze Fredry. „Lato w Teatrze” ma już swoją wieloletnią tradycję w Polsce i za każdym razem bardzo zmienia pejzaż teatralnych warsztatów dla dzieci, oferując wakacyjny wypoczynek, ale także spotkanie z ciekawymi artystami. Podejmujemy w tym roku temat - króla/królowej, gdyż w Mieście Królów to niezwykle interesujące. Władca to ktoś, kto rządzi i ustanawia prawa, ale z drugiej strony powinien być mądry, sprawiedliwy i dbać o dobro swoich poddanych. Istotą gnieźnieńskiej edycji jest rozbudzanie w najmłodszych umiejętności przywódczych, przedsiębiorczości i chęci spełniania marzeń. To będą niezapomniane chwile”- mówi Łukasz Gajdzis – zastępca dyrektora.

 

Jeśli więc chcecie odkryć w sobie pierwiastek królewskości? Zabawić się w detektywa i dowiedzieć się czegoś nowego o Mieście Królów? Poznać lokalną historię oraz podążać w kreatywny sposób szlakami najciekawszych w dziejach świata władców? A może po prostu nie macie jeszcze planów na wakacje? Spędźcie „Lato w Teatrze” Fredry!Uwaga! Rekrutacja trwa tylko dziesięć dni i rusza już dziś! Zapisy od 10 do 20 czerwca przyjmowane są pod numerem telefonu: 603 185 073 oraz latowteatrze.teatrfredry@gmail.com

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...
Koniec świata w Teatrze Słowackiego
„Zdarzyło się, że kulisy teatru zajął ogień. Na scenę ...