Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.06.2016 A A A
Lato w Teatrze
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Teatr Fredry będzie w wakacje otwarty dla najmłodszych. Gnieźnieńska scena nie przestaje działać podczas letniego odpoczynku i oferuje dzieciom w wieku 10-13 lat atrakcyjny sposób spędzenia wolnego wakacyjnego czasu!


„Jestem królem/królową” to cykl warsztatów, które Teatr Fredry Gniezno realizować będzie w ramach programu „Lato w Teatrze” 2016. Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas tegorocznych letnich wakacji Teatr Fredry postawi przed sobą wyzwanie poznania istoty bycia władcą i wpływu wybranych faktów historycznych na lokalną tożsamość. Uczestnicy podczas dwutygodniowych spotkań odbywających się od 1 do 13 sierpnia pracować będą w czterech grupach: aktorskiej, scenograficznej, muzycznej i technicznej.

 

„W tym roku nie kończymy swej aktywności wraz z zamknięciem sezonu artystycznego. Uczestnicząc po raz pierwszy w ogólnopolskim programie Lato w Teatrze pragniemy, poprzez mające nowoczesny i atrakcyjny charakter działania edukacyjne, zachęcić młodych widzów, spędzających wakacje w mieście, do poznania naszego Teatru i uruchomienia własnej artystycznej kreatywności” – mówi Joanna Nowak – dyrektor Teatru Fredry.

 

Każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną szansę puścić wodze fantazji i poczuć się posiadaczem własnego królestwa. W program warsztatów wpisany został „trening bycia królem”. Zagramy w grę miejską, obejrzymy wystawę w Muzeum Początków Państwa Polskiego, dotrzemy też pod Drzwi Gnieźnieńskiej Katedry i odwiedzimy jej podziemia. Odniesiemy się do lokalnych bohaterów - Mieszka I i Bolesława Chrobrego, pierwszego władcy i króla Polski. Wszczynając detektywistyczne dochodzenie, wrócimy do enigmatycznego dokumentu „Dagome iudex”. Ale nie tylko!

 

„Cieszymy się, iż ten prestiżowy projekt będziemy realizować w Teatrze Fredry. „Lato w Teatrze” ma już swoją wieloletnią tradycję w Polsce i za każdym razem bardzo zmienia pejzaż teatralnych warsztatów dla dzieci, oferując wakacyjny wypoczynek, ale także spotkanie z ciekawymi artystami. Podejmujemy w tym roku temat - króla/królowej, gdyż w Mieście Królów to niezwykle interesujące. Władca to ktoś, kto rządzi i ustanawia prawa, ale z drugiej strony powinien być mądry, sprawiedliwy i dbać o dobro swoich poddanych. Istotą gnieźnieńskiej edycji jest rozbudzanie w najmłodszych umiejętności przywódczych, przedsiębiorczości i chęci spełniania marzeń. To będą niezapomniane chwile”- mówi Łukasz Gajdzis – zastępca dyrektora.

 

Jeśli więc chcecie odkryć w sobie pierwiastek królewskości? Zabawić się w detektywa i dowiedzieć się czegoś nowego o Mieście Królów? Poznać lokalną historię oraz podążać w kreatywny sposób szlakami najciekawszych w dziejach świata władców? A może po prostu nie macie jeszcze planów na wakacje? Spędźcie „Lato w Teatrze” Fredry!Uwaga! Rekrutacja trwa tylko dziesięć dni i rusza już dziś! Zapisy od 10 do 20 czerwca przyjmowane są pod numerem telefonu: 603 185 073 oraz latowteatrze.teatrfredry@gmail.com

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...